Sıfır Arabanın Tamamına Kredi Çıkar Mı? - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Sıfır Arabanın Tamamına Kredi Çıkar Mı?

26 Ocak 2020

Araç sahibi olmak isteyenler sıfır arabanın tamamına kredi çıkar mı öğrenmek istiyor. Kenarda herhangi bir birikime sahip olmayan vatandaşların tercihi bu yönde oluyor. Ve %100 oranından kredi ile aracın ödemesine geçmek istiyor. Bunun için galericilerin devreye girmesi dikkatlerden kaçmıyor. Şöyle ki:

  • Kredi faiz oranlarının seyrine göre tamamına kredi verilebilir.
  • Aracın satın alındığı dönemin şartları da dikkate alınır.
  • Bankalarla özel anlaşma sağlayan bayiler yani galerilerden tamamına kredi çıkabilir.

Sıfır Arabanın Tamamına Kredi Çıkar Mı?

Sıfır Araba Kredisinde Hangi Belgeler İstenir?

Sıfır arabanın tamamına kredi çıkar mı merak edenlere genel olarak ‘evet’ yanıtı verilir. Özellikle de galerinin anlaşmalı olduğu bankaları dikkate alanların şansı yüksek olacaktır. Neticesinde bankaların talep ettiği belgeleri hazırlayan kısa sürede başvuruya geçebilir. Örneğin nüfus cüzdanı ile sürücü belgesi bunlar arasında başı çekiyor.

Gelir durumunuzu da belgeler ile sunmanız önemli. Fatura ve noter satış sözleşmeleri de yine göz önünde bulundurulur. Bireysel ile ticari araca ilişkin ayrı belgeler talep edilir. Mesela vergi levhası, Ticaret Sicil Gazetesi ve imza sirküleri ticari başvuru için talep edilir. Ancak bu belgeleri eksiksiz olarak sunanlar taşıt kredilerinden faydalanabilir.

Taşıt Kredisinden Aracın Ne Kadarı Karşılanır?

Çoğu bankanın %70 ile %90 aralığında taşıt kredisi sunması dikkatlerden kaçmıyor. Aslında bu oranlar da otomobil alacakların dikkatini çekiyor. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi herhangi bir birikimi olmayan vatandaşlar %100 oranını zorluyor. Ve sıfır arabanın tamamına kredi çıkar mı sorusu akıllara geliyor. Bunun için:

  • Yıl sonu hedeflerine göre bazı bankalar %100 oranından kredi sunar.
  • Araç satışını arttırmak isteyen bayiler sayesinde oran yükselir.
  • Özel anlaşmalar sayesinde %100 oranından kredi alınabilir.

Kısacası bankanın koşulları ve aracın alınacağı bayiye göre durum değişir. Çoğu zaman yıl sonunda bu durumun gerçekleşmesi dikkatlerden kaçmıyor. Haricinde kredi notu yüksek ve geliri fazla olan müşterilerin de %100 oranından taşıt kredisini almaları sağlanıyor.

Peşinatsız Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Hem sıfır hem de ikinci el araca ilişkin peşinat sunmadan kredi alınabilir. Bu imkana ev sahipliği yapan birkaç tane banka bulunuyor. Uygun araç kredileri için bankaları kıyaslamanız ve aralarından tercihte bulunmanız sağlanır. Örnek vermek gerekirse AkBank ya da Garanti Bankası tercih edilebilir.

Bunların haricinde DenizBank mevcut durumda. Belgesiz ve kefilsiz kredi sunan bankalar arasında yer alan DenizBank bir hayli dikkat çekiyor. Haricinde TEB yüksek kredi tutarları ile talep gören bankalar arasında. Bunların arasında VakıfBank ile İş Bankası’da yerini almıştır.

Sıfır Arabanın Tamamına Kredi Çıkar Mı?

Sıfır Arabanın Tamamına Kredi Çıkar Mı?; Taşıt Kredisi Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli?

Tüm krediler için benzer hususlar mevcut durumda. Örneğin en başta kredi notunun yüksek olması önemli. Taşıt kredisinden de istediğiniz sonucu elde etmek için notun yüksek olması gereklidir. Notu yüksek tutan durumlar da:

  • Önceden çekilen kredilerin ödemeleri dikkate alınır.
  • Ertelenen taksitler ve borçlar notun düşmesine etki eder.
  • Otomatik ödemeler ve düzenli kart kullanımı notu yükseltir.

Bu detaylardan ziyade direk olarak kredi notunuza göz atarak harekete geçebilirsiniz. Kısa vadede notun yükselmesi için mevcut borçları kapatmayı ihmal etmemelisiniz. Haricinde mevduat hesaba ödeme yapmanız da faydalı olacaktır.

Sıfır Arabanın Tamamına Kredi Çıkar Mı?; Ticari Firmalar Aracın Tamamına Kredi Veriyor Mu?

Yukarıda belirttiğimiz gibi ticari firmalar %100 oranından kredi imkanına yer veriyor. Bunun için her firmanın anlaşmalı olduğu bankalar gözler önüne serilir. Örnek vermek gerekirse Fiat için Finans Kredi mevcut. Sonuç olarak belirtilen bu bankalar üzerinden kredi işlemlerine geçmeniz beklenir. İşlemler dahilinde aracın tamamına kredi sağlanır. Genelde yıl sonu satışları için bu tarz imkanlar yer verilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ