Taşıt Kredisi Aylık Ödemesini Yapmazsanız Ne Olur - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Taşıt Kredisi Aylık Ödemesini Yapmazsanız Ne Olur

25 Mayıs 2020

Taşıt Kredisi Aylık Ödemesini Yapmazsanız Ne Olur

Taşıt Kredisini Ödemezseniz Ne olur

Taşıt kredisi aylık taksiti öderken sıkıntı yaşıyorsanız, kredinizi tekrar kontrol etmeniz gerekmektedir. Geri ödeme planınız iki aydan daha fazla bir zaman yatırmadıysanız bu durum kredi notunuzu oldukça kötü bir duruma sürükleyebilir. Bu durumla karşılaşmamak adına bankalarla konuşarak bu durum için kredi çekebilir ya da kredinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Bankaların kredi yapılandırmaları bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Ayrıca Borç Kapatma Kredisi makalemizi okuyarak bildi edinebilirsiniz bunun yanında diğer konular için sitemizde araştırma yapabilirsiniz. Birçok banka bu konu için kredi imkanı vermektedir bunların örnekleri içinde Halkbank, Ziraat Bankası bulunmaktadır daha kapsamlı bilgi için yukarıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Aylık Ödemesini Yapmazsanız Ne Olur

Taşıt Kredisi Ödeme Planı Değiştirme

Kredileri tercih ederken bankaların faiz oranlarına bakarak seçmeniz bu yöne bakarak bankalara yönelmeniz sizin zararınıza olabilir. Bundan dolayı ödeyeceğiniz topla tutarlar üzerinden ve size verilmiş olan faiz oranı teklifiyle kredinizi tekrar hesaplamanız gerekebilir. Bunun yanında bankaların sağladıkları taşıt kredisi avantajları içinde ortalama olarak %2 oranında erken kapatma komisyonunu da hesaba katmalısınız. Kalan borcunuzun miktarını toplam borca oranı, faiz oranlarının aralarındaki fark, şu an da ödediğiniz taksit miktarı ve toplam kredi maliyetiniz borç yapılandırma işlemlerinde sizin için yararlı mı yoksa zararlı mı olduğunu gösteren etmenler arasındadır. Bankanın size verdiği teklifteki faiz oranı, erken kapatma komisyonu bunun yanında diğer masraf olabilecek faktörleri de hesaba katarak taşıt kredisi yapılandırma yapabilirsiniz. Yeniden yapılandırma yapmak isteyen müşterilerin kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir.

Taşıt Kredisi Aylık Ödemesini Yapmazsanız Ne Olur

Taşıt Kredinizi Ödemezseniz Ne Olur

Almış olduğunuz kredilerin geri ödemesini yaparken göstermiş olduğunuz bütün performanslar, bütün kredi notunuzu etkilemektedir. Sonraki alacağınız krediler için önceden aldığınız kredilerde göstermiş olduğunuz performanslar bir sonraki krediye referans olmaktadır. Konut kredisinde olduğu gibi taşıt kredisinde de aylık ödemeniz gereken tutarı 3 ay boyunca aksatırsanız banka haciz yoluna başvurabilir. Taşıt kredilerinde buna ek olarak borcunuzun tamamını ödeyene kadar aracınızın ruhsatına tedbir koyulabilir. Borcunuzun hepsini bu dönemde ödememekle banka bu hakkını yürürlüğe koyma hakkına sahip oluyor. Sonucunda aracınıza yakalama emri çıkartılarak görüldüğünde el koyulma yapılabiliyor. Ödemesinde güçlük çektiğiniz kredileriniz yapılandırarak daha kolay bir şekilde ödemeniz mümkündür. Kredi notunuzun yeterli düzeyde olmasını sağlamak ve ilerideki dönemlerde kullanabileceğiniz kredi için önemli bir adım olmaktadır bu işlem.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ