Sera Kredisi Devlet Desteği - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Sera Kredisi Devlet Desteği

"<yoastmark

Sera Kredisi Devlet Desteği Başvurusu, devlet tarafından desteklenen sektörler arasına girişini sağladı. Devlet tarafından desteklenen sektörde örtü altı tarım faaliyetleri yani seracılığa Ziraat Bankası, Denizbank gibi bankalar tarafından krediler verilmekte. Örtü altı tarım faaliyetleriniz için destek alabileceğiniz bir diğer kurumda TKDK. Gereken maliyeti hesaplamaya başlamanız sizin için iyi olacaktır bu işin ne kadar maliyetinin olduğunu görebilir ona göre işe girebilirsiniz. Devlet bazı diğer desteklerinde olduğu gibi seracılık içinde 7 yıl vadeli 2 yıl geri ödemesiz şekilde kredi imkanları verecek ve faiz indirimlerine gidecek.

Sera Kredisi Devlet Desteği  Almak İçin Gerekli Belgeler

Sera Kredisi Devlet Desteği Belgeleriiçin istenilen belgeler aşağıda verilmiştir bu belgeleri tamamlayıp krediye başvurmaya gidebilirsiniz.

Çiftçilik Belgesi

Kimlik Fotokopisi

Sera satın alacaklar için ekspertiz sonucu

Yeni sera kuracak olanlar veya olan seralarını yenilemek isteyenlerin proforma ve faturası istenmektedir.

Kontrollü Örtü altı sistemine kayıtlı olduğunuza dair belgeler.

Gerekli duyulması durumunda şubede yaptığınız görüşmede sizden bunlara ek belgeler isteyebilirler. Üretime katılacak olan yeni girişimciler kosgeb, TKDK, BEBKA, Ziraat Bankası ve diğer devlet bankalarına başvuru yaparak devlet desteği alabilirler.

Sera Kredisi

Sera Kredisi Devlet Desteği Nedir

Seracılık sektörüne giriş yapıp yatırım yapmak isteyen girişimciler ve hali hazırda bu işle uğraşıp işini geliştirmek isteyen çiftçilere Sera Kredisi Devlet Desteği Ne Kadar verilmekte. Söylediğimiz gibi hali hazırda serası olan bunu büyütmek isteyen veya onarmak isteyenler içinde bu kredi verilmekte. Kredinin bütün maliyetinizi karşılamadığı söylemek isteriz yatırım yaptığınız maliyetin %75’i kadar kredi çekebilirsiniz. Eğer krediniz karşılığında ipotek edecek bir mülk sunarsanız vade süreleri uzamakta ve devlet destekli olduğu için ödeme planlarında kolaylık sağlanmakta. İlk başta belirttiğimiz gibi krediyi 7 yıl vadeli çekebilir ilk iki yılında ödeme planı oluşturmayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Devlet Desteği

Sera Kredisi Devlet Desteği Ziraat Bankası, seraların yapmış olduğu işletme giderleri ve yatırım yapmak için yaptığınız giderleri finansal olarak karşılamak amacı ile Ziraat Bankası kredi vermektedir. Kontrollü örtü altı üretim şartlarını sağlayan, en az 1 dekar büyüklüğünde serası olan ve bu serada üretim yapanlara kredi verilmekte. Kredinizin onaylanması için fizibilite raporu hazırlayıp bakanlığa sunmanız ve orada onaylanması gerekmekte. Örtü altı üretim sistemine üye olunması istenilen şartlardan biri olup bunu seracılığı yönetmeliğe uygun yapıp yapmadığınızı bilmek için istemektedirler.

Sera Kredisi

Sera Kurmak İsteyenlere Kosgeb Destekleri

Kosgeb, kobilere ve yeni girişimci adaylarına devlet destekleri, hibeler sağlayan devlet kurumudur. Bu sektör için de devlet adı altında hibeler ve kredi imkanları sunmaktadır. Sera kurmak isteyenlere ve yenilemek isteyenlere 100 bin TL faizsiz kredi ve 50 bin TL’ye kadar hibe vermektedir. Tabi bunları alabilmeniz için sizden istenilen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Kosgebin şartlarının ne olduğunu sitemizde bulunan kosgeb yazıları ile öğrenebilirsiniz, kosgeb ile ilgili bilgiler sitemizde mevcut olup en baştan Kosgeb Nedir olarak başlayıp devamını getirdik.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ