Yapı Kredi Hayvancılık Kredisi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Yapı Kredi Hayvancılık Kredisi

27 Şubat 2020

"<yoastmark

Yapı Kredi Hayvancılık Kredisi son dönemde çiftçilere ve üreticilere finansal destek sağlayarak hayvan alım kredisi vermektedir. Bunun yanında çiftçilere özel kartlar, çiftçilere düşük faizli kredi imkanları, yıllık veya hasat ödemeli tarımsal kredi imkanları da sunmaktadır. Eğer tarlanızı sürmek için sıfır ya da ikici el traktör alacaksanız yapı kredi yine size destek verebilir.

Yapı Kredi Hayvancılık Kredisi Şartları

Son zamanlarda sağlanan kolaylıklarla hayvancılık sektörüne girişim oldukça artmıştır ve buna başlayan sayında verim alınmıştır. Bunda yaşanacak olan sıkıntıları önlemek için Yapı Kredi Hayvancılık Kredisi çeşitli bölümlere ayrılmıştır. Kobi bankacılığı adı altında çeşitliliğe ayrılmış olup, kobi bankacılığı çeşitleri aşağıda verilmiştir.

İlk olarak tarım kredileri, ikinci olarak tarımsal kredi kartları, son olarak tarım paketleri ve sigortaları olarak gruplara ayrılmıştır.

"<yoastmark

Yapı Kredi Tarım Kredileri

Bu tarım kredilerinin verilmelerinin amacı çiftçilerin daha pratik ve daha hızlı bir şekilde üretim yapmaları. Bu amaçla çiftçilerin ihtiyaç duydukları nakit para için kredi verilmektedir. Yapı ve kredi bankası bu krediyi bu ad altında bütün çiftçilere sağlamaktadır. Tarım kredilerini yukarıda bahsettiğimiz gibi üretimin hızlanması için gerekli olan ekim, dikim, sulamaya gerekli olan ekipmanları alması için verilen kredidir. Kredilerin geri ödemesini çiftçilerin hasat dönemlerine göre uygun vade türü seçilerek yapılabilir ya da on sekiz aya varan vadelerle de kredi sunabilir.

Yapı Kredi Tarımsal Kredi Kartları

Yapı Kredi Hayvancılık Kredisi kollarından olan tarımsal kredi kartlarının amacı tüm çiftçilerin harcamalarında kolaylıkla kullanabilir bir kart oluşturmak amaçlanmıştır. Bu kartı oluşturduktan sonra adını verimli kart olarak koyup çiftçilere verilmek üzere bekletmektedirler. Verimli kart çiftçilerin harcamalarını kolaylaştırmak için ve yaptıkları tarımsal alışverişlerinde büyük oranda kolaylıklar sağlayan bir kredi kartıdır. Bu tarımsal alışverişin içinde akaryakıt, ilaç, tohum, fide, gübre ve fidan bulunmakla birlikte verimli kart sayesinde bunları alırken ayrıcalık sağlanmaktadır.

"<yoastmark

Yapı Kredi Tarım Paketleri ve Sigortaları

Yapı Kredi Hayvancılık Kredisi içinde yer alan tarım paketleri ve sigortaları bu alanlarda kredi kullanacak olan çiftçilere ayrıcalık sağlanmaktadır. Yapı ve kredi bankasının projeleri sayesinde birçok çiftçi için bu avantajlı kredi türleri sunulmaktadır. Projeler kapsamında sunulan kredilerin içinde tarım paketleri ve sigortaları dikkatleri kendi üstüne çekmiştir. Bu kobi paketlerinin içinde nar paketi, sedir dış ticaret paketi, çam paketi, sedir paketi, palmiye paketi, defne paketi gibi birçok paket bulunmaktadır. Paketlere adlar sembolik olarak verilmiş olarak adlarıyla genel olarak alakaları yoktur. Mesela birinde dış ticaret yapıyorsanız size verilen destek paketi olabilirken diğeri bankacılık işlemlerinizin hızlanması için sizde verilen bir paket olabilir. Bu bahsedilen tarım hususunda sağlanan yardımlar olup hayvancılık için verilen desteklerde benzeri şekilde olup tamamen çiftçimizin yararına için yapılmaktadır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ