Üniversitelilere En Avantajlı Kredi Kartları Hangileridir - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Üniversitelilere En Avantajlı Kredi Kartları Hangileridir

16 Mart 2022

Limitleri düşük tutulan üniversitelilere en avantajlı kredi kartları hangileridir sorusuna birkaç bankanın sergilenmesi dikkatlerden kaçmıyor. Avantajlar ek indirimler ve kampanyalar üzerinden sergilenir. Bunlar her bankanın internet sitelerinden duyurulur ve bilgi sahibi olmanız sağlanır. Arkasından da:

  • Daha çok düşük limitli olan kredi kartları sergilenir.
  • Kartın avantajları arka arkaya sıralanır.
  • Tercihte bulunanlar öğrenciler de anında başvuruya geçer.

Üniversitelilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Üniversitelilere en avantajlı kredi kartları hangileri öncesinde öğrencilere kredi kartı sunan bankaları öğrenmek gerekir. Hemen hemen hepsinde öğrenciye özel kredi kartı mevcut. Mesela olarak Akbank bunlar arasında. Benzer şekilde Bonus Genç olarak duyurulan Garanti Bankası kredi kartı da mevcut durumda.

ÜniversiTEB tercihinde de bulunmanız mümkün. Adı üstünde TEB üzerinden kredi başvurularına yer verilebilir. TEB haricinde Ziraat Bankası da mevcut. Genç Bankkart olarak öğrencilere özel kredi kartını gözler önüne sermiştir. Son olarak İş Bankası bunlar arasında yerini alıyor. Ve de İş’te Üniversiteli olarak kredi kartın sergilenmesi dikkat çekiyor.

Öğrenci Kredi Kartı Limitleri Nasıl?

Önceden söylediğimiz gibi limitlerin düşük tutulması dikkatlerden kaçmıyor. Aslında bu durum öğrencilerin avantajlı olmasını sağlar. Çünkü hesapsız harcama beraberinde borcun yüksek olmasına neden olur. Ancak limitin düşük olması borcun daha kontrol olmasına etki eder. Üniversitelilere en avantajlı kredi kartları hangileridir sorusuna limitlere göre yanıt aranabilir. Şöyle ki:

  • Limiti yüksek tutan bankalar daha çok talep görüyor.
  • Sigortalı olmayan öğrencilere maksimum 1000 TL’lik kredi kartı tanımlanır.
  • Geliri bulunan öğrenciler için limitin yükselmesi esas alınır.

Maksimum gelirin 2 katı kadar kredi tutarının belirlenmesi sağlanır. İlk yıl için bu durum geçerli. Ancak arkasından gelen yıllar için 4 katı kadar kredi limitine yer veriliyor. Gelire bağlı olan hesaplanan kredi kartı öğrencilere sunuluyor.

Öğrencilere Özel Kredi Kartı Avantajları Nelerdir?

Öğrenci kredi kartı için limitlerin dikkate alındığı açık durumda. Bunun haricinde borcun ödenmemesine yönelik faiz oranlarını düşük tutan bankalar öne çıkmıştır. Kredi kartlarına ek indirim olanakları da yaygın halde. Öğrenciler de indirimi göz önünde bulundurur ve bankalardan seçimini yaparak başvuruya geçer.

Bankalar bazı iş yerleri ile anlaşmalı olduğu için de avantajlı geliyor. Çünkü anlaşmalı olunan iş yerlerinden indirim kapmanız sağlanır. Özel kampanyalar sayesinde avantajlı hale gelirsiniz. Ancak tüm bu avantajları dikkate alanlar ise banka tercihinde bulunuyorlar.

Üniversitelilere En Avantajlı Kredi Kartları Hangileridir

Üniversitelilere En Avantajlı Kredi Kartları Hangileridir; Üniversitelilerin Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?

Belli başlı şartlar dahilinde öğrencilerin kredi kartı başvurularına geçmeleri mümkün olacaktır. Örneğin 18 – 25 yaş aralığında olan öğrencilere özel kredi kartları tanımlanır. Bazı bankalar 26 – 27 yaşta olan öğrencilere de kredi imkanı verebiliyor. Arkasından da nüfus cüzdanı ve sürücü belgesi gibi evraklar talep ediliyor. Kredi kartı başvurusu için:

  • Türk vatandaşı olan öğrenciler başvuruya geçebiliyor.
  • Tüketici sözleşmesini imzalayan öğrencilere kredi veriliyor.
  • Öğrenci belgeleri ile üniversiteli olduğunuzu ibraz etmeniz gerekiyor.

Ancak bu detayları dikkate alanlar kredi kartı başvurularından sonuç alabiliyor. En kısa sürede limiti düşük olsa dahi kartlarınız hazırlanır. Sigortalı çalışan olan öğrencilerin kredi limitleri aksine yüksek tutulabiliyor.

Üniversitelilere En Avantajlı Kredi Kartları Hangileridir; Çalışan Öğrenci Nasıl Kredi Kartı Alır?

Öğrencilerin SGK ve ek gelir durumları dikkate alınır. Böylece kredi kartı limitinin artış göstermesi sağlanır. Hatta bu gibi durumlarda öğrenci kredi kartlarına başvuru yapılması gerekmez. Diğer kampanyalı kredi kartları da göz önünde bulundurulabilirsiniz. Nitekim sigorta ödemeleri ve gelir durumuna göre herkesin kredi kartı sahibi olması mümkün.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 2 YORUM

BİR YORUM YAZ