Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği

"<yoastmark

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği son yıllarda çiftçilerin iyi paralar kazandığı bir kazanç kapısı olan Kırmızı Kaliforniya Solucanı yetiştiricilerine sağlanıyor. Hazırlayacağınız iş planının iyi olması gerekmektedir böylece kosgeb tarafından size açılış için yapmış olduğunuz giderler için hibe verebilir. Bu yıl solucan üretimi için yapılması düşünülen hibe tutarı 60 bin TL. İş planınızı hazırlamakta sıkıntı çekiyorsanız sizin için kosgeb iş planı içinde destek vermektedir.

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Hibe Desteği

Bilmeniz gereken bilgilerin içinde kosgebin hibe desteği yaptığı birçok iş dalı bulunmaktadır bunların biri de solucan için verilen destektir. Kosgebin desteklediği iş alanlarını nace kodları bulunmaktadır, nace kodlarının bilmiyorsanız kosgebin yayınladığı yetmiş sayfalık yazıda iş alanları bulunmaktadır. Bu işi yeni kuracaksanız yada bu işi yapıyor olsanız bile nace kodlarıyla bulunduğu için bu iş için size destek verilecektir.

"<yoastmark

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği Nasıl Alınır

Solucan gübresi üretmeye, solucan yetiştirmeye devletimizin kosgeb aracılığıyla hibe yardımı yaptığını artık biliyoruz. Bu desteği alıp işletmenizi nasıl kuracağınızı ya da var olan işletmenizle nasıl başvuru yapacağınızdan bahsedelim. Öncelikle hibe alabilmeniz için girişimcilik belgesi almanız gerekmektedir, gerekli kurslar tamamlandıktan sonra verilen bu sertifika olmadan başvuru yapamazsınız. Sertifikayı almanız için yapacağınız aşamaları, kursların nasıl olduğu, kursların nerelerde olduğunu sitemizdeki yazılarımızda bulabilirsiniz. Burada da bahsedersek sertifika almanız için uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekmektedir, bu eğitim 4 gün sürmektedir. Bu eğitime başvuru yapmanız artık çok kolay e-devlet ile yapılabilir ve uzaktan eğitimde bu yıl yapılan yeniliklerden. Sisteme kayıt olduktan sonra kurslara başvurunuzu yapabilirsiniz. Kurslara başvuru yapıldıktan sonra kurum size dönüşü sizin bilgilerinizle sağlayacaktır. Başvuruların çok olması yoğunluk oluşturacağından sizi bir mülakata tabi tutabilirler bunun içinde önceden sorulan sorulara göz atmanız işinize yarayacaktır.

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Hibe Miktarları Ne Kadar

Girişimcilik belgesine elinizde bulunduğu zaman iş yerinizi kurmanızda herhangi bir sıkıntı kalmamaktadır. Girişimcilik belgesini almadan işletmenizi kurmanız iyi olmayacaktır, kurarsanız şayet hibeden yararlanma imkanınız kalmamaktadır. Belgenizi aldıktan sonra üretim tesisiniz kurulabilirsiniz ve size verilecek hibe tutarının üst limit tutarı 60 bin TL.

"<yoastmark

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Fiyatları Ne Kadar

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği hibesinden yararlanarak tesis kuracak olanların en çok seçtikleri solucan türü Kırmızı Kaliforniya solucanıdır. Çeşitli internet sitesinde bulunabilen bu solucanların fiyatları 3 bin tanesi 99 liradan başlayarak satılmaktadır. Sitelerde farklılık gösteren solucan fiyatları bazı kampanyalarla desteklenmektedir bu kampanyaları içinde mamada bulunmaktadır. Mama kampanyası ile yapılan solucan satışları da bin tane solucan artı mama doksan lira şeklindedir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ