Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

25 Eylül 2020

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı vatandaşlar tarafından oldukça fazla şekilde kullanılmaya başlandığından beri insanların akıllarında hangi işlemi nasıl yapacaklarına dair sorular oluşmakta. Artık vatandaşlar şubeye gitmektense bankacılık işlemlerini internet üzerinden yapmaya çalışmaktadır. Özellikle girmiş olduğumuz bu pandemi sürecinden dolayı şubeye gitmek hem daha riskli hem de bizlere daha fazla zaman kaybettirmektedir. Aynı işlemi internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektesiniz. Bankalar internet bankacılıklarını geliştirirken şubede yapılabilecek bütün işlemleri internet aracılığı ile yapmanız için uğraşmakta ve sürekli buna göre güncellemektedirler. Bu yazımızda en baştan başlayarak internet bankacılığı nedir, nasıl internet bankacılığını nasıl indirmeniz gerektiğinden başlayarak menüler içinde olan işinize hangisi yarabilir şeklinde bütün her şeyden bahsedeceğiz. Sitemizde Ziraat Bankası Hayvancılık Kredi Hesaplama yazısına da ulaşabilirsiniz bunun gibi yazılar içinde sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nedir

İnternet Bankacılığı şubede yapabileceğiniz bütün işlemleri telefonunuzdan, bilgisayarınızdan ya da tabletiniz üzerinden yapabilme olanağı sunan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde şubelere gitmeden dilediğiniz yerde bankacılık işlemlerinizi yapmanıza yaramaktadır. Bunun sayesinde şubeye gidip sıra beklemek ve zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız. Bankalara gidip saatlerce beklemeye gerek kalmayarak hem sizin bütün işlemleri hızlı bir şekilde yapmanıza yarayan hem de dilediğiniz yerde rahatça işlemlerinizi yaparak size zaman yaratan bir dijital platformdur internet bankacılığı.

Ziraat Mobil Uygulama İndirme

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı giriş yapabilmeniz için bankanın internet sayfasına girmeniz ya da mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Günümüzde akıllı telefonların kullanımı oldukça fazla bir şekilde artmış bulunmaktadır. Artık yediden yetmişe herkesin elinde akıllı telefon bulunmaktadır. Peki Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı nasıl indirilir sorusunun cevabı mobil uygulamayı indirmeniz kullandığınız telefona göre değişiklik göstermektedir. Eğer Apple kullanıyorsanız app storedan arama yerine ziraat yazmanız yeterli olacaktır ilk çıkan Ziraat Mobil uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır. Eğer herhangi bir android telefon kullanıyor iseniz Google store üzerinden yine aynı şekilde bu uygulamaya ulaşabilirsiniz. Dilerseniz uygulama ile uğraşmak istemiyorsanız bankanın sitesine giriş yaparak yani ziraatbank.com.tr adresine girmeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır

Yukarıda ki indirme işlemini yaptıktan sonra uygulamaya girmeniz gerekmektedir. İlk defa internet bankacılığını kullanacaklar için uygulamaya girdikten sonra açılan sayfada bir kısım bulunmaktadır. Dijital Bankacılık müşterimiz olmak için HEMEN Başvur kısmı bulunmaktadır. Bankanın hizmetinden yararlanıp hızlı bir şekilde işlemlerinizi yapmak istiyorsanız ve daha önce hiç internet bankacılığı kullanmadıysanız buraya tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra karşınıza Online Başvuru ekranı gelmektedir bu sayfada sizden istenilen bir takım bilgiler bulunmaktadır bu bilgiler;

 • T.C. kimlik numaranız
 • Bankaya kayıtlı olan telefon numaranız
 • Size yanda verilen güvenlik kodu

İstenilen bu bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir yanlış doldurmanız halinde şifre alamazsınız. Gireceğiniz telefon numarası Ziraat Bankası Hesap Açma işlemi yaptığınızda bankayla paylaşmış olduğunuz telefon numarası olması gerekmektedir. Bilgileri girdikten sonra devam butonu ile diğer sayfaya geçiş yapabilirsiniz. Geçtiğiniz diğer sayfada size sms onayı gönderilmektedir cep telefonu numaranızı doğru girmeniz bir yönden burada oldukça fazla gereklidir. Gelen şifreyi gerekli bölgeye girerek devam butonuna basmalısınız. Son olarak sizden istenilen bilgiler ise Ziraat Bankası Banka Kartı bilgilerinizi eksiksiz olarak girerek Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Başvuru işlemini tamamlamış olmaktasınız.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Yeni Şifre Alma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Yeni Şifre Alma

Daha önce internet bankacılığı başvurusunu daha önce yaptıysanız fakat şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Bazı işlemler bulunmaktadır fakat bu gözünüzü korkutmamalı işlemler oldukça basit ve kolaydır. Yani rahatlıkla yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Yine indirmiş olduğunuz uygulamayı açtıktan sonra devam yazısının altında altı çizili bir şekilde bulunan Şifremi Unuttum butonuna tıklamalısınız. Sizi belirlemek ve güvenlik önlemlerini almak için sizden bazı bilgiler istenilecektir siz yerine başka biri de bu işlemi yapabileceğinden bu bilgileri doğru ve eksiksiz tamamlamalısınız. Sizden istenilen bilgiler aşağıda sıralanmıştır;

 • T.C. kimlik Numaranız kesinlikle doğru girdiğinizi kontrol etmelisiniz
 • Cep Telefonu numaranız, numaranızın bankada güncel olması gerekmektedir
 • Güvenlik için Kart bilgileriniz ve Kart şifreniz
 • Cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodu, bankada güncel olması bunun için gereklidir aksi halde kod size ulaşmayacaktır

Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladığınız taktirde yeni şifre belirleme ekranına geçiş yapacaksınız. Bu şifrenin güvenli olması için kolayca bulunabilir bir şifre olmamasına dikkat etmelisiniz. Belirlemiş olduğunuz yeni şifreniz ile sizde artık tekrardan Ziraat Bankası İnternet bankacılığı işlemleri yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı Menüsü

Ziraat Bankası Mobil Uygulama menüsü içerisinde yapabileceğiniz işlemlerden bahsedecek olursak menünün içeriği aşağıda bulunmaktadır;

 • Ana Sayfa
 • Hesaplarım
 • Kartlarım
 • Para Transferleri
 • Ödemeler
 • Yatırım İşlemleri
 • Döviz/Altın İşlemleri
 • Kredi ve Avans
 • Başvurular
 • Güvenli Çıkış

Şeklinde menüler bulunmaktadır peki bu menülerden hangi işlemler yapılır bu sekmeler hangi işlemlere kapıları açıyor şimdi sekmelerle ne yapılabileceğini açıklayalım.

Ana Sayfa

Hangi sekmede olursanız olun fark etmeden menüyü açıp ana sayfaya bastığınız anda sizi ana ekrana yönlendirecektir. Ana ekran üzerinde varlıklarınız hakkında bilgiler bulunmaktadır bu bilgiler genel bilgilerdir örneğin hesaplarınızda toplam ne kadar miktar olduğu gibi bilgiler bulunmaktadır.

Hesaplarım:

Bu sekmeye tıklarsanız menü üzerinden ne kadar hesabınız varsa görebileceğiniz bir sayfa açılacaktır. Örneğin birden çok hesabınız bulunmakta, iki tane vadesiz hesabınız olabilir, vadeli hesabınız olabilir, yatırım hesabı, döviz hesabı, altın hesabı kısaca ne kadar hesabınız var ise bunları bu sayfa ile görebilirsiniz. Hesapları görmekle kalmayıp içerisinde ne kadar para olduğunu görebilirsiniz ayrıca bu hesaplara tıklayarak hesap bilgilerini harcamalarınızı, gelirinizi her şeye buradan ulaşabilirsiniz.

Kartlarım:

Sizin sahip olduğunuz kartlarınıza erişimi buradan çok rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz kredi kartı bilgileriniz, ne kadar harcama yaptığınızdan tutun, ne kadar borcunuz olduğuna, borcunuzun asgari ödeme tutarının ne kadar olduğuna kadar birçok bilgiyi öğrenebilirsiniz. ATM ya da şubeye gitmeden borçlarınız hakkında bilgiyi alabilirsiniz.

Para Transferleri:

Bu sekme ise para gönderme işlemlerinizi rahatça yapabileceğiniz bir sekmedir. EFT, havale, Swift gibi para gönderme seçenekleri ile para gönderebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını merak ediyorsanız sitemizde bulunan Başka Bankaya EFT saatleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ödemeler:

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Ödemeler sayesinde birçoğumuz kolay bir şekilde faturalarımızı ödeyebilmekteyiz. Bu sekme ile sadece ev faturalarınızı değil vergi borçlarınızı bile ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Yatırım İşlemleri:

Hisse senedi, mobil borsa, portföyünüz, bono işlemleri, hisse halka arzı gibi işlemler için bu sekme oldukça fazla şekilde işinize yarayacaktır.

Döviz/Altın İşlemleri:

Adından da anlayabileceğimiz gibi bu sekmeyi yatırım yapacaklar için yapılmıştır. Yatırım yapacaklar bu sekme ile kur fiyatları hakkında bilgiye sahip olabilecekleri gibi anında Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Döviz Hesabı Açma işlemi yapabilirler. Yaptığınız hesap açma işlemi ile hesabınızda bulunan parayı direk olarak dövize ya da altına çevirebilirsiniz. Dilediğiniz zamanda bozup tekrar hesabınıza aktarma işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kredi ve Avans:

Hangi sekmenin ne işe yaradığı çok açık bir şekilde belli olmaktadır. Buradaki sekmenin adından anlayacağımız gibi bu işlemler için kullanılacak olan bir sekme kredi ve avans işlemleri için bu sekme kullanılmaktadır.

Başvurular:

Menünün bu seçeneğinde ise bankaya yapabileceğiniz başvurular bulunmaktadır örneğin Emeklilere verilen Banka Promosyonu Başvurusu bu sekme üzerinden yapılmaktadır. Bunun gibi bankaya yapılacak olan başvuruların birçoğu bu sekme aracılığı ile yapılmaktadır.

Güvenli Çıkış:

 Uygulama üzerinden yapacağınız işlemleri bitirdikten sonra hesaptan çıkmanız için yapılmış olan bir sekmedir. Şifrenizi sadece sizin bilmeniz gerekmektedir güvenlik önlemleri için bu güvenli çıkışta bunun için yapılmıştır. Olası bir telefon kaybetme durumunda hesabınızın telefonunuzda açık olmaması sizin güvenliğiniz için iyi olacaktır.

İnternet Şubesi Üzerinden Hangi İşlemler Yapılabilir

Teknoloji hayatımızın her noktasında artık yanımızda ayrıca hem daha kolay hem daha hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca bazı avantajlı noktaları da bulunmaktadır. Peki Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Hangi İşlemler Yapılabilir hep söylediğimiz gibi şubeye gitmenize gerek kalmayacak işlemleri bu dijital platform aracılığı ile sizde yapabilirsiniz. İşte yapabileceğiniz işlemlerin bazıları;

 • Fatura Ödeme İşlemleri
 • Para Transfer İşlemleri
 • Kredi kartı ve kredi borç ödeme işlemleri
 • Kira ödemeleriniz
 • Sigorta ödemeleriniz
 • Yatırım işlemleri
 • Özel faiz oranları ile vadeli hesap açma
 • Kredi Çekme İşlemleri
 • Hesap Açma İşlemleri
 • Kredi Kartı Ekstresi Görüntüleme
 • Müşteri Hizmetleri ile Görüşme

Bu işlemlerden çok daha fazlası bulunmaktadır yani aklınıza gelen birçok işlemi internet bankacılığı ile halletmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı Ücretli mi

İnternet bankacılıkları bankaların müşterilerine sağladıkları avantajlar içerindedir. Bankaların genel prensipleri içerisinde müşteri memnuniyeti esastır bu yüzden hizmet kalitesini geliştirmek adı altında birçok yenilik, kampanyalar hazırlamaktadırlar. Hem müşterileri mutlu etmek hem de müşterileri kendilerine çekmek için sürekli kendilerini geliştirmektedir. Bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman sizin memnun olmanız için yapılmış olan bu dijital platformlar, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Ücretli mi sorusunun cevabı tabi ki ücretsiz olarak cevaplandırılacaktır.

İnternet Bankacılığı İşlem Saatleri

Ziraat bankası İnternet Bankacılığı işlem saatleri bakıldığı zaman aynı zamanda Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Avantajları içerisinde yerini almaktadır. Bunun nedeni ise siz şubeden işlem yapmak istediğinizde saat beşe kadar vaktiniz olmaktadır. Fakat İnternet Bankacılığında işlemleri gecenin üçünde bile yapma imkanınız bulunmaktadır. Bazı işlemleri genel kurallar dahilinden beşe kadar yapabilmektesiniz. Bu işlemlerin içinde ise EFT bulunmaktadır. Örneğin Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı TL yükleme işlemini dilediğiniz saat gerçekleştirebilirsiniz. İşte Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İşlem Saat aralıkları;

Döviz alım satım işlemlerini 24 saat boyunca dilediğiniz zaman yapabilirsiniz,

EFT işlemini saat 08:00 ile 17:15 arasında gerçekleştirebilirsiniz,

Havale ve Swift işlemlerini 24 saat boyunca dilediğiniz an yapabilirsiniz,

Altın alım satım işlemlerini 24 saat boyunca yapabilirsiniz,

Fatura ödeme işlemlerinizi komisyonsuz 24 saat boyunca dilediğiniz an dilediğiniz yerde yapabilirsiniz.

Bazı başlıca yapabileceğiniz işlemlerde gördüğünüz gibi 24 saat boyunca yapılabilmektedir. Bu gibi özellikler sayesinde oldukça fazla bir şekilde avantajlı bir uygulama olduğu aşikar olmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

İnternet Şubesi Cep Telefonu Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır

Telefon numarası değiştirme durumunuzda Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kullanma işleminize devam etmeniz için yapmanız gereken tek bir durum bulunmaktadır. İlk başta da belirttiğimiz gibi eğer internet bankacılığını kullanmak istiyorsanız bankada güncel telefon numaranız bulunması gerekmektedir. Sizlerin güvenliği için gönderilen tek kullanımlık şifreler güncel telefon numaranıza gönderilmektedir. Telefon numarası değişikliğinde bunu direk bankaya iletmeniz gerekmektedir bunu mobil uygulama yada internet bankacılığı aracılığıyla yapamazsınız. Bu işlemi direkt olarak şubeye giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak yapmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Hesap Açılabilir mi

Tabi ki bu işlem internet bankacılığı ile oldukça basit bir işlem olmaktadır. Yapılan yenilikler sonucunda artık şubeye gitmenize gerek kalmadan sizde internet ortamında hesap açma işlemini yapabilmektesiniz. Eskiden hesap açma işlemleri için şubeye gitmeniz gerekmekteydi. Artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Eğer siz şu an Ziraat Bankası Müşterisi iseniz dilediğiniz hesabı açmanız oldukça kolaydır. Yatırım hesabı açmak için yatırım sekmesine, altın hesabı açmak için altın sekmesine ya da döviz hesabı açmak için döviz sekmesine girerek gerekli adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Şimdi hali hazırda Ziraat Bankası müşterisi değilseniz ve bankanın müşterisi olmak istiyorsanız sizde Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Hesap Açma işlemini yapabilirsiniz. Banka sizi görüntülü olarak arayıp sizden yeni kimliğinizi arayan müşteri temsilcisine göstermenizi talep ediyor. Gerekli soruları cevapladıktan sonra görüşmeniz tamamlanıyor. Görüşmenizin tamamlanmasının ardından 10 iş günü içerisinde evinize ya da sizin istediğiniz yere banka sözleşme kağıtlarını kurye ile gönderip imzalamanızı istiyor ve işlem tamamlanıyor. Bundan sonra sizde bankanın müşterisi olmuş oluyorsunuz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Başvurusu Yapılır mı

Bu sorunun cevabını vermeden önce Ziraat Bankası Kredi Çekme Şartları hakkında bilgi verelim. İlk önce her bankanın istediği gibi 18 yaşından büyük olmalısınız bunun yanında sigortalı olarak bir işte çalışıyor olmanız gerekir. Bunun yanında kredi çektikten sonra borcunuzu düzenli olarak ödeyecek durumda olmalısınız, sicilinizin temiz olması gerekiyor. Son olarak ve bankaların en çok önem verdiği konular içinde kredi notunuzun iyi olması ayrıca bankaların kara listesine girmemiş olmamanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusunda istenilen belgeler arasında kimliğiniz, ikametgah adresiniz, SGK dökümü, gelir belgeniz, eğer kefil gerekliyse kefilinizin kimliği ve kredi başvuru dilekçeniz istenilen belgeler arasında.

Kredi çekmek isteyenler kredi başvurularını istedikleri yerden yapabilirler bu isterse şubelerden isterlerse müşteri hizmetlerinden isterlerse İnternet bankacılığı ile yapılabilir. Yani Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden kredi çekilir mi ve Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kredi Başvuru gibi akılda olan soruların cevabını evet olarak yanıtlıyor.

Kredi çekmek isteyenler mobil uygulamayıp açmaları gerekmektedir. Uygulamayı açtıktan sonra T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Şifreniz bulunmuyorsa Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma 2021 işleminin nasıl yapıldığından yukarıda bahsetmiştik oradan adımları izleyip şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Şifrenizi girdikten sonra telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gelecektir oda geldikten sonra yapmanız gereken gerekli alana onu girmeniz. Giriş yaptıktan sonra sizi ana sayfaya yönlendirecektir. Yönlendirilen sayfadan menüler kısmına gelip başvurular sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Açılan başvurular içerisinden kredi başvurularına tıklayıp işleminize devam edebilirsiniz. Sizden ne kadar kredi çekmek istediğiniz, geliriniz, kimlik bilgileriniz gibi bilgileri istenecektir. Bu bilgileri doldurup başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Başvuru işleminizi doldurduktan sonra talebiniz bankaya iletilecek gerekli kurullar tarafından yapılacak olan incelemeler ile size bir dönüş sağlanacaktır. Bu dönüş yapılan inceleme sonucunda olumsuzda olabilir kesin kredi çıkacağı konusunda bir husus bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Avantajlı mı?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı 2021 Avantajları arasında sayacağımız bir çok konu bulunmaktadır bunlardan bazılarına örnek verelim. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çoğu işlemler için bankaya gitmenize, sıra beklemenize ve vakit kaybetmenize gerek yoktur. Bunun yanında bankaya yetişme öğlen arasına geldiğinizde ayrıca bekleme gibi bir durumda söz konusu değildir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bazı işlemler haricinde banka 24 saat boyunca elinizi altında dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz. Onun yanında çoğu vatandaşımız eve gelen elektrik, doğalgaz, su ve internet gibi faturalarını çoğu zaman daha kolay olduğu için PTT şubelerinde yatırmayı tercih etmektedir. Burada yapılan fatura ödemelerinde her faturadan belirli bir tutar komisyon olarak kesilmektedir. Eğer siz fatura yatırma işlemini Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Fatura Ödeme işlemi ile yaparsanız hem PTT şubesinde sıra beklemekten kurtulur hem de komisyon vermek zorunda kalmazsınız. Bunun yanında faturalarınızı hiç düşünme derdinde bile olmadan Otomatik Ödeme Talimatı vererek bu yükten tamamen kurtulabilirsiniz bunu yine Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Otomatik Ödeme Talimatı üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Avantajlar saymakla bitmeyeceği için kısaca banka şubesinin elinizin altında olması gibi avantajı bulunmaktadır diyebiliriz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İşlem Limiti Arttırma Yapılır mı

Yaptığınız işlemleri İnternet bankacılığı aracıyla yapmak istiyorsanız sizin önünüze bu işlemleri yaparken bir takım limitler çıkmaktadır. Örneğin para gönderme işlemini şube üzerinden yapmak isterseniz dilediğiniz hesaba dilediğiniz miktarda parayı direkt olarak gönderebilirsiniz. Fakat bu işlemi internet bankacılığı üzerinden yapmak isterseniz para göndermenin limiti bulunmaktadır peki bu arttırılabilir mi. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Limit Arttırma yapılabilir bu limitler sizin güvenliğiniz için alınmıştır. Siz dilediğiniz taktirde banka sizin dileğinizi yerine getirerek sizin ihtiyacınıza göre bu limitleri arttıracaktır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kredi Kartı Limiti Arttırılabilir mi

Bu işlem içinde internet bankacılığını kullanabilirsiniz ama limitinizi arttırıp arttırmayacakları kurulun incelemesinden sonra size bildirilecektir. Kartlarım sekmesinden kredi kartını seçip limit arttırma sekmesine basıp arttırmak istediğiniz limiti aylık gelirinizi yazmanız sizden istenilmektedir. Bu iki istenilen bilgiyi doğru girmeniz gerekmektedir özellikle aylık gelirinizi. Çünkü siz başvuru işlemini tamamladıktan sonra kuruldan onay bilgisi çıkarsa bunu doğrulamanız sizden istenilmektedir. Gelir belgeniz, kira gelirinizin yattığı hesap bilgileri gibi bir belge isteyeceklerdir. İstenilen belgeyi götürmemeniz durumunda limitiniz arttırılmayacaktır. Kuruldan kabul onayı çıktıktan sonra siz istenilen belgeleri iletmeniz durumunda kredi kartı limiti isteğiniz doğrultusunda arttırılacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Vadeli Hesap Faiz Oranları

Diğer bir avantajlı durumlardan, işlemlerden biri de bu işlemdir. siz paranızı vadeli hesaba koymak için şubeye gittiğinizi düşünelim. Bu işlemi genellikle müşteri temsilcileri ile birlikte yapabilirsiniz. Veznelerde ödeme işlemleri gibi para yatırma çekme işlemleri ile ilgili işlemlere ağırlık verilir. Yeni açılacak vadeli hesaplarla müşteri temsilcileri ilgilenmektedir. Müşteri temsilcinin yanına gittiğinizde sizi yönlendirecekleri yer Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Vadeli Hesap Açma olacaktır. Böyle yapmalarının sebebi ise size daha çok faiz oranı verileceğindendir. Örneğin şu an şubeye gidip vadeli hesap açacak olursanız size verilecek oran %7,05 olduğu varsayalım ama bu hesabı internet üzerinden açacak olursanız size verilecek oran %7,20 sularına çıkmaktadır. Bu da aylık getirecek mevduatı arttırmaktadır. Banka tamamen sizin iyiliğinizi düşünerek bu dijital platformu kurmuş olduğu bu şekilde de belli olmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Para Gönderme Ücretleri Ne Kadar

Diğer bir avantajdan bahsedecek olursak göndereceğiniz paralar için alınacak olan komisyonlarda internet üzerinden yapılanların azlığı konusunda olacaktır. Aşağıda diğer seçenekler ile internet üzerinden yapacak olacağınız arasındaki farkı görebilirsiniz.

İnternet Sitesi üzerinden havale komisyonları 0,5 TL ile 12,5 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Ziraat Mobil üzerinden havale komisyonları 0,5 TL ile 12,5 TL arasındadır.

ATM’den yapılan havale ücretleri 2 TL ile 25 TL arasında gönderdiğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir.

Şubeden yapılan havale ücretleri 10 TL ile 500 TL arasında değişebiliyor.

Buradan bile anlaşılabileceği internet üzerinden yapılan her işlem daha çok avantajlı olup sizleri daha fazla düşünmektedir bu sadece havale işlemi için geçerli değildir bu işlem EFT ve Swift işlemi içinde geçerlidir. EFT ve Swift işlemlerinin ücretleri hakkında bilgi almak için sitemizde bulunan yazıları inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı ile Yapılabilecek Diğer İşlemler

Bahsettiğimiz gibi bu işlemleri saymakla bitiremeyiz bazılarından biraz daha bahsedecek olursak Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Hgs Ödeme, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı bireysel emeklilik, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı online alışveriş açma.

Hgs ödemesi yapmak isteyenler ödemeler kısmına girip bu işlemi kolaylıkla yapabilirler açılan pencere de hgs kodunuzu ya da araç plakanızı belirtmeniz istenilecektir ve bunun yanında yatırmak istediğiniz tutarı da girmeniz gerekecektir. Unutmayın ki hgs ödemelerinizi 15 gün geç yapacak olursanız faizli bir şekilde sizden kesilmekte ve normal ödeyeceğiniz tutarın 2 katı şeklinde ödeme yaparak başlamaktasınız.

Bireysel emeklilik işlemini yapmak isteyenler bu şekilde hem yatırım yapmak hem geleceğini bir nebze rahatlatmak isteyenler için yapılmış olan bir uygulamadır ve devlet desteği de bulunmaktadır. Ziraat bankası gibi Garanti Bankası da bireysel emeklilik fırsatı sunan bankalar arasında bulunmaktadır ve çalışma sistemleri oldukça benzer bir şekildedir. Sitemizde bulunan Garanti Bankası bireysel emeklilik yazısını okuyarak Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ziraat bankasından bireysel emeklilik programına katılmak isteyenler menüde bulunan başvur kısmında gerekli yerleri basarak bu işlemi kolaylıkla yapabilirler.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 3 YORUM

BİR YORUM YAZ