Tarım Kredi Hayvancılık Kredileri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Tarım Kredi Hayvancılık Kredileri

Tarım Kredi Hayvancılık Kredileri

Tarım Kredi Hayvancılık Kredileri

Tarım Kredi Hayvancılık Kredileri 11188 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak çiftçilere Ziraat Bankası ile düşük faizli kredilere imkan sağlamakta. Düşük faizli kredilerin yanında sıfır kredi seçenekleri de bulunmaktadır. Tarım kredi kooperatifleri tarımsal faaliyetlerin artması için Ziraat Bankası ile anlaşma sağlamış bunun sonunda faiz indirimli krediler verilmeye başlanmıştı. Devlet kurumu olan tarım kredi çiftçilerimizin yanında olarak yaşadıkları maddi sıkıntılara biraz dur demek için destekler sağlamakta. Tarım kredileri hem tarımsal faaliyetler için hem de hayvansal yatırımlar için destek sağlamaktadır.

Tarım Kredi Hayvancılık Kredileri Ziraat Bankası

Ziraat Bankası ile TKK 2019 yılında ve 2020 yılının sonuna kadar son günü dahil olmakla birlikte toplamda 3 yıl sürecek olan maddi desteklerde bulunacaklarını duyurmuşlardı. Devlet bu kurumları aracılığıyla destek verirken tarımsal faaliyetler için gerekli olan nakit para ihtiyacını karşılamak istemiştir. Bu amacın yanında üretimleri, alımları ve satımları kayıt altına almak istemiş, bir diğer nedeni de üretilen ürünlerin kalitesinin artmasını istemesi. Başvuru yapmak istediğiniz zaman Ziraat Bankası’nın şubelerine gidip yapabilirsiniz tabi ki tarım kredi kooperatifine üye olma zorunluluğu bulunmaktadır. Kredi ile desteklenen konular oldukça fazla olup süs bitkisi yetiştirmeden, arıcılığa kadar birçok işe destek verilmektedir.

Tarım Kredi Hayvancılık Kredileri

Tarım Kredi Hayvancılık Kredileri

Tarım Kredi Hayvancılık Kredileri Başvuru İçin Gerekli Olan Belgeler

Gerçek kişiler için istenilen belgeler; T.C. kimlik fotokopisi, çiftçi kayıt belgesi, son 3 yıllık bilanço, tarım ile uğraştığınızı ispatlayan tapuları götürmeniz yeterli olacaktır.

Tüzel kişiler için istenilen belgeler; çiftçi kayıt belgesi, vergi levhası fotokopisi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküsü, gelir durumunuzu gösteren belge.

Bu belgeler eşliğinde gidip faiz indirimli kredinizi alabilirsiniz. Tabi ki yapacağınız işin belirlenen işlerin içinde olması istenilmekte olup TKK ile Ziraat bankası karar vermiştir buna.

Sütçü ve Kombine Sığır Yetiştiriciliği

Bu işi yapmak istediğiniz zaman devlet tarafından size verilecek en yüksek kredi miktarı 25 milyon TL olmaktadır. Yatırım zamanında ve işletmeye başladığınız dönemlerde uygulanacak faiz yüzde elli oranında azaltılmakta bu iş için. Eğer süt çiftliği kuracaksanız hayvanlarınızı alırken holstein ve jersey seçerseniz bu faiz indirimi yüzde yüze çıkabilir. Etçi sığır işi için angus, şarole, limuzin türünden alacak olursanız da faiz indirimi yüzde yüze çıkabilir.

Tarım Kredi Hayvancılık Kredileri

Tarım Kredi Hayvancılık Kredileri

Damızlık Düve Yetiştiriciliği

Destek görebileceğiniz işlerden biri de damızlık düve yetiştiriciliğidir. Ziraat bankasından anlaşmalı kredinin en üst limiti 10 milyon TL olarak geçmektedir ve faiz indirimi yüzde 75’tir. Bunda aranan bir şart bulunmaktadır oda başvuru yapabilmeniz için en az 50 baş düvenizin olması.

Büyükbaş Hayvan Besiciliği

TKK ve Ziraat Bankası tarafından destek gören bir diğer iş kolu ise büyükbaş hayvan besiciliğidir. Bu sektör için çıkan kredinin en üst limiti yine 10 milyon TL’dir. Faiz indirimi ise sütçülük için verilen ile aynı oranda olup yüzde 50 oranındadır. Burada istenilen şart ise toplam en az 10 tane hayvanınızın olması ve 20 yaşından küçük sistemde kayıtlı hayvanlar olmalıdır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ