Şekerbank Eft Saatleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Şekerbank Eft Saatleri

9 Şubat 2020

Şekerbank Eft Saatleri; Şekerbank, ilk kuruluş yıllarında şeker pancarı kooperatiflerine katkı sağlamak ve desteklemek amacıyla yola çıkmış, daha sonra ise uzmanlık alanlarını genişleterek farklı ticari, kurumsal şirketlere ya da esnaflar için de finans kaynağı olmuştur. Eşit finans yaratma amacı güden Şekerbank, uluslararası finansmanlar ile ülkemizde bulunan şirketler arasında bir köprü görevi görmüştür. Şekerbank’ın hizmetleri bireysel ve kurumsal olarak ikiye ayrılmıştır. Tüzel kişiler kurumsal hizmetlerden faydalanırken, gerçek kişiler ise bireysel hizmetleri kullanarak işlemlerini sonuçlandırırlar. Şekerbank’ın müşterilerine hizmet vermek amacıyla kullandığı yöntemler; web üzerinden bankacılık, telefon üzerinden bankacılık, şubeler ve ATM’ler aracılığı ile bankacılık ve mobil bankacılık hizmetleridir. En hızlı ve en kolay yöntemler ise mobil ve internet üzerinden olanlardır. Saat sınır olmadan bu mecralar üzerinden işlem yapılabilmektedir.

Şekerbank’ın para aktarma ile ilgili en çok kullanılan belli başlı hizmetleri:

 • EFT
 • Havale
 • Swift

Bu işlemlerin, şubelerde olduğu gibi belli hizmet saatleri olabilmektedir. Ancak bazı işlemler de ise saat sınırı yoktur. Saat sınır olan hizmetlerden biri EFT’dir. Şekerbank EFT saatleri şube çalışma saatlerine benzer şekilde 09:00 – 17:15 arasındadır. EFT, Şekerbank aracılığıyla, ancak Şekerbank dışında başka bir bankaya yapılan para transferlerini ifade eder.

Şekerbank Havale İşlemi

Havale yapmak, para aktarma işlemlerinden biridir. Bu para aktarma yöntemi kullanılarak sadece Şekerbank’ın diğer şubelerine para gönderilebilmektedir. Farklı bir bankaya havale yapılamaz. Havale yaparken, paranın gönderileceği banka olarak “Şekerbank” tanımlı olarak karşınıza gelir. Havale işlemi şu şekilde tamamlanır:

 • Şube adı ve şubenin ili yazılır.
 • Alıcının ismi ve adres bilgisi yazılır.
 • Transfer edilecek para tutarı ve işlem yapılacak tarih girilir.
 • “Tamam” butonuna bastıktan sonra onaylanır.
 • Eğer IBAN ile gönderim yapılacaksa hesap numarası yerine IBAN numarası girişi yapılır.

Şekerbank Eft Saatleri

Havale işlemi yapabilmek için Şekerbank müşterisi olmanız gerekir. Bu işlem müşteriler tarafından yapılabilir. Şekerbank havale saatleri, EFT de olduğu gibi sınırlı değildir. Haftanın her günü ve günün her saati havale yapılabilir. Havale işlemini bankanın bütün hizmet kanallarından basit bir şekilde yapılabilir. Para yatırma (TL/YP) ücretsizdir. ATM’den yapılan havale ücreti 6 TL, telefondan yapılan havale ücreti ise 20 TL dir. İnternet bankacılığı kullanarak yapılan havale 1,50 TL iken, mobil bankacılık kullanarak yapılan havale 1,25 TL olarak ücretlendirilir. Hesaptan cebe uygulaması ile gönderilen para için hizmet ücreti de telefondan 6,25 TL olarak belirlenmiş ancak internetten 1,25 TL ve mobilden yapıldığında ise 1 TL dir.

Şekerbank Eft Saatleri; Şekerbank EFT İşlemi

Şekerbank’tan farklı bankalara yapılan para transferi EFT olarak adlandırılır. EFT işlemi yapılırken, banka adı, ili ve şubesi girilmektedir. Ayrıca karşı tarafın IBAN ya da hesap numarası bilgileri ile beraber alıcının ismi de yazılır. İşlemin gerçekleştirileceği tarih sonraki bir tarih ise, işlem tarihi bilgisi de mutlaka girilmelidir. İşlem açıklaması da yazabileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır. Son olarak gönderilecek paranın tutarını da girdikten sonra işlemi onaylamanız yeterlidir. Dekont veya mail olarak bilgi almak istemeniz halinde bu olanaklar mevcuttur. EFT yaptığınız alanda bununla ilgili bilgi yer almaktadır. EFT işleminde dikkat edilmesi gereken nokta, bu işlemin sadece TL türünden para transferi için yapılabildiğidir. EFT’lerde paranın alıcının hesabına aktarılması biraz zaman alabilmektedir. Şekerbank EFT ücreti, işlemin yapıldığı kanala göre değişmektedir.

 • İnternet bankacılığı ile EFT 4,5 TL
 • Mobil bankacılık ile EFT ücreti 3 TL
 • Şube aracılığı ile hesaptan EFT işlemi ücreti 35,7 TL
 • Şube kanalı ile isme gönderilen EFT ücreti 42 TL
 • EFT sistemi kapandıktan sonra işlem ücreti 50 TL

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ