Özel Okul Devlet Desteği - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Özel Okul Devlet Desteği

"<yoastmark

Özel Okul Devlet Desteği bu dönem eğitim ve öğretim hayatının başlaması ile velilerin bu desteği almak için yapılması gerekenler yazımızdadır. Sizde çocuğunuzun özel okulda okumasını, başarısının artmasını istiyor ya da özel okulda zaten okutuyorsanız gerekli şartları sağladığınız destek çıkabilir. Bu destek şartlar sağlandığı taktirde 4610 TL ulaşmakta, daha az miktarda da olabilir.

Özel Okul Devlet Desteği Nedir

Özel Okul Devlet Desteği başarılı olduğunu düşündüğünüz ya da öğrencinizle daha çok ilgilenen öğretmenlerin olmasını istiyorsanız özel okula gönderebilirsiniz. Özel okula giden öğrencilerinizin başarı oranı artabilir. Öğretmenlerin daha çok ilgilenmesinin sebebi özel okullarda daha az öğrenci olduğundan dolayıdır doğal olarak bu sebepten başarı oranları da artmaktadır. Bu destek sayesinde özel okullarda okuyan öğrencilere ödenmiş olan tutarların belli bir kısmını taksitli şekilde size geri ödeniyor devlet tarafından. Bu destek türüne başvurular veliler tarafından yapılmalıdır.

Özel Okul Devlet Desteği Kaldırıldı mı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan açıklamada özel okullar için teşviklerin bu sene için başvuruları bitirilmiştir. Yapılan açıklamada organize sanayi bölgesinde ve bu bölgelerin çevrelerinde olan özel mesleki ve teknik eğitim okullarında okuyan öğrenciler hariç. Diğer özel okulları kapsayacak şekilde bu desteğin yavaş yavaş kaldırılacağı açıklandı. Özel okula ilk defa kayıt yaptıranlar için bu sene destek verilmeyecektir. Ama özel okulda okuyan öğrencileriniz için destek bu dönem boyunca devam edecektir. Yayımlanan açıklama sonuç çıkaracak olursak sadece özel okullara ilk defa kayıt yaptıracakların önü kesilmiştir.

"<yoastmark

Özel Okul Desteği Kimlere Verilir

Özel okul desteği başarılı olan öğrencilerin eğitimlerinin özel okulda devam ettirmek isteyenlere veriliyor. Kimlere çıkacağı hakkında ise Bakanlığın bazı şartları bulunmaktadır. Bunlardan biri öğrencinizin başarısının iyi olması, diğeri ailenizin maddi durumu. Çocuğunuz başarılı ve maddi durumunuz okul masraflarını karşılamak için uygun değilse bu destek size çıkabilir.

Destek Neden Çıkmaz

Başvuru vurduğunuz öğrencinin girdiği sınavlarda yeteri kadar başarıyı elde edemediyse bu desteği almaya hak kazanamaz. Maddi durumunuz eğer okulun masraflarını karşılamaya yeteceği düşünülürse Bakanlık yine başvurunuzu yok sayacaktır.

"<yoastmark

Özel Okul Teşvik Ödemeleri Ne Zaman Yapılır

Destek için başvurduğunuzda olumlu bir sonuç alırsanız destek size üç taksitte ödenecektir. İlk taksitiniz verilecek olan hibenin yüzde 35’i, ikinci taksit yine desteğin yüzde 35’i, son taksit ise yüzde 30 şeklinde size verilecektir. Ödemeler sırasıyla Kasım, Şubat ve Haziran da yukarıda belirtilen yüzdelerle size ödemeleri yapılacaktır. Bu yıl toplamda 75 bin öğrenci için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel okul desteği verilecektir. Özel okul için verilecek olan destek tutarları 3.000 – 4.610 TL arasında verileceği düşünülmektedir bu fiyatlar bir sonraki senelerde güncellemeye uğrayabilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ