QNB Finansbank Trafik Sigortası - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

QNB Finansbank Trafik Sigortası

19 Nisan 2022

QNB Finansbank Trafik Sigortası

QNB bankası Trafik Sigortası ile şahsi aracınızın karşılaştığı herhangi bir kaza sonucunda karşıya verilen hasarın maddi olarak ve beden olarak zararı güvence altına almaktasınız. Ülkemizde yaşayıp kendine ait arabası olan herkesin sigorta yaptırması zorunlu kılınmıştır. Bu sigorta sadece ülkemiz içerisinde geçerli olup yapılması kesinlikle zorunludur aksi durumlarda cezai işlem uygulanmaktadır. Sampo Japan A.Ş tarafından verilen sigorta poliçesini QNB Finansbank sizlere sunmaktadır.

Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası

Sizlere en iyi hizmetleri vermek isteyen ve bunun için bütün imkanlarını kullanan QNB Finansbank tarafından sunulan trafik sigortası işlemleri için sizde çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Söylediğimiz gibi trafik sigortası yaptırmak zorunlu eğer yaptırmazsanız arabanız bağlanacaktır ve trafiğe çıkamazsınız. Hali hazırda olan trafik sigortanızın süresini geçirmemeye özen göstermeli ve bitiş tarihini iyi takip etmelisiniz. Takibini güzel yapmadığınız sigortanız biterse aracınız yine bağlanabilir. Aracınız bağlandığı zaman hemen sonra para verip çıkartmanız mümkün değildir. Aracınız bağlandıktan sonra Emniyet Müdürlüğü otoparkına çekilecektir. Siz aracınızın sigortasını yaptırmadan oradan alamazsın yaptırdıktan sonra da aracınızın otopark parasını ödemelisiniz.

Bankanın size sunmuş olduğu avantajlı trafik sigortalarından biri de sigorta cezasını dörtte bir oranında azaltabilmesi 2018 yılından sonra sigorta yaptırmama cezası 108 TL şeklinde belirlenmişti. Sigorta bitim tarihinden en geç 15 gün sonra yaptırılan sigortalarda yüzde yirmi beş indirim uygulanmakta ve ceza size 81 TL olarak yansımakta. Sitemizde bulunan diğer yazılar hakkında bilgi almak ve sitemizde bulunan diğer yazıları merak ediyorsanız QNB Finansbank müşteri hizmetleri telefon numarası yazımız ile başlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası Kapsamı

Yeni bir araç aldınız ve trafiğe çıkmayı planlıyorsunuz işte bunu yapmadan, yapmanız gereken ilk şey aracınızın zorunlu trafik sigortasını yaptırmak olmalıdır. Sigortası bulunmayan araçların trafiğe çıkmaları yasaklanmıştır. Bunun yanında trafik sigortası süresi dolan araçlar içinde bu geçerlidir. Zorunlu trafik sigortasının kapsamları hakkında bilgi verecek olursak;

  • Karşı tarafın aracına verilen hasarlarda
  • Birinin ölmesi ya da yararlanmasına yol açan kazalar

Bu gibi olaylarda belirlenen tutarlara göre sizin zararlarınızı karşılamaktadır. Sizde Finansbank ile sigortanızı yaptırmak istiyorsanız bunun için şubeye gitmenize gerek yoktur bu işlemi internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Trafik Sigortası

Zorunlu Sigorta Teminatları

Zorunlu trafik sigortası teminatları arasında vefat, maddi olan zararlar, sakatlıklar, sağlık giderleri gibi konular konulmuştur. Yukarıda bahsettiğimiz gibi sizde bankaya gitmeden bunu QNB Finansbank mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ