Şekerbank Hesap Kartı Başvurusu - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Şekerbank Hesap Kartı Başvurusu

9 Şubat 2020

Günümüzde bankacılık hizmetlerinden faydalanabilmek için herhangi bir bankanın müşteri olmak zorunlu hale geldi. Nakit ihtiyaçları, para çekme ya da gönderme, ödemeler, faturalar, krediler, kredi kartları, döviz işlemleri ve çek, senet, bono, tahvil alımları gibi, o kadar çok işlem bankalar tarafından yapılıyor ki bir şekilde bankaların önünden geçmemek imkansız hale geliyor. Bankaların müşterisi olabilmek için ise mutlaka o bankadan bir hesap açmanız ya da bir kredi ya da kredi kartı ürünü kullanıyor olmanız gerekiyor. Bu sayede size bir müşteri numarası açılıyor ve artık siz o bankanın müşterisi haline geliyorsunuz. Günümüzde bana ile hiç ilişkisi olmamış ya da bankada hiç hesap açmamış insan sayısı yok denecek kadar azdır.

Bankacılık hizmetlerinden faydalanmak için bir hesap açmak ilk adım olabilir. Bu şekilde bankacılık işlemlerinizi yapabileceğiniz bir kart tarafınıza gönderilir. Şekerbank hesap kartı başvurusu için ise yapmanız gereken doğrudan şubeye gitmektir. Eğer Şekerbank ile daha önce hiç çalışmamışsanız öncelikle kimlik kartınızla birlikte şubeye giderek bir hesap açtırmanız gerekir. Sonrasında ise banka hesap kartınızı size postalayacaktır. Ya da şubeye gelmesini talep ederek, şubeden teslim alma yolunu da tercih edebilirsiniz.

Şekerbank Hesap Kartı Şifresi

Şekerbank banka kartınızla birlikte gelen zarfta geçici bir şifre verilmiş olabilir ya da Şekerbank hesap kartı şifresi alma işlemi için telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Genelde banka kartları ya da kredi kartları teslim edilirken geçici bir şifre ile birlikte gönderilir fakat bazı kartlar da şifreyi direkt kendiniz belirliyor olabilirsiniz. Şifre belirleme işlemi ise ya telefon bankacılığı ile ya da ATM’lerden yapılabilmektedir. Şifrenizi unutmanız durumundan kart şifresi almak istiyorsanız yine aynı şekilde çağrı merkezini arayarak şifrenizi alabilirsiniz. Hesap kartınız ile yapabileceğiniz işlemler:

  • Mağaza alışverişlerinde kullanılabilir.
  • İnternet alışverişlerinde kullanılabilir.
  • ATM’lerden para çekme ya da yatırma işlemlerinde kullanılabilir.
  • Banka şubelerinde sıra alırken kullanılabilir.

Şekerbank Hesap Kartı Başvurusu

Ayrıca Şekerbank banka kartlarında güvenli alışveriş yapabilmeniz için 3D secure sistemi bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde, kartınız çalınsa bile telefonunuzdan onay vermediğiniz sürece hiç bir şekilde para çekilemez ve alışveriş yapılamaz. Şekerbank’ta kredi kartınıza şifre almak için kullanacağınız yöntemler ise;

  • Çağrı merkezinden şifre alma
  • Şubeye giderek şifre alma
  • SMS göndererek şifre alma
  • İnternet şubesi ile şifre alma

Şekerbank’ta bütün kanallardan şifre alma işlemi oldukça kolay ve hızlıdır.

Şekerbank Hesap Kartı Başvurusu

Şekerbank’tan hesap kartı alabilmek için öncelikle hesabınız olmalı. Hesap açma yöntemi ise iki şekilde mümkündür. Bunlar:

  • Nüfus cüzdanınız ile birlikte şubeden hesap açma
  • Kredi kartı başvurusu yaparak hesap açma

Şubeden yapacağınız hesap açma başvurusunda tarafınıza sadece hesap kartı gönderilir. Ancak kredi kartı başvurusu yaptığınızda, hem hesabınız açılmış olur hem de kredi kartı ürününüz olmuş olur. Şekerbank hesap kartı başvurusu yap konu başlığı altında internet üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte şeker bonus, memleketim bonus, bütçem benim bonus, memur-sen bonus, koop kart bonus ve taraftar kart ürünleri bulunan Şekerbank’a kart başvurusu SMS, telefon ya da internet ile yapılabilmektedir. Şeker bonuskart başvurusu için BONUS yaz boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı yazıp ve 1953’ gönderin. Bütçem kart için BUTCEM yazılmalı ve ücretsiz şeker kart için ise SEKERKART yazılmalıdır.

Ayrıca internet üzerinden sırayla “bireysel – kartlar – kredi kartları – kart başvurusu” adımları takip edilmelidir. Bunun dışında 0850 222 78 78 numaralı telefondan da kart için başvuru yapılabilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ