Türkiye Finans ATM - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Türkiye Finans ATM

9 Şubat 2020

Türkiye Finans ATM; bankamatik olarak da bilinen otomatik vezne makinesidir. Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla Türkiye Finans ATM’lerine ulaşıp para çekme, yatırma işlemlerinizi halledebilirsiniz. Tabii her bankanın olduğu gibi Türkiye Finans ATM’lerinin de bir para çekme limiti bulunmaktadır. Türkiye Finans ATM para çekme limiti ise uzmanlar tarafından belirlenmektedir. Bir limit olmasının sebebi ise bankamatikler; belli miktarda para yüklenebilen cihazlardır. Hal böyle olunca yüklü miktarda para çekmek bankamatikteki paranın tükenmesine ve sonraki müşterinin mağdur olmasına sebep olabilir. Ve güvenlik açısından da banka kartınızı çaldırdığınız takdirde, çalan kişi şifrenizi de biliyorsa hesabınızı bir anda boşaltabilir. Bu sıkıntıları önlemek için ATM’lere limit konulur. Ayrıca para çekme işlemlerinizi Türkiye Finans’ın banka kartı olan “Paratik” ile kolayca yapabilirsiniz.

ATM’lerden Para Çekme Türkiye Finans ATM ve Yatırma İşlemleri

Türkiye Finans ATM’lerinden en fazla ne kadar para çekilir?” sorusuna değinecek olursak; günlük en fazla para çekme hakkınız 2000 TL’dir. Bankadan bankaya değişen bu meblağ; Türkiye Finans ATM’lerinde 2000 TL olarak belirlenmiştir. ATM’lerden havale yapacak iseniz bu limit bir günde 10.000 TL’dir. Eğer yanınızda kartınız yok ise T.C kimlik numaranız, telefon numaranız ve şifreniz ile bu işleminizi yapabilirsiniz. Ayrıca ortak ATM kapsamında olan diğer banka kartlarınızdan da belirli bir ücret karşılığında para çekebilirsiniz.

ATM’ler para çekmenin yanı sıra para yatırma işleminizi de yapabileceğiniz makinelerdir. Kredi kartı borcunuzu, hesabınıza veya başka bir hesaba para aktarımını ve diğer işlerinizi para aktarımı yoluyla halledebilirsiniz. “Türkiye Finans ATM’lerine en fazla ne kadar para yatırılır?” diyorsanız; bir defada en fazla 40 banknot yatırabilirsiniz. Günlük ise bu limit kartsız olarak en fazla 18.000 TL, kartlı olarak da 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca yırtık, katlı banknotlar ve madeni paralar kabul edilmemektedir.

Türkiye Finans ATM

Türkiye Finans ATM; Türkiye Finans Avans Hizmetleri

Türkiye Finans’ın kredi kartı müşterilerine sunduğu diğer bir imkan da avans hizmeti. Vade farksız avans ile acil ihtiyaçlarınızı anında halledebiliyorsunuz. Ve avans kullandıktan sonra geri ödemenizde vade farkı eklenmeden yapıyorsunuz. Türkiye Finans taksitli nakit avans; kredi kartı sahibi olan müşterileri eğer ödemelerini düzenli yapıyorsa kullanıma açılıyor. Bu avans ATM’lerden nakit olarak çekilebileceği gibi internet şubesi üzerinden havale edilerek de kullanılabiliyor.

Kredi Kartı Nakit Avans Hesaplama Ve Taksitli Para

Türkiye Finans kredi kartı nakit avans hesaplama; kart limitinizin tutarına göre belirlenir. Ayrıca Türkiye Finans’ın pek çok çeşit kredi kartı olduğu için karttan karta da bu miktar değişebilir. Örneğin Happy Zero kart üzerinden çekebileceğiniz nakit avans alışveriş limit tutarınızın %5’i iken Happy Kart Gold’da bu tutar alışveriş limitinizin %10’u kadardır.

Türkiye Finans taksitli para ise bir nevi kredi kartınız üzerinden kredi çekmenizdir. Bu çektiğiniz taksitli nakit avansı tutarına göre değişen faizlerle geri ödersiniz. Taksit sayısı en fazla 12’dir. Taksitli nakit avansın aylık ödemelerinin de kredi kartı kullandığınızda yaptırdığınız taksitli alışverişten bir farkı bulunmuyor. Aynı miktarda faizle geri ödemenizi gerçekleştiriyorsunuz.  Ödemenizi geciktirdiğiniz zaman da üzerine faiz eklenebilir. Her ay en azından asgari tutarını yatırmanız gerekmektedir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ