Ramazan Bayramı Eft Saatleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Ramazan Bayramı Eft Saatleri

3 Şubat 2020

"<yoastmark

Ramazan Bayramı Eft Saatleri

Genel olarak aklımızda olan sorulardan biri de Ramazan bayramı, kurban bayramı ve diğer resmi tatilin olduğu günlerde eft yapılabilir mi. Bunun ve aklınızda soru işareti oluşturabilecek konulara değinmeye çalıştık. Bunlardan diğeri yarım gün olan günlerde eft saatleri. Bir diğeri Cuma günü eft saatleri ve hafta sonu eft saatleri hakkında. Genel olarak bütün hepsinin cevaplarını aşağıdaki yazılarda sizin için hazırladık. Aklınızdaki diğer sorular, eft işlemlerinin hangi bankada olursa olsun adımları, ücretleri hakkında bilgiler diğer yazılarımızda mevcuttur.

Ramazan Bayramı Eft Saatleri

2020 yılında çıkan yeni bir uygulama ile sadece Ramazan Bayramı Eft Saatleri değil bütün her gün yedi gün yirmi dört saat bu işlemi yapabilirsiniz fakat kullandığınız banka bu uygulamaya geçmemiş olabilir. Bahsettiğimiz uygulama Nöbetçi Transfer bu uygulama sayesinde havale yapar gibi eft yapabileceksiniz. Ama bankanız nöbetçi transfer uygulamasına geçmedi ise ramazan bayramında eft işlemi yapamazsınız. Eft talimatı verebilirsiniz ama para transferi bayramdan sonraki ilk iş gününde gerçekleşecektir.

"<yoastmark

Kurban Bayramı Eft Saatleri

Ramazan Bayramı Eft Saatleri ile benzer olup işleminiz bayramdan sonraki iş gününe kalacaktır. Eft genel olarak iş günlerinde yani mesai saatlerinde işleme alındığı için ve bayramlarda resmi tatiller olduğu için bu işlemler o zaman yapılamamakta. Ama işleminizin hemen gerçekleşmesini istiyorsanız yani acil ise ya da sürekli eft işlemi veriyor iseniz yukarda bahsettiğimiz uygulamaya başlayan bankalar sayesinde istediğiniz zaman eft işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yarım Günlerde Eft saatleri

Yarım günlerde yapılan uygulama yine mesai saatleriyle alakalı. Mesela arife günleri ülkede yarım gün olarak geçmektedir. Saat 12 de mesai bitmesine rağmen eft saatleri 08.30 ile 11.00 arasındadır. Bunun sebebi herhangi olacak sıkışıklıkta işlemlerin bitirilmeden bayram tatiline girilmesi yani bir saatlik sürede işlemlerin hepsini tamamlamaktadırlar.

Cuma Günü Bankaların Eft Saatleri

Bankaların eft saatlerinde Cuma günü bir değişiklik yoktur. Diğer hafta içi günlerde olduğu gibi saat 08.30 ile saat 17.20 arası işlem yapılmakta fakat bu saat kimi bankalarda saat 09.00 da başladığı gibi kimi bankalar da saat 16.30 da son bulmakta. Çalıştığınız bankanın eft saatleri ile bilgileri diğer yazılarımızda bulabilirsiniz. Cuma günü belirttiğimiz saatlerin dışında yapacağınız eft talimatı Ramazan Bayramı Eft Saatleri gibi bir sonraki iş gününe sarkacaktır. Bu da demek oluyor ki işleminiz pazartesi gününe sarkacaktır.

"<yoastmark

Hafta Sonu Bankaların Eft Saatleri

Bayramlarda, resmi tatillerde ve hafta sonlarında sistem aynıdır ve çalışmaz. Sizi bekleterek bir sonraki mesai saatleri içinde tamamlanacaktır. Cumartesi verdiğiniz talimat pazartesiye kalacaktır, pazara değil. Bunun sebebi eft atamalarını Merkez Bankası tarafından yapılması. Ya da eft işleminin hemen gerçekleşmeme sebebi de bu gösterilebilir. Sonuçta havale işlemi yapıldığı zaman saniyeler içinde hesaba geçiş sağlanıyor ama eft işleminde bu süre 45 dakika, 1 saate kadar ulaşabilmekte. Böyle günlerde yapılan eft ücretlendirilmesi normal zamandakilere göre daha fazla olmaktadır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ