Şekerbank Kredi Kartı Borç Sorgulama - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Şekerbank Kredi Kartı Borç Sorgulama

9 Şubat 2020

Şekerbank Kredi Kartı Borç Sorgulama; Ürün ve hizmetleri ile hem tüketici hem de üreticiler için nakit anlamında büyük kolaylıklar sağlayan Şekerbank, 60 yıldan fazla bir süredir finansman desteği sağlamaktadır. Kredi verme anlamında özellikle esnaf ve işletmelere, şeker pancarı üreticilerine, çiftçilere büyük destekler veren bu kuruluş bireysel sunduğu hizmet sayesinde de ivmesini yükseltmiştir. Ürün ve hizmetlerinden yalnızca bir tanesi olan kredi kartı ile tüketicilere ödeme konusunda çok büyük kolaylıklar sağlayan Şekerbank’ın kredi kartı çeşitleri olarak sunduğu alternatif çoktur. Çeşitli kredi kartları ile tüketicinin ihtiyacına göre hizmet sunan bankaya, kredi başvurusu yapmak yalnızca bir kaç dakika sürecek bir işlem olmakla birlikte kredi kartlarının size sunduğu ayrıcalıkların sayısı bir hayli fazladır.

Şekerbank kredi kartı borç sorulama işlemini Şekerbank’ın Cebimdeki Güç uygulamasını mobil cihazınıza indirerek yapabilirsiniz. Başvuru ve sorgulama işlemleri sistemde kayıtlı olan mobil telefon numaranız üzerinden sağlanmalıdır. İşlemlerin sonucu ise tarafınıza mesaj olarak bildirilmektedir. Bu SMS bildirimi banka tarafından herhangi bir ücretlendirmeye tabi değildir. Şekerbank’ın mobil uygulaması ile yapabileceğiniz diğer bazı işlemler şunlar:

 • Kredi kartı şifresi belirleme
 • Kredi kartı puan bilgisi öğrenme
 • Ekstre bilgisi öğrenme
 • Güncel borç öğrenme
 • IBAN numarası bilgisi
 • Vadesiz hesap bakiye sorgulama
 • Kampanyalara katılım
 • Kredi kartı limit bilgisi

Ayrıca Şekerbank kredi kartı borç sorgulama, ATM’ler yoluyla kartınız olmadan bile yapabileceğiniz bir işlemdir. Daha sonra isterseniz anlık olarak nakit ödeme yapabilirsiniz.

Şekerbank Kredi Kartı Borç Sorgulama

Şekerbank Kredi Kartı Borç Ödeme

Kredi kartı ile dönem içinde yapılan hareketler, ekstre görüntüleme, gelecek döneme aktarılmış taksitler, kart ve limit bilgileri görüntülemek için Şekerbank’ın mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca tüm bu bilgileri kayıtlı elektronik posta adresinize de gönderebilirsiniz. Şekerbank kredi kartı borç ödeme konusunda da kullanabileceğiniz bu uygulama yardımıyla kredi kartı borcunuzu ATM’ye gitmeden hesabınızdan kartınıza para aktararak yapmanız mümkündür.

 • İşlem yapmak istediğiniz vadesiz hesaplardan birini seçmelisiniz.
 • Devam yazan butona tıklamalısınız.
 • Para çekilmesi istenen hesabı ve ödeme türünü seçiniz.
 • Ödeme tutarını yazınız.
 • Tekrar devam ve onay butonlarına basarak işlemi tamamlayınız.
 • İsterseniz dekont alabilir ya da ana ekrana dönebilirsiniz.

Kredi kartı borç ödeme işleminizi aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz. Kredi kartı borç ödemeleri telefon şube, internet şube ya da mobil şubelerden yapılabildiği gibi otomatik ödeme talimatı ile her ay borç ödeme zorunluluğundan kurtulabilirsiniz ve kredi kartı borcunuz belirttiğiniz hesap üzerinden kendi kendine ödenmeye başlar. Şekerbank şubesi bulunmayan yerlerde ise kredi kartı borç ödemesi online PTT şubeleri vasıtasıyla yapılabilir.

Şekerbank Kredi Kartı Ekstresi

Kredi kartınız ile yaptığınız harcamaların dökümünü gösteren bir rapor olan kredi kartı ekstresi, kredi kartı kullanıcılarının harcamalarını yönetebilmesi için oldukça faydalı bir araçtır. Şekerbank kredi kartı ekstresi öğrenme yollarından biri ekstrenizin mail adresinize gönderilmesini talep etmek olabilir. Her ay hesap kesim tarihiniz ile birlikte ekstreniz çıkmış olur. Kredi kartı ekstrenizin nereye gelmesini istiyorsanız banka tarafından oraya gönderilir. Kredi kartınızı alırken bunu belirleyebilir ya da daha sonradan güncelleyebilirsiniz. Ekstreniz; mail, sms ya da posta yoluyla tarafınıza iletilebilir. Kredi kartı ekstrenizi ayrıca online olarak da görebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İnternet şubelerinden görüntüleyerek mail adresinizi kendiniz de gönderebilirsiniz veya Şekerbank Cebimdeki Güç 1953 uygulaması yardımıyla da ekstrenizi öğrenebilirsiniz. Eğer kredi kartınıza bağlı başka bir kart ya da ek kart varsa, ayrı ekstreler talep edebilirsiniz. Ana kart ekstrenizde olduğu gibi ek kartların dökümlerini de mail yoluyla alabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ