Şekerbank İnternet Bankacılığı - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Şekerbank İnternet Bankacılığı

9 Şubat 2020

Şekerbank İnternet Bankacılığı; Anadolu’nun geneline yayılmış şubeleri ile 1953 yılından beri esnaf ve işletmelere hizmet veren Şekerbank, finansman sağlamaktadır. Şu an genel merkezi İstanbul olmakla birlikte hem şubeleri hem de internet ve telefon bankacılığı hizmetleri alternatifleri ile hizmetlerini sürdürmektedir. Özellikle çiftçi ve esnaflar için özel çözümler üretmekte, tarım kooperatiflerini desteklemektedir. Şekerbank’ın yatırım, leasing, factoring ve finans iştirakleri bulunmaktadır. Bankacılık sektöründe Türkiye’de ilkleri başaran Şekerbank, yerel kültüre katkı sağlamak için çalışmaktadır. Şekerbank, uluslararası olan finans kurumlarıyla Türkiye’deki orta ölçekli işletmeler arasında bir köprü olmuştur. Ayrıca Şekerbank, kurumsal olarak yönetim notu alan ilk bankasıdır.

Şekerbank internet bankacılığı sayesinde bulunduğunuz her ortamda hem güvenli hem de kolay bir şekilde bankacılık hizmeti alabilirsiniz. Bu anlamda Şekerbank, müşterileri için internet bankacılığı aracılığıyla şubeye gitmelerine gerek kalmadan işlerini yapacakları güvenli bir ortam sunmuştur. Şekerbank internet bankacılığı ile yapılabilecek çeşitli işlemler vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • Havale
 • EFT
 • Fatura ödeme
 • Vergi ödeme
 • Hisse senetleri işlemi
 • Trafik cezası ödeme
 • SGK ödeme
 • Operatör TL yüklemesi
 • BES başvurusu
 • Kredi başvurusu

Şekerbank, internet üzerinden şubelere giriş yapan müşterilerinin güvenliğini sağlamak amaçlı mobil imza, mobil şifre ve sms şifre uygulamalarını hayata geçirmiştir. Bu uygulamalardan herhangi birini tercih etmek mecburidir. Ayrıca ekstra güvenlik önlemi almak isteyen müşteriler için de bu ücretsiz olarak mümkündür.

Şekerbank İnternet Bankacılığı

Şekerbank İnternet Bankacılığı Giriş

Para gönderme ya da para alma gibi transfer işlemlerinizi, Şekerbank’ın kişiye özel belirlemiş olduğu limitler dahilinde yapabilirsiniz. Ayrıca hesap hareketlerinizin detayları ya da hesap bilgileri ile ilgili detayları, internet erişiminizin olduğu her yerden görüntüleyebilirsiniz. Şekerbank internet bankacılığına giremiyorum diyorsanız, internet bankacılığına giriş yapmak için ihtiyacınız olan kredi kartı ya da hesap kartı bilgileriniz olacaktır. Sonrasında ise, internet bankacılığına giriş için şifre almanız gerekiyor. Şifre alma işlemini Şekerbank’ın sayası üzerinden yapabilir ya da şubeye giderek bilgi alabilirsiniz. İnternet şubesinde yeni bir müşteriyseniz, Şekerbank’ın sitesinde bulunan internet bankacılığı şifre alma linki yardımıyla, T.C. kimlik numaranız, ATM ya da kredi kartı bilgileriniz, kart şifreniz ve güvenlik kodunu girerek kolayca şifre alabilirsiniz. Şifreniz varsa uygulamanız gereken adımlar:

 • Şekerbank’ın sitesine giriş
 • Sağ üst köşede bulunan bireysel ve kurumsal seçeneklerinden hangisi size uygunsa ona tıklamak
 • Müşteri numarası (ya da T.C. kimlik) ve şifreyi yazdıktan sonra giriş butonuna basmak

Şekerbank İnternet Bankacılığı Havale

Şekerbank internet bankacılığı üzerinden havale işlemi yapmak, bankanın vermiş olduğu hizmetlerden sadece biridir. Eğer Şekerbank’ın internet bankacılığı hizmetinden faydalanıyorsanız, EFT ve havale işlemlerini yapmak bir kaç saniyenizi alacaktır. İnternet şubesinden havale gerçekleştirebilmek için öncelikle internet bankacılığı için kullanılan şifrenizi bankadan almanız gerekir. Bu işlemi de bankanın kendi sitesi üzerinden bir kaç dakika içinde yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan havale ve EFT işlemleri bankadan bankaya göre farklı ücretlendirilebilir. Bu noktada bankanın maaş müşteri olmanız bir detaydır. Bazı bankalar maaş müşterilerine özel hiç bir işlemden kesinti yapmıyorken, bazı bankalar yalnızca havale için kesinti yapmaz ve EFT için kesinti yapabilir.

Yapılan işlemin havale olması için paranın gönderileceği bankanın da Şekerbank şubesi olması gerekir. Havale işlemi ile para, karşı tarafa anlık olarak geçer. Şekerbank internet bankacılığı havale ücreti yoktur. Yani hesabınız Şekerbank ve karşı tarafında hesabı da Şekerbank ise, para yatırma ücreti alınmaz. Bu durum bireysel müşteriler için söz konusudur. Ancak havale işlemi ticari işletmeler tarafından yapılıyorsa değişebilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ