Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik

1 Mayıs 2020

"<yoastmark

Yapı ve Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Yapı Kredi Bankası BES olarak bilinen sisteminde online başvuru olanağını da sizlere sunuyor. Bireysel emeklilik sisteminde amaçlanan aktif çalışma döneminde olan vatandaşların kazancından bir kısmını gelecek planlaması yapması ve yatırım ürünleriyle birlikte bu birimleri değerlendirmesi amaçlanır. Sitemiz içinde bulunan sizin için hazırlanmış bir diğer yazımızda Altın Kredisi Veren Bankalar içinde Yapı Kredi Bankasının olduğu yazıyı okuyaramanızı öneririz.

Yapı Kredi Bankası bireysel emeklilik avantajları hakkında bilgi almak veya yararlanmak için bütün şubelerinden ve internet bankacılığı sisteminden direkt olarak hizmete başvuru yapılabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası bireysel emeklilik sisteminde bazın güvenceler altındadır bunlar, Allianz Yaşam ve Emeklilik güvencesiyle hizmet veriliyor.

Yapı Kredi BES

Yapı Kredi bireysel emeklilik giriş sisteminde, bankayı tercih eden müşterilere veya bu sistemden yararlanmak isteyen müşterilerine, sunduğu poliçelerden birini seçme olanağı ile işlem sağlanıyor. Bireysel emeklilik sistemini yaptıran herkese devlet tarafından %25 devlet katkısı da ayrıca sağlanıyor. Devlet katkı payının da sizin paranıza eklenmesi ile yapılan BES birikimlerinde;

"<yoastmark

Her 100 TL’de, 125 TL, her 200 TL’de, 250 TL, her 500 TL’de 625 TL, her 1.000 TL’de, 1.250 TL yatırım yapılmış bu konuda da devlet desteği avantajları sağlanıyor olunur.

BES programında devletin yapacağı desteğin üst limiti yıllık toplam brüt asgari ücret tutarının %25’i geçmeyecek şekilde sağlanıyor. Örneğin 2300 TL asgari ücreti düşünelim devletin size sağlayacağı destek 575 lira olacak. Bu da demek oluyor ki asgari ücret üzerinde yatıracağınız yatırım tutarlarında 575 TL destek verilecektir.

Allianz Yaşam ve Emeklilik BES Seçenekleri Nelerdir?

Yapı Kredi Bankası bireysel emeklilik müşteri hizmetleri telefon numarası; 444 0 444 ve 0850 222 0 444 şeklindedir bu numaralar üzerinden bilgi alınabilir ve BES başvurusu yapılabilir. Allianz sigorta ile size sunulan bireysel emeklilik planları aşağıda bulunmaktadır;

Kişiye Özel Plan, Safran Plan, Grup Emeklilik Planları şeklinde ortaya çıkmıştır. Bu planlara göre farklı ödeme opsiyonları ve poliçe avantajları ile sağlanıyor.

Grup Emeklilik Planları olarak geçen sistem kurumlara sağlanan özel avantajlar sayesinde kurumlarda çalışanlar, üyeler için dizayn edilen ek bir emeklilik geliri sistemidir. Gruba bağlı bireysel emeklilik sistemlerinde, kurumların bu konuda herhangi bir katkısı olmamakla birlikte çalışanların emeklilik planlaması sağlanır.

"<yoastmark

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Başvurusu

Yapı Kredi bireysel emeklilik bakiye sorgulamaotomatik katılım bireysel emeklilik BES başvurusu gibi ve bunun yanında tüm emeklilik sistemi ürünlerine Yapı Kredi Bankası internet sitesinden erişim sağlayabilirsiniz. www.yapikredi.com.tr web adresinden bütün bu paketleri inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası şubelerine gidip istediğiniz BES başvurusunu direkt olarak yapılabilirsiniz. Bireysel emekliliğe 18 yaşını aşmış, medeni haklarını kullanabilen bütün vatandaşlar katılabilir. Yapı Kredi’nin tüm Sınırsız Bankacılık kanalları olan; İnternet bankacılığı, Mobil bankacılık, ATM üzerinden, Müşteri İletişim Merkezi, Sesli Yanıt Sistemleri aracılığıyla da Bireysel Emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ