QNB Finansbank EFT Havale Saatleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

QNB Finansbank EFT Havale Saatleri

Bilindiği gibi havale ve EFT işlemleri birbirinden farklıdır. Havale işlemi aynı banka içinde banka hesapları arası para aktarmadır. EFT işlemi ise herhangi bir bankada bulunan hesabınızdan başka bir bankanın hesabına para aktarma işlemidir. Havale işlemi ve EFT işlemi karıştırılmamalıdır. QNB Finansbank EFT Havale Saatleri sizlerle paylaştık. Aynı zamanda nasıl yapacağınız hakkında da bilgiler mevcuttur.

QNB Finansbank Havale Nasıl Yapılır

Bu işlemi yapmak için QNB Finansbank EFT Havale Saatleri bilinmelidir. Saatler hakkında bilgiyi aşağıdaki yazılarda göreceksiniz. QNB Finansbank bankasından havale yapmanın bir çok seçeneği vardır. Bunlardan ilk şubelere gidip sıra numarası alarak yapılır. Numarayı alıp vezneye gittiğinizde çalışana gerekli bilgileri verdiğinizde sizin için işlemi yapacaktır. İşlemin ücreti diğer yöntemlere göre biraz daha fazladır. İkinci yöntem ise internet bankacılığına girip para transferleri menüsünden havale seçeneğini seçip, gerekli alanları doldurarak yapabilirsiniz. İstenilen bilgiler IBAN, hesap sahibinin adı, göndermek isteğiniz miktar, göndermek istediğiniz tarih veya saat gibi bilgilerdir. Bu işlemin ücreti banka şubelerine göre daha ucuzdur.

Üçüncü yöntem çağrı merkezini arayarak sizden istenilen bilgiler doğrulanarak ve sizden istenilen IBAN, hesap sahibinin adı, göndermek istediğiniz miktarı söylemeniz istenecektir bu bilgileri bütün yöntemlerde mevcuttur. Bu işlemin ücreti ise internet bankacılığından fazla olup sizin için aşağıda bilgilendirme yapacağız.

Dördüncü yöntem ATM den havale işlemi yapmak. ATM’ye gidip kartınızı taktığınızda karşınız çıkan seçeneklerden para transferleri menüsüne basıp havale seçeneğinden yine sizden istenilecek olan diğer yöntemlerde bahsettiğimiz bilgiler istenilecektir. Bu bilgileri tamamladığınız zaman havale işlemini yapabilirsiniz.

Beşinci yöntem mobil uygulamayı kullanarak yapabilirsiniz. Bu yöntem diğerlerine göre daha ucuzdur bazen internet bankacılığı ile aynı olmakta. Mobil uygulamayı açıp menüden para transferleri kısmını tıklayıp çıkan bölümden havale işlemini seçerek tamamlayabilirsiniz. Buradan sonra IBAN, alıcının yani hesabın sahibinin adı, göndereceğiniz miktarı yazarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

"<yoastmark

QNB Finansbank EFT Havale Saatleri

Havale ve EFT birbirinden farklı olduğu için QNB Finansbank EFT Havale Saatleri birbirinden farklıdır. Havale işlemini mobil uygulamayı, ATM’yi ya da internet bankacılığını kullanarak 7/24 yapabilirsiniz yani haftanın her günü her saat havale işlemini yapabilirsiniz. Şubeden yapmak istediğiniz zaman mesai saatleri içerisinde bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Havale Ücretleri

ATM havale ücreti: 10 TL

İnternet bankacılığından havale ücreti: 2.75 TL

Mobil uygulamadan havale ücreti: 2.75 TL

Çağrı merkezinden havale ücreti: 45 TL

Şubeden havale ücreti: 40 TL

Bankanın size sağlamış olduğu imkanlar mevcut ise hesabınızdan bu işlem için para kesilmeyebilir yani havale işlemini ücretsiz yapabilirsiniz.

"<yoastmark

QNB Finansbank EFT Nasıl Yapılır

Havale işlemi için attığımız yöntemlerin hepsi EFT işlemi içinde geçerlidir.

Şubeye gittiğinizde yapmanız gereken tek fark EFT işlemini yapmak istediğiniz olacak.

ATM’den yapacaksınız para transferleri sayfasından gelen menüde EFT işlemini seçmeniz.

Mobil uygulamayı kullanacaksanız menüden para transferlerini seçip gelen menüden EFT seçeneğini seçmek olacaktır.

İnternet bankacılığını kullanarak yapacaksanız yine tek fark havale yerine EFT seçeneğini seçmektir.

Tabi bu işlemleri QNB Finansbank EFT Havale Saatleri içinde yapmak gerekmektedir.

QNB Finansbank EFT Havale Saatleri

Havale işlemi ile EFT işlemi arasındaki farklardan biride saatleridir. EFT saatleri hafta içi 09.00 – 17.15 arasında yapılabilir. Hafta sonu ve tatillerde bu işlem yapılamaz. Eğer bu işlemi hafta sonu yaparsanız işleminiz pazartesi günü işlenecektir. Tatil günlerinde yapılan işlemler de tatil bitiminden sonraki ilk iş gününde işleme alınacaktır.

QNB Finansbank EFT Ücretleri

ATM EFT ücreti: 18 TL

İnternet bankacılığından EFT ücreti: 6.25 TL

Mobil uygulamadan EFT ücreti: 6.25 TL

Çağrı merkezinden EFT ücreti: 50 TL

Şubeden EFT ücreti: 70 TL

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ