Tüp Bebek Devlet Desteği 2021 - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Tüp Bebek Devlet Desteği 2021

"<yoastmark

Tüp Bebek Devlet Desteği 2021 SGK aracılığıyla yapılmakta olup devlet tüp bebek tedavisinin ne kadarını üstlenmekte? Bu tedavi de kullanılan ilaçlar katılım payından ücretlerini almaktadır yani muaf değildir. Peki bu destek bu ilaçları karşılamak için bir yardımda bulunuyor mu? Bu yıl SGK tüp bebek deneme şartını 3 kere ile sınırlamış olup. Uygulanan IVF tedavisi için lazım olan giderlerin Tüp Bebek Devlet Desteği 2021 tarafından karşılanması için şartlar bu şekildedir.

Tüp Bebek Devlet Desteği 2021 Şartları

Sağlık kurulu tarafından hazırlanmış bir raporun bulunması gerekmekte olup raporun içeriği açık bir şekilde olmalıdır. Bu raporda uygulanan tıbbı tedaviler sonucunda doğal olarak, normal yollarla çocuk sahibi olamayacağınızın yazılı olması belirtilmesi istenilmekte SGK tarafından. Raporda istenilen bir diğer açıklama ise yardımcı üreme yöntemlerine ihtiyaç olduğunun yazmasıdır. Devlet tarafından istenilen diğer bir şart yaş aralığıdır, 40 yaşına girmemiş olmanız istenmekte ve 23 yaşından büyük olmanız isteniliyor. Bunun yanında en az 3 yıldır evli olma şartı konularak bu 3 yıl içinde en az iki kere aşılama tedavisini denemiş olmanız istenilmekte. Bazı istisna durumlar göz önüne alınarak 3 yıldır evli olma şartı aranmayabilir, sperm sayısının 5 milyondan az olması, tüplerin kapalı olması, yumurta rezervlerinin düşük olması istisna durumlar içindedir. Uygulamayı yapacağınız merkezin SGK ile anlaşmasının olması gerekmektedir aksi takdirde destek verilmeyecektir. Yukarıda söylediğimiz gibi diğer tedavi yollarının denenmiş olması ve olumsuz sonuçlandığı hakkında uygulamaları yapan yerden belge istenilmekte. Aranan son şart ise sigortalı olarak çalıştığınız prim gününüzün beş yılı doldurmuş olmanız istenilmekte çiftlerden birinin bu şartı sağlaması yeterlidir.

"<yoastmark

Tüp Bebek Devlet Desteği 2021

Tedavi için devlet desteği almak için aranan şartları eksiksiz bir şekilde yerine getirenler ya da uyanlar desteği alabilir. Aldığınız raporlar ilaç desteğini SGK tarafından karşılanmaktadır ve sosyal güvenlik kurumunun bu tedaviyi üç kereye kadar desteklediğini unutmayalım. Tedavi desteği alacak kişinin önceki evliliğinden çocuğunun olması SGK tarafından önemsenmemektedir. Doğal yollar ile çocuk sahibi olamayanlar için devletin SGK aracılığıyla verdiği destek sayısı 3 kere olup herhangi bir ücret alınmamaktadır. Önceden çocuk evlat edinmiş olmanızda bu tedaviyi alamayacağınız anlamına gelmez, kurumun şartlarında böyle bir şey olmadığı için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Tüp Bebek Devlet Desteği 2021 almak isteyenler şartları sağlamasıyla devletin vereceği destek sadece katkı payıdır.

"<yoastmark

Tedavilerde Yaş Sınırı

Alt sınırı yukarıda bahsettiğimiz gibi 23 olan, üst sınırı ise 40 olan bu destek için 40 yaşının üstünde tedavi olanlar için destek olmamaktadır. SGK tarafından desteklenmek istiyorsanız 40 yaşınızdan gün almadan önce raporu düzenletmiş olmanız gerekir. Bunun ardından gelen bir ay içinde embriyo transferi yapılırsa devlet destek vermektedir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ