Şekerbank Kredi Kartı Limit Arttırma - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Şekerbank Kredi Kartı Limit Arttırma

9 Şubat 2020

Şekerbank Kredi Kartı Limit Arttırma; Mevcut kredi kartınız yapacağınız nakit işlemleri için yeterli gelmediğinde kredi kartı limitinizi artırmak istersiniz. Ya da bazı bankalar bunu sizin adınıza otomatik olarak yapmaktadır. Bu tamamen limit artırımı sözü verip vermenizle ilgilidir. Eğer otomatik limit artırma talimatı verdiyseniz, bankanız belirli aralıklalar limitinizi düzenli olarak artıracaktır. Ancak eğer böyle bir otomatik talimatınız yoksa o zaman limit artıma işleminiz manuel olarak gerçekleştirebileceksiniz. Bankanın size bunun için işlem yapma ve talep gönderme yetkisi veren uygulamalarından birini kullanarak talebinizi iletebilirsiniz.

Şekerbank kredi kartı limit arttırma, internet şubesi üzerinden mümkün olan bir işlemdir. Limit arttırma talebi için yapmanız gerekenler:

 • İnternet şubesine giriş yapınız.
 • Kredi kartı bölümünden limit değişikliği alanına geliniz.
 • Kredi kartınızı seçerek limit yazan boşluğa talep ettiğiniz limiti giriniz.
 • İşleme devam etmek için devam butonu ve ardından onayla butonuna tıklayınız.

Bu adımları tamamladıktan sonra, limit arttırma talebiniz değerlendirme süreci içine girecektir. Değerlendirme sürecinde dikkate alınanlar:

 • En son gelen kredi kartı ekstre borcunun en az asgari düzeyde ödenip ödenmediği
 • Kartın aktif kullanım oranı
 • Limit artış taleplerinizin ilki ile ikincisi arasında minimum 3 ay gibi bir süre olması
 • Limit artışı yapmak isteyenler maaş belgelerini faks yoluyla bankaya iletmelidir.

Şekerbank Kredi Kartı Limit Arttırma

Şekerbank Kredi Kartı Limit Düşürme

Kullandığınız kredi kartı limitleri bazen bankalar tarafından harcamalarınızın ve de ödemelerinizin düzenli olması nedeniyle periyodik olarak arttırılıyor olabilir. Limitinizi kullanımınız için fazla buluyorsanız, bir kaç adımda limitinizi düşürme talebi iletmeniz mümkündür. Şekerbank kredi kartı limit düşürme talebi için internet bankacılığını tercih edebilirsiniz. Şekerbank’ın internet sayfasını açtığınızda internet bankacılığı giriş kısmından daha önceden almış olduğunuz şifre ve müşteri numaranızla giriş yapmalısınız. Sonra uygulanacak adımlar şu şekilde olacaktır:

 • Kredi kartı sekmesinden limit değiştirmeyi seçiniz.
 • Kartınızı seçtikten sonra limit yazılacak alana 1 TL’den daha az olmamak koşulu ile yeni bir limit yazınız.
 • Devam ve onayla butonlarına basarak talebi gönderiniz.

Limit düşürme işleminde dikkat edilmesi gereken nokta ise; kredi kartınızın mevcut borcundan daha düşük bir limit girilmemesi gerekir.

Şekerbank Kredi Kartı Limit Sorgulama

Bankacılık sektörünün teknoloji ile birlikte gelişmesi, müşterilerin daha önceden şube aracılığıyla yaptığı işlemleri, daha kolay şekilde farklı ortamlardan yapabilme imkanı doğurdu. Bu sayede bankaların verdiği hizmetin kalitesi artarken müşterilerin işleri de daha kolay halledilir oldu. Kredi kartı limit öğrenmek için bankaya gitmek yerine teknolojinin imkanlarını kullanan müşteriler tek bir tıkla tüm bilgilere ulaşabilmektedir. Prosedürlere takılmayı sevmeyen müşteri için bu durum, hayat kurtarıcı oldu. Teknolojik gelişmeleri sıkı bir şekilde takip eden bankalardan biri olan Şekerbank, müşterinin yapacağı tüm işlemler için teknoloji yardımıyla kolaylık sunmaktadır. Bu noktada Şekerbank kredi kartı limit sorgulama gibi basit bir işlem de saniyeler içinde öğrenilebilir bir boyut kazandı.

Şekerbank’ın resmi web sitesi üzerinden internet bankacılığını kullanarak kredi kartına ilişin pek çok işlem yapılabilmektedir. Bu sayede kredi kartınızı kendi kendinize yönetebilirsiniz. Ayrıca mobil telefonların kullanımının yaygınlaşması ile birlikte mobil şubeler ortaya çıktı ve bu sayede mobil bankacılık üzerinden de birçok işlemi yapabilmek mümkün hale geldi. Kredi kartınızın limitini öğrenmek için mobil şubeyi de kullanmak başka bir alternatif olarak karşınıza çıkabilir. Ayrıca 7 gün 24 saat hizmet veren Şekerbank çağrı merkezi numaralarından telesekreter yardımıyla müşteri temsilcisine bağlanarak limitinizi sorup öğrenebilirsiniz. Alternatif bir başka yol ise SMS ile kredi kartı limit sorgulamadır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ