Pandemi Destek Devletten Herkese Sosyal Yardım - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Pandemi Destek Devletten Herkese Sosyal Yardım

18 Ekim 2020

Pandemi Destek Devletten Herkese Sosyal Yardım

Herkes bitti olarak bakıyor ama devletin sağlamış olduğu pandemi sürecinde 1000 TL sosyal yardım devam ediyor mu sorusunun cevabı etmektedir şeklindedir. 1000 TL sosyal yardım ne zaman yatacak, pandemi destek başvurusu, pandemi destek nasıl alınır gibi birçok bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. Sitemizde bankalar ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilir, sizler için hazırlanmış olan makalelere bakabilirsiniz bunlardan biri de 1000 TL Sosyal Yardım makalemizdir.

Bakanlık tarafından pandemi sürecinde virüsten olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerine, o dönemde işlerinde sıkıntılar olanlara yardım eli uzatmıştı. 1000 TL sosyal yardım desteği nedir sorusunun cevabı bu şekilde açıklanabilir. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılmıştı ve sorgulama işlemini de yine aynı yerden yapabiliyordunuz. Başvurunuz kabul edilirse paranızı PTT şubelerinden alabiliyordunuz. PTT’den bir zarf içine koyularak verilmekte olan paraların başvuruları devam etmektedir. Peki bu devam eden desteğin 1000 TL destek başvuru ve sonuç ekranı nerde?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından muhtaç ve ihtiyacı olan kişilerle, ailelere virüs salgını döneminde 1000 TL para desteği sağlanmıştı. Pandemi döneminin başlarında ödemelerin 1. ve 2. ödeme işlemleri yapılmıştı ama 3. ödeme henüz verilmiş değil ne zaman verileceği de merak edilen konular içinde. Yukarıda da belirttiğimiz gibi destek parası alması onaylanan kişiler PTT aracılığıyla paralarını bir zarfın içinde alıyorlardı şimdi akıllara takılan konu ise 3. kez pandemi destek başvurusu alınıyor mu? Pandemi destek başvurusu devam ediyor mu bu gibi vatandaşın aklında olan sorulara bir açıklama yapıldı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yapılan birinci ve ikinci ödemelerinin üçüncü kez de pandemi destek paralarının yatacağını belirtti.

Pandemi Destek Başvurusu Devam Ediyor mu?

Normalleşme döneminde bazı vatandaşlar virüsün etkisini çekmeye devam etmektedirler bu durumda onların aklına pandemi döneminde yapılan pandemi destek parası verilmeye devam ediyor mu sorusu takılmakta. Vatandaşların araştırma yaptığı bu konularda 1000 TL sosyal yardım desteği devam ediyor mu, 1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılabilir gibi akıllara takılan soruların cevabını Bakan olumlu bir şekilde duyurdu. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk 1000 TL yardımların devam ettiğini yaptığı açıklamada belirtti.

Pandemi Destek Devletten Herkese Sosyal Yardım

Pandemi Destek Parası Başvurusu Ne Zaman Açıklanır?

Ülkemizde birçok kişinin başvurduğu sosyal yardım destek paketleri vatandaşların maddi sıkıntılarını bir nebze de olsa rahatlatmıştı. Bu sosyal yardıma başvuran vatandaşlar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ederken sonuçların açıklanmasını uzun zamandır bekliyorlar. Mayıs ayında yapılmış olan başvuruların sonuçları henüz sisteme yüklenmedi. Birinci ve ikinci faz şeklinde vatandaşlara sunulan 1000 sosyal yardım destek paketi 3. faz pandemi destek paketi şeklinde de verilecek bu konuda çalışmaların devam ettiği belirtildi. Sonuçların ne zaman açıklanacağına dair Bakan kesin bir tarih vermedi ama çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Pandemi Destek Başvurusu

Başvurunun nasıl yapıldığını merak edenler için başvurular e-Devlet aracılığıyla yapılmakta, sonuçlar da yine e-Devlet aracılığı ile görüntülenebilmekte. Başvuru yaparken T.C. kimlik numaranızın son rakamına göre işlem yapabilmektesiniz. E-Devlet arama yerine pandemi sosyal destek ön başvuru yazarsanız çıkan yerde sizde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 • Kimlik numaranızın sonu 0 ile bitiyorsa Pazartesi,
 • Kimlik numaranızın sonu 2 ile bitiyorsa Salı,
 • Kimlik numaranızın sonu 4 ile bitiyorsa Çarşamba,
 • Kimlik numaranızın sonu 6 ile bitiyorsa Perşembe,
 • Kimlik numaranızın sonu 8 ile bitiyorsa Cuma günlerinde başvuru yapabilirsiniz.

Bu destek paketlerinin daha ne kadar devam edeceği konusunda aklınızda kalan sorular için daha kesin bir bilgi Bakanlık tarafında verilmedi. Bakanlık bu desteği herkese vermemekte olup bazı kriterleri sağlamanız durumunda desteği size direkt olarak vermektedir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 5 YORUM

 1. CEMAL ÖZTEKİN dedi ki:

  sayın devlet büyüklerim siz tüm vatandaşlara para yardımı yaptınız allah razı olsun ama ben engelliyim ben ne zaman yazıldımsam çıkmıyor neden engelli vesakatım pandemiden kayıt oldum yine çıkmıyor bana yardımcı olmanızı istiyorum bi zahmet rica ediyorum saygılar ADIM.. CEMAL SOYADIM ..ÖZTEKİN ADRESİM BEYDİLLİ MAH 24 NOLU SOK NO 38A

 2. CEMAL ÖZTEKİN dedi ki:

  SİZDEN BANA YARDIMCI OLMANIZI BEKLİYORUM SAYGILAR

 3. ercan .arslan dedi ki:

  yardim bekliyorum bel fıtığı dan amaliyat oldum altı aydir.calisami yorum

 4. ercan .arslan dedi ki:

  yardim bekliyorum bel fıtığı dan amaliyat oldum altı aydir.calisami yorum dört çocuk örenci var eksik lerini alamiyorum

BİR YORUM YAZ