Ziraat Bankası’ndan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Ziraat Bankası’ndan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

26 Ocak 2020

Araç sahibi olmak isteyenler Ziraat Bankası’ndan taşıt kredisi nasıl alınır sorusuna yanıt arıyor. Uygun faiz oranlarına sahip olan Ziraat Bankası herkesin tercihi halinde. Başta bu avantajı dikkate alanlar devamında vade seçeneklerine de göz atarak harekete geçiyor. Kredi için:

  • En az 18 yaşında olan vatandaşların başvuruda bulunması bekleniyor.
  • Kredi notu ortalama seviyede olanların şansı büyük.
  • Gelir durumu, teminat ve kefil durumları da şansın artmasına etki eder.

Ziraat Bankası’ndan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası’ndan taşıt kredisi nasıl alınır sorusuna karşılık yukarıda belirttiğimiz esasları dikkate almanız önem arz ediyor. Arkasından kredi özelliklerine göz atanlar harekete geçebilir. Örneğin maksimum 60 aya kadar vade imkanına yer verilmiştir. Taksit sayısına bağlı olarak faiz oranları sergilenir.

0 km ya da ikinci el olan taşıtlar için kredi çekmenize izin verilir. Uygun faiz seçenekleri ile kredinizi almanız uzun sürmez. Aynı zamanda araç ruhsatında ‘hususi’ olarak ifade edilmelidir. Bu şekilde minibüs, kamyonet ya da pick – up için kredi başvurularına geçilebilir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası’ndan taşıt kredisi nasıl alınır merak edenler şartları dikkate almalıdır. Örneğin 0 km ile maksimum 5 yaşında olan araçlar için kredi çekmenize izin verilir. Başta satın alınacak taşıta ilişkin şartların sergilenmesi dikkatlerden kaçmıyor. Hemen arkasından:

  • Teminat olarak araç lehine ihtiyaç duyulur.
  • Müşterilere göre bazı durumda ek teminata gerek duyulabilir.

Haricinde bireysel krediye ilişkin sigorta esasları sergilenir. Hayat sigortası ve kasko ürünlerini de göz önünde bulundurmanız sağlanır. Tüm bu detaylar üzerinden başvuruya geçilebilir. Kredi geçmişi temiz olan vatandaşların kısa sürede taşıt kredisini çekmesi mümkün olacaktır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisine Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankası kredi başvuruları için birden fazla kanala sahip. İlk başta şubelere başvurarak kısa süre içerisinde sonuç almanız mümkün. Aynı zamanda resmi web siteden de başvuruları karşılar. İsteyenler Ziraat Mobil üzerinden harekete geçebilir. İnternet şubesi de bunlar arasında yerini almıştır.

Son olarak çağrı merkezini gözler önüne seriyor. Operatörler ile iletişime geçerek tüm kredi detaylarını öğrenirsiniz. Arkasından başvuruya geçebilir ve kısa süre içerisinde sonucu değerlendirebilirsiniz. Yani müşterinin kredi geçmişi dikkate alınır. Alacağı taşıt ve seçtiği taksit sayısına göre krediye yanıt verilir.

Ziraat Bankası’ndan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

Ziraat Bankası’ndan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır; Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Oranı Nasıl?

Önceden belirttiğimiz gibi Ziraat Bankası uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunuyor. Taşıt kredisi için de aynı durum geçerli. Bu aşamada kaskolu ya da kaskosuz olarak sergilenen kredi ürünlerini değerlendirmeniz beklenir. Arkasından da:

  • %1.02 faiz oranı üzerinden hesaplama gerçekleşir.
  • Maksimum 60 ay vadeye yer verilir.

Tüm bu esaslara göz atan müşteriler de başvuruya geçer. Başvuru için gerekli olan belgeleri toplamanız istenir. Şubeye başvuru sırasında belgelerin hazırlanması önemlidir.

Ziraat Bankası’ndan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır; Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Belgeleri Nelerdir?

Yukarıda belirttiğimiz gibi kredi çekmek isteyenler istedikleri şekilde başvuruya geçebilir. Başvuru sonrasında belgeleri toplamak ve krediyi çekmek gerekir. Bunun için başta başvuru formunun doldurulması beklenir. Arkasından da nüfus cüzdanı ve sürücü belgesi eşliğinde sonuç alınabilir.

Çalışma durumuna ilişkin gelir belgesi son derece önemli. Gelir belgeleri tüm kredi başvurularında göz önünde bulundurulur. Haricinde tüzel kişilere ilişkin ayrı belgeler talep edilir. Örneğin şirkete ait ana sözleşme ve ticaret sicil gazetesi fotokopisine ihtiyaç duyulur. Şubelerden bunların haricinde de belge talep edilebilir. Ve hepsini ibraz eden kişilerin kredilerine yanıt verilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ