Tavuk Çiftliği Kredisi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Tavuk Çiftliği Kredisi

8 Mayıs 2020

"<yoastmark

Son yıllarda oldukça rağbet gören gezen tavuklar sayesinde bu işle uğraşmak isteyenlerin sayısı da oldukça artmıştır. Gezen tavukçuluk, organik yumurta ya da et pilici yetiştirmek isteyenler tavuk çiftlikleri kurmak için hem kamu bankalarından hem de özel bankalardan Tavuk Çiftliği Kredisi verilmektedir. Bu kredi verilirken Tarım Kredi Kooperatifi, Orman Bakanlığı ile birlikte oluşturulan programlar ile verilmektedir. Bakanlık tarafından ve kosgeb geçtiğimiz yıllarda bu sektör için geri ödemesiz krediler vermişti. 30 bin TL hibeler geçen senelerde bu işe başlayanlara ulaşmıştı. Hayvancılık Kredi Şartları hakkında diğer hayvancılık konularında şartların ne olduğunu bu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Kredisi Nasıl Alınır

Çiftlik kurmak isteyenler fakat hiçbir birikimi bulunmayalar Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen hibelere ya da bankaların bu iş için verdikleri kredilere müracaat edebilir. Bunların yanında TKDK da hayvancılık ile ilgili birçok alana destekler sağlamaktadır. Bankalardan kredi çekmek istiyor ve çekmek istediğiniz tutar 10 bin TL gibi bir tutar ise gelir belgenizle krediye başvuru yapabilirsiniz. Fakat çekmek istediğiniz tutar bundan yüksek ise banka sizden teminat isteyecektir. Bankaların krediler için prosedürleri değişebilir fakat sizden ipotek edecek bir şey isteyeceklerdir. Ekspertiz sonucunda ipotek etmek istediğiniz malın belli bir oranına kadar size kredi vermektedir. Örneğin eksper raporunda ipoteğinizin değeri yüz bin ise banka size bunun yüzde 50’si oranında Tavuk Çiftliği Kredisi avantajlı olarak size verebilir. Kredinin oranı yine bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir.

"<yoastmark

Tavuk Çiftliği Kredisi Şartları Neler

Krediyi en iyi oranlarla en iyi şekilde yakalayabileceğiniz banka bir kamu bankası olan Ziraat Bankası sunmaktadır. Bu bankanın şartlarını size aşağıda bahsettik, damızlık kanatlı yetiştiriciliği yapacaklar için bu şartları yerine getirmeleri gerekir.

Yumurta tavuğu yetiştirecek olanlar için 7500 tane tavuğunun olması gerekmekte.

Bıldırcın yetiştirecekler için 2000 tane hayvanın olması.

Kaz, hindi gibi kanatlı hayvanları yetiştirecekler için 1000 tane.

Etlik piliç yetiştirenlerin 10000 tane hayvanının olması ya da bundan daha fazla olması karşılığında size kredi imkanları verilecektir.

Şartlar bu şekilde olsa da siz aklınızdaki işi meydana getirmek için kredi çekecekseniz Ziraat Bankası ile görüşmeniz sizin yararınıza olacaktır. Alacağınız sayı ne olursa olsun yapmanız görüşme sonuçlarında sizi en iyi şekilde yönlendireceklerdir.

"<yoastmark

Tavukçuluk Kredisi Sunan Bankalar

Bu bankaların başını yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ziraat Bankası çekmektedir. Bu bankanın yanında Şekerbank, Denizbank, Qnb Finansbank, TEB ve Halk Bankası da bulunmaktadır. Hangi bankayı seçeceğiniz tamamen size kalmıştır. Bu bankalarda müşteri memnuniyeti oldukça önemli olup sizin için avantajlı paketler sunacaklardır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ