Sınavsız Devlet Memuru Nasıl Olunur - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Sınavsız Devlet Memuru Nasıl Olunur

6 Mart 2020

"<yoastmark

Sınavsız Devlet Memuru Nasıl Olunur sorusuna cevap olarak fetö terör örgütü mensuplarının devlet memurluğundan atılması ile memur açığı ortaya çıktı. Kpss sınavı sonuçları ile başvuru yapan bir çok aday bu boş yerlere girmek için umut ettiler. Memur olmak isteyenler en az lise mezunu olması aranan şartların içindedir, bunun sonunda Kpss sınavına girip belli bir derecenin içinde olmanız gerekir. Sınavda başarılı olanlar için memuriyet kapısı aralanmaya başlamakta. Sınavda başarılı olmak isteyen birçok insanın sınava çok iyi hazırlandığını ve başarı için daha çok çalışmanız gerektiğini hatırlatalım.

Sınavsız Devlet Memuru Nasıl Olunur Şartları

Sınav sonucuyla memur olmak artık eskiye göre daha zor. Memur olmanız için alt bir puan barajı aranmakta oda 70 puandır. Bu barajı geçenler hemen memur olmuyor sözlü mülakatlara tabi tutuluyor, mülakattan önce de sizin haberiniz olmadan bir soruşturma geçiriyorsunuz. Sözlü mülakatlarda adaylar için kolay geçmemekte ama bu aşama da aşıldığı zaman memuriyet sizindir artık.

"<yoastmark

Sınavsız Devlet Memuru Nasıl Olunur ve Kurumlar

Kpss devlet kurumlarına atanırken istenilen puanlar 50,60 gibi puanlar alabilirler bunların yanında Kpss şartsız her yıl alımlar yapılmakta. Devlet Personel Başkanlığı ile İş kur ile yapılan bu alımlar için başvuru tarihleri kurumlar tarafından yapılmakta.

İş kur ile Büyükşehir belediyelerine, SGK, kamu üniversitelerine, Orman müdürlüğüne ve bunlar gibi devlet kurumlarına personel alımları olmakta ve bunlar için başvuru koşulları bulunmaktadır. Bu kurumlar ihtiyaç duydukları personel ihtiyaçlarını KPSS şartı aramadan iş kura bildirmektedir. İş kur da yaptığı ilanlar sonucunda buralara personel imkanı sağlamakta. Sınavsız Devlet Memuru Nasıl Olunur sorusunun cevabı bu şekilde olabilir alınan personeller sözleşmeli olarak başlamakta. Normal KPSS puanı ile memur olduğunuz zamanda sözleşmeli olarak başlıyorsunuz genel olarak bir fark bulunmamakta.

"<yoastmark

İş Kur KPSS Şartsız Memur Alımına Devam Ediyor mu

Kurum yeni olarak 23 ilde Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfının kurumlarına KPSS puanı olamadan personel alacağının duyurusunu yapmıştı. Bu kurumun ve diğer kurumlar içinde şubat ayında yayınlamış olduğu kamu dışı personel alım ilanları ile yapılacağını duyurdu. Bekçi, hastanelere personel alımı gibi birçok bölüm içinde bu ilanlara devam etmekte.

 Belirttiğimiz gibi bu alımlar sözleşmeli olarak yapılmakta ama bu sorun olmayacaktır eğer işinizi iyi bir şekilde yerine getirecek olursanız kurum size teklifler getirecektir. Getireceği bu teklifler yine sözleşmenizi uzatma konusunda olabilir fakat devamının nasıl olacağı kimse kestiremez siz işinizi layığıyla yapın gerisi gelecektir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ