Tarım Kredi Kooperatifi Hayvancılık Kredisi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Tarım Kredi Kooperatifi Hayvancılık Kredisi

"<yoastmark

Tarım Kredi Kooperatifi Hayvancılık Kredisi üreticilerin ihtiyaçlarını gidererek mesleklerini yaparken yaşadıkları finansal zorlukları azaltmak ve mağduriyetini gidermek için krediler vermektedir. Bu kredi Ziraat Bankasının ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda Ziraat Bankasından hayvan kredisi verilmektedir. Tarım kooperatifinin yanında bazı özel bankalarda hayvancılık için kredi vermekte bu bankalar Akbank, Denizbank’ın yanında birkaç tane daha bulunmaktadır. Normal koşullara göre Ziraat Bankası TKK ile yaptığı anlaşma sayesinde 18 ay yerine 24 ay sonra ödemeli kredi vermektedir. Sizin için TKK hayvancılık kredisine yazımızda yer verdik eğer diğer devlet kurumlarının hayvancılık hibelerini merak ediyorsanız sitemize gidebilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatifi Hayvancılık Kredisi ve Kredileri

Tarım Kredi Kooperatifi Hayvancılık Kredisi bu yılda Ziraat Bankası ile TKK iş birliğiyle üreticiler için faiz indirimli kredi imkanları sunulmaktadır. Bu kredi imkanı Resmi Gazete de yayımlanarak kesinlikle netleşerek Ziraat Bankası yıllık yüzde yüz faiz indirimli kredi imkanı sağlayacak. Tabi ki bundan herkes yararlanamamaktadır, sağlanan kredi imkanından yararlanmak istiyorsanız TKK’ye üye olmalısınız. Tarım kredi kooperatifine üye olup krediyi alabilirsiniz, çiftçilerin il veya ilçede bulunan kooperatiflere başvuruda yapması gerekir. Bunlar tamamlandıktan sonra kredi almaya hak kazanabilirsiniz. TKK kredi verdiği seçenekler; canlı hayvan alımları, ikinci el traktör alımları, tarım makineleri gibi konular için sağlamakta kredi olanağını. Bunların yanında yem, mazot, gübre, ilaçlar içinde kredi bulunduğu gibi konularda kredilerin içinde yer alabilir. Alacağınız kredinin limitini belirlerken ortaklık payı ile sizlere kredi verildiğini unutmayın.

"<yoastmark

Ortaklık Payı Oranları

20 bin TL’ye kadar alınacak kredileri için yüzde 5 ortaklık payı istenecektir.

20 bin ile 50 bin arası istenilen pay yüzde 3 şeklindedir.

50 bin ile 250 bin arası alınacak olan kredi tutarları için yüzde 2 istenmekte.

250 bin ile 1 milyon arasında kredi almak istediğinizde sizden yüzde 1 ortaklık payı istenmektedir.

1 milyon ve daha üstü miktarlarda kredi alırsanız ortaklık payı binde 5 olmaktadır.

Oranlar bu şekilde olmakla birlikte alacağınız tutara göre değişen oranlar karşısında ortaklık payınız 100 TL’den az olamaz.

"<yoastmark

Tarım Kredi Kooperatifi Hayvancılık Kredisi

Tarım kredi kooperatifi kredi vadeleri durumlara göre değişiklik gösterebilir. 12 ay vade ile işletme kredisi, su ürünleri için alınan krediler 18 ay vade, genel olarak verilen krediler en fazla 36 ay vadeli verilmektedir. Böyle bir kredi verileceği hususunda Resmi Gazete de yayımlanan yazıda 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edeceği konusundaydı. Kredilerin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda henüz bir bilgi verilmese de tahminler uzatılacağı yönündedir. Hayvancılık için verilen kredilerde ortaklık payı üzerinden değil düşük faiz oranından verilmektedir.

Süt veya sığır yetiştiriciliği için verilecek en yüksek kredi 25 milyon TL olup, faiz indirimi yüzde 50 olarak belirlenmiştir.

Damızlık düve yetiştirmek isteyenler için üst limit 10 milyon TL olup yüzde 75 oranında faiz indirimi uygulanacaktır.

Büyükbaş hayvan besiciliği içinde kredi limiti 10 milyon TL, kredi faiz indirimi yüzde 50 oranında geçmektedir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ