Ziraat Bankası Hayvancılık Kredi Hesaplama - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredi Hesaplama

"<yoastmark

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredi Hesaplama konusundan önce devletimizin bu yıl daha çok destek vereceği konusunda söylentiler bulunmaktadır. Bu kanıya geçen yıllara oranla faiz düşürmesinden anlıyoruz. Geçen senelerde birçok iş kolundaki canlı hayvan alımının Ziraat Bankasında faiz oranı yüzde 4 iken bu sene 0’a çekti. Yüzde 0 faiz oranın 100 bin TL için geçerlidir. Sadece bu kadar kredi için değil daha fazla miktarlarda krediler içinde düşük faiz uygulanmaktadır. Bu destek sağlanırken il fark etmemektedir istediğiniz ilde Ziraat Bankasından düşük faizli kredi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredi Şartları

Ziraat Bankası devlet bankası olduğu için yapmış olduğu bu faiz indirimlerini devlet adına yapmaktadır ve bundan dolayı aradığı şartlar vardır. Diğer bankalar da böyle kredi verirken bazı şartlar aramaktadır ama devlet adıyla yapan Ziraat Bankası biraz daha fazla şart aramaktadır. Daha fazla istenen şart alacağınız hayvanın nitelikleri ile alakalıdır. Resmi Gazetede yayımlanmış olan bu kriterlere uygun hayvan almanız ve bankanın sunmuş olduğu diğer şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Böylece size düşük faizli kredi çıkma imkanı artmış olacaktır. Ziraat Bankası Hayvancılık Kredi Hesaplama işlemleri bankanın verdiği faize göre değişmektedir.

"<yoastmark

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredi Hesaplama ve Çiftçilerde Aranan Şartlar

Devletin diğer kurumları tarafından verilen hibeler ve krediler içinde bazı şartlar aranmaktadır. Devlet faiz indirimi için çiftçilerden beklediği şartlar aşağıdaki şekildedir.

2020 yılından itibaren vergi dairesinden borcu yoktur yazısının alınması gerekmektedir.

ÇKS belgesi kredi başvurusu sırasında istenilen diğer bir belgedir.

En az iki tane kefil bulmanız gerekmekte ve bu kefillerin eşleri de yanlarında olması gerekmekte.

Kredi notunuz oldukça önemlidir bundan önce almış olduğunuz kredilerin geri ödemesi sizin kredi notunuzu etkiler. Sistemden buna bakılarak kredi notunun uygunluğu kontrol edilir.

Eğer hayvancılık için ilk defa kredi çekiyorsanız sizden bir tapu isteyeceklerdir, ipotek etmek için.

Zaten hayvancılıkla uğraşıyorsanız ve kredi çekmek istiyorsanız hayvanlarınızın küpesindeki numara ile de başvuru yapabilirsiniz.

Daha önce hayvancılık kredisi adı altında yüksek tutarlarda para çekmemiş olmanız gerekmekte.

Bütün bunları sağladığınız taktirde tapudaki yerin değerini öğrenmek için bir eksper gelecektir, o tapudaki yerin fiyatını belirleyecektir. Her şey olumlu gider herhangi bir aksilik çıkmazsa krediniz yüksek oranda size verilecektir. Bunun içinde yaklaşık olarak 3 günün geçmesi gerekmektedir.

"<yoastmark

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredi Hesaplama

Dediğimiz gibi bu faiz oranlarına geri ödeme vadesine bağlı olarak değişmekte olup bankalardan hesaplatmanız size daha kesin bir bilgi verecektir. Örneğin biz burada yüzde 6 için hesap yaparız ama size yüzde 5,5 çıkabilir. Biz bazı oranlar için bir yıllık ödeme planı hazırladık buna bakarak yaklaşık bir fiyat oluşturabilirsiniz aklınızda. Yüzde 2 faiz oranıyla 70 bin TL kredi aldığınızda bir ayda 5906,36 TL olarak bir yıl boyunca ödemeniz gerekir. Yüzde 4 faiz oranıyla 70 bin TL kredi aldığınızda bir ayda 5984,57 TL ödemesi gerekir bu 12 ay devam edecektir. Yüzde 6 ile 70 bin kredi çekerseniz de aylık 6063,33 TL ödemeniz olmaktadır. Bu hesaplamaların hepsi 70 bin için ve bir yıllık çekilmiş kredilerdir. Siz daha yüksek bir tutar çekecek ve daha uzun zamanda ödeyecekseniz farklılık gösterebilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ