Şekerbank Atm Para Çekme Limiti - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Şekerbank Atm Para Çekme Limiti

9 Şubat 2020

Şekerbank Atm Para Çekme Limiti; İlk olarak Pancar Kooperatifleri Bankası olarak kurulmuş olan banka daha sonra Şekerbank adını almış ve müşterilerine hizmet vermeye bu isim altında devam etmiştir. Şekerbank’ın uzmanlık alanları esnaf işletmeleri, KOBİ’ler ve tarım ayrıca kurumsal ve ticari bankacılığı üzerinedir. Şekerbank’ın ayrıca bireysel müşterileri de mevcut olmakla birlikte bu banka Büyük oranda Anadolu’da hizmet etmektedir. Şubelerinin büyük bir kısmı Anadolu’dadır. Şekerbank, şubelerden hizmet verdiği gibi internet, telefon ve ATM bankacılığı olarak da müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Müşteriler, bankacılık hizmetlerini istedikleri kanal üzerinden gerçekleştirebilirler.

Şekerbank’ın tüm Türkiye’de yaklaşık 500 adet ATM’si bulunmaktadır. ATM noktalarını kullanarak sıra beklemeden hızlıca işlemlerini halledebilirsiniz. ATM’lerin bulunduğu konumları Şekerbank’ın internet sitesi aracılığıyla bulabilir ve size en yakın olan Şekerbank ATM’sine giderek bankanın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. ATM noktalarında da birçok işlemin hızlıca yapılabilmesi mümkündür. ATM’ler üzerinden hem banka müşterileri hem de banka müşterisi olmayan kişiler de işlem yapabilmektedir. Para gönderme ve para çekme işlemlerinin yanı sıra son dönem uygulamalarından biri olan hesaptan cebe para göndermek mümkündür. Her bankada olduğu gibi para çekmenin günlük bir limiti vardır. Şekerbank ATM para çekme limiti günlük olarak 3.000 TL dir. Bu tutar kullanıcının kart limiti dahilinde belirlenmiştir.

Şekerbank ATM’den Para Çekme

Şekerbank ATM’lerinden 7/24 para çekebilir, para yatırabilir ya da bakiye ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şekerbank ATM’leri üzerinden kartlı ya da kartsız olarak işlem yapmak mümkündür. Banka müşteri olmayanlar da ATM’leri kullanabilmekte ve işlem yapabilmektedir. Şekerbank ATM’lerinden gerçekleştirebileceğiniz işlemlerin bazıları şunlardır:

 • Döviz çekme işlemi
 • Para transferi işlemi
 • Kartsız işlem
 • Hesaptan cebe uygulaması
 • Vadeli mevduat açma
 • Şans oyunu ödeme işlemi

Şekerbank Atm Para Çekme Limiti

Şekerbank ATM’den en fazla ne kadar çekilir sorusu en çok merak edilenler arasındadır. ATM’ler üzerinden maksimum 3.000 TL’ye kadar para çekmeniz mümkündür. Bu limit günlük belirlenmiş limit olmakla birlikte limit üzerinde çekilen tutardan kesinti yapılmaktadır. ATM’den günlük para çekme limitinizin üzerinde bir tutar çekmek zorunda olmanız durumunda, 4,76 TL ücretlendirmesi vardır. Yalnızca limiti geçen tutar için ücretlendirme olur. Ancak istisnai durumu olan müşteriler vardır. Bu kişiler:

 • Emekli maaşını Şekerbank’tan alanlar
 • Şekerbank emeklileri
 • Bankanın çalışanları
 • İkinci bahar emekli kampanya müşterileri

Şekerbank ATM’den Para Yatırma

Şekerbank ATM’lerini kullanarak, şubeye gitmeden para yatırma ya da kurumlara ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Para yatırma işlemi kartlı ya da kartsız olarak yapılabilmekle birlikte bunun anlamı, bankanın hem müşterisi olanlar hem de müşterisi olmayanlar Şekerbank ATM’lerini kullanabilir demektir. 500’ü aşkın sayıda ATM Türkiye’nin her yerindeki banka müşteri olanlara ya da olmayanlara hizmet vermektedir. Para yatırma işlemi sırasında akıllara en çok gelen sorulardan biri Şekerbank ATM’den en fazla kaç para yatırılır? sorusudur. ATM’ler üzerinden tek seferde 40 adet banknota kadar para yatırılabilmektedir. Yani 200 TL üzerinden düşünüldüğünde 40 banknotun toplam tutarı 8.000 TL olacağından, bir sefer için en fazla para yatırma tutarı da budur.

ATM’den para yatırırken, para çekerken veya diğer işlemlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı güvenlik önlemleri vardır. Bu nedenle, Şekerbank ATM’leri üzerinden işlem yaparken dikkat etmeniz gereken konular:

 • Para yatırırken belirtilen banknotun üzerinde para yatırmamalısınız. Paranız sıkışabilir.
 • Para sıkışması durumunda bankanın çağrı merkezini aramalısınız.
 • İşlem süresince ATM’den ayrılmamalısınız.
 • Para yatırırken ya da çekerken, tanımadığınız kişilerin yanınızda durmasına izin vermemelisiniz.
 • Kart şifrelerinizi ardışık sıralı ya da aynı rakamlardan oluşan bir şifre yapmamalısınız.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ