Özel Okul Devlet Desteği 2021 - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Özel Okul Devlet Desteği 2021

"<yoastmark

Özel Okul Devlet Desteği 2021 eğitim ve öğretim yılı içinde birçok özel okul için devlet desteği vermektedir. Öğrencinizin daha başarılı ve daha iyi bir eğitim almasını istiyorsanız devletten destek almak için başvuru yapabilirsiniz. Özel okullarda eğitimin iyi olmasının temel nedeni sınıfta olan öğrencilerin azlığından dolayı öğretmenler daha çok ilgilenmesidir. Öğretmenin fazla ilgilenmesi her öğrenciyle ilgili bilgileri yakından takip etmeleri de bu başarıya etkendir. Bu nedenlerle sizin gibi birçok aile çocuklarını özel okullara göndermek istiyorlar. Özel okul fiyatları birçok ailenin bütçesinin üstünde olduğu için durumu iyi olan aileler rahatlıkla gönderirken normal bir aile bu ücretleri karşılarken zorluk çekebilir. Bu yüzden verilen bu destek size çok yardımcı olabilir.

Özel Okul Devlet Desteği 2021 Başvuruları Ne Zaman Başlayacak

Özel Okul Devlet Desteği 2021 yılında çocuklarını özel okula kaydettirmek isteyen veliler destek başvuru tarihleri her yıl belirlenen zamanlarda yapılmakta. Milli Eğitim Bakanlığı bu tarihleri kendileri belirlemektedir bu tarihlerde veliler başvuruda bulunabilir. Bakanlık tarihleri belirlediği gibi kontenjanda belirlemektedir. Kontenjanlar şu şekildedir; okul öncesi için 6 bin öğrenci, ilk okul için 15 bin öğrenci. Orta okul ve lise öğrencilerinde 15 biner öğrenci son olarak temel liseler için 24 bin öğrenci için destek verilmektedir. Bu rakamlar geçen yıla göre tahmin edilen kişi sayıları olup kesin kişi sayılarını Milli Eğitim Bakanlığı belirleyecektir.

"<yoastmark

Özel Okul Devlet Desteği 2021 Ne Kadardır

Özel okullarda öğrencilerini okutmak için başvuruda bulunacak olan velilere verilecek destek üç bin ile dört bin altı yüz TL arasında farklılık göstermektedir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu destek okul öncesi, ilk okul, orta okul, lise ve temel lise öğrencileri için yararlanabilirler.

Okul öncesi eğitim için verilecek olan destek tutarı 3.290 TL

İlkokula gidecek olan öğrenciler için devlet destek tutarı 3.960 TL

Orta okul öğrencilerine verilecek olan özel okul desteği 4.610 TL

Lise öğrencileri için belirlenmiş olan tutar ise 3.960 TL olarak Bakanlıkça belirlenmiştir. Kontenjan sayısında olduğu gibi bu verilerde geçen yılın verileri olup bu yıl yapılacak olan destekler yine Bakanlıkça belirlenecektir.

Özel Okul Desteği Şartları Nelerdir

Destekten yararlanmanız için bazı şartlar önünüze çıkmaktadır. Bunlardan ilk şart öğrencinizi göndereceğiniz özel okulun şartlara uymasıdır. Onun dışındaki şartlar T.C vatandaşı olmak, bütün gruplarda aranan kayıt şartları sağlaması gerekmektedir, öğrencinizin sınıf tekrarı yapmamış olması gerekmektedir.

Bu şartlar her yıl farklılık göstermektedir. Tarihlerin belli olduğu zaman bu şartlar değişiklik gösterirse onlarda açıklanır.

"<yoastmark

Ailenin Gelirlerine Göre Puanlama

Ailenizin aylık gelirine göre size puanlama verilerek size destek çıkma oranınızı arttırabilir. Geliriniz bin TL’ den az ise 340 puan, bin ile 1500 TL arası 330 puan, 1500 ile 2500 arasın 320 puan. 2500 ile 3500 TL arasında ise 310 puan, 3500 ile 4500 arası 280 puan, 4500 ile 6000 arası 250 puan. 6000 ile 7500 arası 200 puan, 7500 ile 9000 arası 100 puan, 9000 ile 10.500 arası 80 puan verilmektedir. Bu puanlama sistemine göre destek çıkma ihtimaliniz belirlenmektedir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ