Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar Hangileridir? - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

9 Şubat 2020

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?; Acil ve yüksek miktarda paraya ihtiyacı olanların ilk çaldığı kapılardan birisi, ön onaysız kredi veren bankalar olmaktadır. Fakat ön onay olmadan her banka kredi başvurusuna onay vermektedir. Bu nedenle kredi başvurusu yapacak birini, öncelikle ön onaysız kredi veren bankalar hangileridir bilmesi gerekir.

Kredi Ön Onayı Ne Demektir?

Bankalara kredi başvurusu yaptığınızda, kredinin size çıkması için bazı koşulları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Bunlardan ilki, neredeyse her bankanın önem verdiği noktalardan biri olan kredi notunuzdur. Bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuzda öncelikle kredi notunuza bakılır. Bu da kredide ön onay sürecini kapsar. Eğer kredi notunuz, kredi çekmeniz için uygunsa, o zaman kredi başvurunuzun alınması için gerekli işlemlere geçilir. Ön onaydan geçtiğiniz takdirde sizden talep edilen belgeleri bankaya götürerek kredinizi alabilirsiniz. Fakat bazı bankalar sizi ön onaya tabi tutmadan başvurunuzu direkt kabul edebilmektedir.

Kredi Ön Onayı Neden Verilmez?

Kredi ön onayı veren bankalar bu konuda tutucu bir tavır sergiler ve kolay kolay kredi başvurularını onaylamazlar. Bu noktada etkili olan en önemli nokta sahip olduğunuz kredi notunuzdur. Kredi notunuzun düşük olması halinde ön onay talep eden bankalardan onay almanız neredeyse imkansızdır. Bu nedenle ön onaylı kredi başvuruları için, bankaya gitmeden önce kredi notunuzun kaç olduğunu araştırmanızda fayda vardır.

Ön Onay Olmadan Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Başvurduğunuzda ön onaysız kredi veren bankalar genellikle başvurularınızı internet üzerinden kabul etmektedir. Bu bankaların hangileri olduğundan söz etmek gerekirse;

  • İş Bankası müşterileri, ön onay olmadan İş Bankası anında kredi hizmetinden faydalanabilmektedir.
  • Yapı Kredi yine kendi müşterilerine ön onaysız kredi veren bankalar listesinde yer alan bankalardan birisi. Yapı Kredi müşterisiyseniz, 25 bin TL’ye kadar ön onaysız kredi çekebilirsiniz demektir.
  • Akbank direkt Kredi sadece müşterilerine değil genel olarak 20 bin TL’ye kadar ön onay talep etmeden kredi vermektedir. Banka müşterilerine, kredi başvurusu sonrası hafta sonu bile olsa kredilerinin hesaplarına aktarılması gibi bir ayrıcalık sunulur.
  • Tamamen dijital bankacılık üzerinden müşterilerin hizmet veren enpara.com da ön onaysız kredi veren bankalar arasında. Enpara.com üzerinden 30 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmanız mümkün.
  • ING Bank bu anlamda en çok tercih edilenlerden birisidir. Kesin onaylı kredi veren bankalar arasında %0,99 gibi düşük faiz oranıyla dikkat çekmektedir. Eğer kredi notunuz düşükse, faiz oranında artış uygulamak gibi bir yaptırımda bulunabilir.

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ön Onaysız Kredi Başvurusu İçin, Banka Müşterisi Olmak Gerekir Mi?

Ön onaysız kredi başvurularında bankalar genellikle kendi müşterisi olan kişilere, bu konuda öncelik tanımaktadır. Fakat bununla alakalı net bir kural yoktur. Bazı bankalar müşterisi olmayanlar için de ön onaysız kredi başvurusu hizmetini vermektedir. Daha önce bankayla ilişiğinizin olmaması nedeniyle, böyle bir durumda sizden istenen evraklar daha farklı ayrıntılı olabilir. Fakat başvuru sürecinde, bankaların müşterileri gibi internet üzerinden ya da SMS yoluyla başvurma imkanına sahipsiniz.

Ön Onaysız Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Ön onaysız kredi için bankaya gitmenize gerek kalmadan, internet bankacılığını kullanarak başvurmanız mümkündür. Bu bağlamda ön onaysız başvurular için pek fazla şart koşulmamaktadır. Kredi notunuz çok yüksek olmasa da ön onaydan geçmeyeceğiniz için genellikle bir şey talep edilmeden başvurunuz olumlu sonuçlanır. Bunun için 18 yaşını doldurmuş olmanız yeterli bir koşuldur. Fakat bazı bankalarda, ING Bank’ın yaptığı gibi kredisi düşük olan müşterilerine birtakım yaptırımlar uygulayabilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ