Teb Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Teb Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

26 Ocak 2020

Otomobil sahibi olmak isteyenler Teb Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır merak ediyor. Uygun faiz oranlarına ve vade seçeneklerine yer veren TEB, krediye ihtiyacı olanların tercihi halinde. Bunun için birkaç kanaldan başvuruları karşılaması dikkatlerden kaçmıyor. Bunları sıralamak gerekirse:

  • Başta SMS yolu ile başvuruları karşılayan bankalar arasında.
  • İnternet bankacılığı kapsamında da başvuruya geçilebilir.
  • İsteyenler direk olarak şubeden başvuruda bulunabilir.

Teb Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

TEB Taşıt Kredisi Başvuru Formu Nasıl?

İnternet sitesinden başvuruya geçmek isteyenlere form sergilenir. Teb Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır merak edenlere başta form gösterilir. Buradan kişisel bilgilerini girmeniz beklenir. Kimlik numarası ile cep telefonu sunmanız gerekir. Arkasından da kredi bilgilerine geçilir.

Çalışma, gelir ve adres bilgileri de talep edilir. Tüm kredi başvurularında gelir durumu merak konusu. Çalışma durumu da bunlar arasında gösterilir. Son olarak taşıt kredisi bilgilerine geçilir. Tüm bu verileri eksiksiz olarak girenlerin başvurusu kabul edilir. Kısa sürede başvuru değerlendirilir ve yanıt verilir.

TEB Taşıt Kredisi Faizleri Nasıl?

Teb Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır öğrenenler hızlı bir şekilde harekete geçebilir. Bu yolla 0 kilometre ya da ikinci el olan araçlar için kredi alınabilir. Araca ve vadeye göre farklı detaylara yer verilmiştir. Örnek vermek gerekirse 0 km araç için 3 – 24 ay vade oranı %2.65 şeklinde. Arkasından gelen diğer kredi detayları ise:

  • Yine 0 km 25 – 48 ay için %2.65 faiz oranı işlenir.
  • İkinci el 3 – 48 ay için de azami oran %2.65 şeklinde.

Bu detayların arkasından kredi tahsis oranı olarak sabit %0.5 mevcut durumda. İsteyenler yıllık maliyet oranı ve sigorta masraflarına da göz atabilir. Vadeye bağlı olarak sigorta masrafları da artış gösterir. Bu durumları dikkate alan müşteriler taşıt kredi için başvuruya geçebilir.

TEB Bireysel Taşıt Kredisi Belgeleri Nelerdir?

Kredi çekmek isteyenler bankanın talep ettiği belgeleri hazırlamalıdır. Belgeler bireysel ve ticari taşıt kredisi için farklılık gösterir. Başta bireysel krediye ilişkin nüfus cüzdanı temin edilmelidir. Gelir belgesi veya maaş bordrosu da kredi için hazırlanmalıdır. Serbest meslek sahipleri için de 3 yıllık bilanço göz önünde bulundurulur.

Araca ilişkin proforma faturası da göz önünde bulundurulur. Eğer ki ikinci el araç alacaksanız ruhsat fotokopisine ihtiyaç duyulur. Ancak bu bilgiler dahilinde şubeden kredisini çekmeniz mümkün olacaktır. Ve de ister sıfır ister ikinci el aracınız ile anında buluşabilirsiniz.

TEB Ticari Taşıt Kredi Belgeleri Nelerdir?

Bireysel haricinde ticari taşıt kredisi için de belgelerin ibraz edilmesi önemli. Yine bireysel başvuruda gerekli olan belgelerin hepsi hazırlanmalıdır. Ancak bunlara ek olarak ticari taşıt kredisine özel ayrı belgelerin temin edilmesi beklenir. Bunları sıralamak gerekirse:

  • Ortaklara ve kefillere ait nüfus cüzdanı fotokopisi hazırlanmalıdır.
  • Bilanço ile gelir tabloları son 3 yıla özel olarak temin edilmelidir.
  • Güncel vergi levhası ile ticaret sicil gazetesi de dikkate alınır.

Son olarak imza sirküleri geliyor. Tüm bu belgelerin hazırlanması halinde başvuruya geçmeniz uzun sürmez. Kredinizi kısa sürede almanız ve araca yatırmanız mümkün olacaktır. Önceden de söylediğimiz gibi sıfır ya da ikinci el için krediyi kullanabilirsiniz.

TEB Taşıt Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Kredi hesaplamalarına ilişkin internet şubesinden harekete geçilebilir. Buradan kredi tutarı ve vade seçeneklerine göre hesaplamaya geçmeniz uzun sürmez. Anında faiz oranlarını da dikkate almanız mümkün. Aylık akdi faiz oranı %1.05’ten başlıyor. Buna bağlı olarak kredi hesaplanıyor ve başvurular alınıyor. Başvuru için internet, mobil ya da şube üzerinden harekete geçilebiliyor.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ