Peşinatsız ev kredisi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Peşinatsız ev kredisi

4 Mayıs 2020
Peşinatsız ev kredisi

Peşinatsız ev kredisi

Konut Değerinin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Sistem gereğince evin tamamına konut kredisi veren bankalar oldukça azdırlar. Hatta bundan dolayı mortgage sisteminin ortaya çıktığını belirtmek gerek. Bankadan kredi çekmek istediğinizde öncelikle normal konut kredilerine yönelik peşinat bilgilendirmesi veriliyor. Şöyle ki bankaların genelinde sistem sizden %25 değerinden peşinat alarak geriye kalan %75’lik ödeme için size kredi vermektedir. Bu sistemden dolayı ellerinde %25 değerinde peşinat olmayanlar ise %100 konut kredisi veren bankaları araştırmaya başlıyorlar. Bu durumdan sonra karşımıza mortgage sistemi ile çalışan bankaların ortaya çıkması söz konusudur oluyor.

Peşinatsız Ev Kredisi Alma Hakkında

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar sizin belirlediğiniz teminatları değerlendirmeye alıyor. Şöyle ki mortgage sistemi ile çalışan bankalar satın almak istediğiniz ev üzerinden direk olarak ipotek uygulaması yaparak size kredi vermektedir. Varsa mevcut eviniz üzerinden de ipotek gösterilebilir bu tercih size kalıyor. Hatta dilerseniz her iki evinizi de ipotek olarak göstererek işinizi daha da kolay hale getirebilirsiniz. Bu şekilde konut kredilere başvuru yapanları bazı dezavantajlar beklemektedir. Örnek verecek olursak;

Peşinatsız ev kredisi

Peşinatsız ev kredisi

  • Dosya ile ek masraflar daha yüksek olarak alınmakta.
  • Masraflardan birlikte ev için gönderilen ekspertiz ücretinde de artış meydana gelmektedir.
  • Vade seçeneklerine göre masraf ödemelerinde de artış olması göze çarpıyor.

Bu şekilde kredi çekecekler bu dezavantajları göz önünde almalılar. Sonuçta size mortgage sunan bankalar arasından tercih yaparak sizin için en uygun kredi imkanlarını değerlendirmeye alabilirsiniz. Her bankanın kendine göre farklı faiz oranları ile vade seçenekleri bulunmakta.

Garanti Bankası Mortgage Kredisi

Evin tamamına kredi veren bankaların avantajları içinde Garanti Bankası ilk olarak karşımıza çıkmakta. İlk olarak karşımıza çıkması ve %100 mortgage imkanlarına ev sahipliği yapmasından dolayı için dikkat çekiyor. Kredi almak isteyenler bu anlamda yukarıda bahsettiğimiz gibi ipoteklere yer vermek zorundadır. Satın alınacağınız evi ya da varsa kendi elinizde bulunan evin ipotek olarak gösterilmesi isteniliyor banka tarafından. Bunları yaptığınızda da maksimum 120 ay vade seçeneklerinden krediyi almanız mümkün olacaktır. Üstelik Garanti Bankası sizler için sabit faiz oranları üzerinden konut kredisi sunduğu için de ön plana çıkmıştır. Kredi hesaplamalarına yönelik direk olarak internet bankacılığı aracığıyla ya da müşteri hizmetleri ile yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonra ise gerekli evraklarla birlikte şubeden başvuruyu yapmanız gerekmekte. Garanti Bankası ile ilgili birçok yazımız bulunmaktadır bunlardan biri de Garanti Bankası Her İhtiyaca Uygun Kredi bunun gibi diğer yazılar sitemizde bulabilirsiniz.

Peşinatsız ev kredisi

Peşinatsız ev kredisi

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Diğer Bankalar

Finansbank da Garanti Bankası gibi peşinatsız olacak şekilde konut kredileri verilmektedir. %100 mortgage sistemi ile ev sahibi olmak isteyenleri bu banka ile çalışıp istedikleri eve kavuşabilir. Yine sizden ipotek şartları temel alınarak kredi başvuruları yapılması isteniliyor. Peşinatsız konut kredisi adına AkBank diğer tercih edebileceğiniz bir bankadır. %100 evin tamamına konut kredisi veren bankalar arasında yerini almaktadır. Sizde bu kredilerle ev sahibi olabilir ve kira öder gibi kredileri ödeyebilirsiniz. İpoteklerle birlikte vade seçeneklerini arttırabilir, sonrasında uzun vadeli taksit ödemeleri ile ev satın alabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ