Ziraat Kredi Hayvancılık - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Ziraat Kredi Hayvancılık

"<yoastmark

Ziraat Kredi Hayvancılık için çiftçilerimize devletin desteği ile imkanlar sunmaktadır. Bu hayvancılık sadece büyükbaş, küçükbaş ile sınırlı değil bütün hayvancılık faaliyetleriniz için size devlet adına yardım etmektedir. Devlet bankası olan Ziraat Bankası bu şekilde çiftçilere çok uygun koşullarda kredi imkanı vermektedir. Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Şekerbank ve Teb gibi özel bankalarda hayvancılık için özel indirimli kredi imkanları sunmaktadır. Halkbank ve Vakıfbank diğer bankalar gibi destek imkanları sunmaktadır bu şekilde çiftçilerimiz biraz rahatlamış olur. Ziraat Bankasından kredi için başvuru yapabilmek için şartlara uygun olmanız istenmektedir. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizde aldığımız bilgiler ile 2 sene ödemesiz sonraki beş yıl ödemeli toplamda yedi yıllık kredi imkanı sunmaktadır. Alacağınız ister sıfır ister ikinci el, hayvan alımları kümes hayvanları da dahil olmak üzere Ziraat Bankasının desteklediği konular. İstenilen en büyük şart faaliyet alanınıza teminat istenmesi. ÇKS sisteminde kayıtlı olmanız gerekiyor, bankanın tarım bölümüne başvurmanız yeterli onlar sizin için bütün her şeyi hazırlıyor.

"<yoastmark

Ziraat Kredi Hayvancılık Faiz Oranları

Ziraat Kredi Hayvancılık faiz oranları belirlerken bir iki koşula göre değişmektedir, uzun yıllarda verilen krediler yüzde 8 oranında. Tabi bu oran hangi iş için çektiğinize ve sizin kredi notunuza göre de şekillenilir. Kredi geri ödemesinde bir sorun çıkmazsa ve üzerinizde takip yoksa başvuru yapılabilir. Kredinin çıkıp çıkmayacağı banka tarafından belirlenip beklemekten başka yapacak bir şey yoktur.

Aylık ne kadar faiz oranını belirlemek isterseniz size verilen faiz oranı yıllık olmaktadır. Bunu aya bölmeniz yeterli olacaktır. Örneğin size verilen faiz oranı yüzde 6 ise aylık yüzde 0,5 denk gelmektedir, verilen oran yüzde 8,4 ise aylık faiz oranınız yüzde 0.7 şeklindedir. Hayvancılık ve tarım ile alacağınız kredilerde diğer bankalara göre en uzun vade ve en düşük faizi Ziraat Bankası vererek çiftçinin yanında durmaktadır.

Gerekli Evraklar Nelerdir

Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olması ve gerekli belgeler, kimlik fotokopisi, ikametgah adresi, teminat için tapu ve bankanın isteyeceği diğer belgeler. Ziraat Kredi Hayvancılık istenilen belgeler bu şekilde olup belgeleri eksizsiz şekilde tamamlanmanız istenilir.

"<yoastmark

Ziraat Kredi Hayvancılık Ödeme Seçenekleri

Tarım ile ilgili yeni bir işe başlamak istiyorsanız ya da bu işi zaten yapıyorsunuz gitmeniz gereken ilk yer Ziraat Bankası olmalıdır. Tabi ki finansal sıkıntılar yaşıyorsanız böyle bir şeye ihtiyacınız yoksa gitmenize gerek yok. Gitmenizi istememizin sebebi ise kredilerinde çok düşük faiz oranları bulunmaktadır. İstenilen şartları yerine getirdiğiniz takdirde ödeme planları size çok uygun bir hale gelebilir. Krediyi aldıktan sonra 2 yıl herhangi bir ödeme yapmıyorsunuz. 2 yıl geçtikten sonra beş yıl boyunca bu borcu ödüyorsunuz toplamda 7 yılda ödeme olanağı sağlayarak çiftçilerin yanında oluyorlar. Diğer bankalardan alınan hiçbir tüketici kredisinde bu kadar uzun vadeler verilmemektedir. Bunun sebebi ise tüketici kredisinin kısa vadeli en fazla 48 ay vadeli olmasından kaynaklanmaktadır. Ziraat Bankası da yukarıda bahsettiğimiz ödeme planını her çiftçiye sunmamaktadır, kendi belirlediği müşterilerine vermektedir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ