Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu ve Başvuru Sonucu Öğrenme - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu ve Başvuru Sonucu Öğrenme

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu ve Başvuru Sonucu Öğrenme

Vakıfbank kredi kartı başvurusu ve başvuru sonucu öğrenme için birkaç farklı yol bulunmaktadır. Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra incelemeye alınan başvuru sonucu öğrenilebilir.

Kredi kartı başvurusu;

  • Cep telefonu yoluyla
  • Vakıfbank şubelerinden
  • Vakıfbank resmî sitesinden başvuru sonucu öğrenilebilir.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Vakıfbank, tüm altyapısını yenileyerek, müşterilerine daha hızlı ve kolay işlem yapmalarını sağlayacak hizmeti sunmaktadır.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi kartı başvurusu yapılması için sadece bir iki adım gereklidir. Başvuru yapmak için; internet bankacılığını kullanabilir, mobil bankacılık tercih edilebilir ya da Vakıfbank şubelerinden herhangi birine başvuru yapılabilir.

Vakıfbank kredi kartı başvurusunun yapılmasının ardından banka yetkilileri tarafından başvuru incelenir. İnceleme sırasında; kredi notuna, banka siciline ve kart başvurusu yapan kişinin gelir durumu incelenir.

Vakıfbank kredi kartı başvurusu yaparken;

  • Bankanın resmî internet sitesi vakifbank.com.tr adresine giriş yapılmalıdır.
  • Kartlar bölümünden “kredi kartı” seçildikten sonra “hemen başvur” sekmesi işaretlenmelidir.
  • Ekrana gelen kredi kartı başvurusu bölümü “sözleşmeyi okudum ve kabul ediyorum” uyarısı da işaretlendikten sonra başvuruya devam edilir.

Ekrana dört aşamalı bir ekran çıkacaktır. Burada istenilen; kişisel bilgiler, adres bilgileri, referans numarası gibi tüm bilgiler doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra yine aynı resmî adres üzerinden kredi kartı başvuru sorgulama seçeneği seçilerek, başvuru sonucu öğrenilebilir.

Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı ile Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu ve Başvuru Sonucu Öğrenme?

Vakıfbank kredi kartı başvurusu ve sonucu öğrenme işlemleri için farklı yollar tercih edilebilir. Bu öğrenme işlemlerinden biri, mobil bankacılık ve internet bankacılığını kullanmaktır.

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık ile kredi kartı başvurusu yaparken bazı aşamaların gerçekleştirilmesi gereklidir. İnternet bankacılığı uygulaması içinde ilk olarak “başvurular/Kart Başvuru Takip Menüsüne giriş yapılmalıdır. Buradaki “kredi kartı başvuruları ve kart gönderim izleme” işlemleri gerçekleştirilebilir.

Mobil bankacılık uygulamasıyla kredi kartı başvurusu yaparken; “başvurular/kredi kartı başvuru menüsü” kullanılmalıdır. Bu menü altında, son 1 yıl içinde yapılan tüm başvurular ve kayıtlı kartlar da görülebilmektedir.

Vakıfbank Başvuru Takip Numarası Ne İşe Yarar?

Vakıfbank başvuru takip numarası yani referans numarası, banka tarafından kart talebinde bulunan kişiye verilen özel bir kod sistemidir. Bu referans numarası ile, internet bankacılığı kullanılarak, kredi kartı başvurusu takibi yapılabilir.

Banka müşteri olmayan ancak Vakıfbank kredi kartı başvurusunda bulunan kişiler, çağrı merkezinin 0 850 222 0 724 numaralı hattından, kredi kartı başvurusunda bulunabilmektedir.

Telefon ile Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tıpkı internet bankacılığı kullanarak kredi kartı sorgulama yapılabildiği gibi telefon ile de kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Bunun için Vakıfbank müşteri hizmetleri hattı olan 0 850 222 0 724 numaranın aranması yeterlidir.

Müşteri temsilcisi görevli, bilgileriniz ışığında kredi kartı başvuru formunuzu doldurarak, başvuru talebinizi alır. Başvuru sonucu ise, gerekli incelemelerin yapılmasının ardından, SMS olarak cep telefonuna gönderilmektedir.

Kredi kartının onaylanması doğrultusunda, kartı almaya hak kazanan kişinin başvuru formunda verdiği adrese kredi kartı, kurye ile gönderilmektedir. Eğer belirtilen adreste kart sahibi bulunamamışsa, kredi kartı banka şubesine geri döner. Kart sahibi, bağlı olduğu banka şubesinden kartını alabilir.

Web Sitesi Üzerinden Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu ve Başvuru Sonucu Öğrenme Nasıl Sorgulanır?

Vakıfbank kredi kartı başvurusu yapan kişiler, bankanın resmî internet sitesi üzerinden de kredi kartı başvurusunu takip edebilirler. Bankanın resmî sitesi üzerinden bireyselden kredi kartları bölümüne gelinmelidir.

“Hemen Başvur” sekmesine tıklandığında hem “kredi kartı başvurusu” hem de “başvuru sorgulama” butonları ekrana gelir. Sözleşmeyi okudum ve kabul ediyorum ibaresi işaretlendikten sonra işleme devam edilir.

Ekrana gelen TC kimlik numarası ve cep telefonu ile sorgulama yapılır. Buradan Vakıfbank kredi kartı başvurusu ve başvuru sonucu öğrenme işlemleri rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ