Öğrenciye Burs Veren Kurumlar - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Öğrenciye Burs Veren Kurumlar

13 Mart 2020

"<yoastmark

Öğrenciye Burs Veren Kurumlar Hangileri, yoğun çalışmalarının, oradan oraya giderek ders çalışmalarının karşılığını bir üniversiteye girerek alan öğrenci kardeşlerimizi tebrik ederiz. Üniversite öğrencilerin yanında, eğitim hayatını devam ettiren ilköğretimden, doktora yapan herkes burs almak istemekte ve burs veren kurumları merak etmekte. Önceki yıllarda olduğu gibi bundan sonra burs vermeye devam edecek dernekler, vakıflar, sivil toplum örgütleri, özel ve devlet kuruluşları öğrenciler için burslar sağlamakta. Burs almak isteyen öğrencilerin size vereceğimiz kuruluşlara, başvuru zamanlarında başvuru yapmaları ile burs imkanı sağlanmakta.

Öğrenciye Burs Veren Kurumlar ve Kuruluşlar

Her yıl ister kendi şehrinde okusun ister başka bir şehre gitmiş olan birçok üniversite öğrencisine burs verilmekte. Bursların çoğu devlet tarafından olsa da bazı özel kurum ve kuruluşlarda burslar vermekte bunlara ek olarak sizin kendinizin bulacağı bireylerde burs verebilir. Vakıfların sağladığı bursları da göz ardı edemeyiz tabi ki, Başarılı Öğrenciye Burs Veren Kurumlar içinde burs vermeye devam eden kurumların listesi aşağıda bulunmaktadır.

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursları

Türk Eğitim Deneği Bursları

Aktaş Eğitim Vakfı Bursları

Tema Vakfının Bursları

Sevda Cenap Müzik Vakfı Bursları

Kredi Yurtlar Kurumu yani KYK Bursları

Yukarıda verdiğimiz kurumlara ek olarak belediyeler ve durumu iyi olan kişilerde size burs imkanı sağlayabilir. Belediyelerin verdiği burslar sadece üniversite öğrencileri için olmayıp eğitimine devam eden öğrenciler için de vermektedir.

"<yoastmark

Öğrenciye Burs Veren Kurumlar KYK

ÖSYM tarafından düzenlenen öğrenci seçme ve yerleştirme sınavına girerek üniversiteyi kazanan birinci sınıflar bu bursa başvuru yapabilir. Tabi ilk başlayanların yanında ara sınıfta olan öğrencilerde başvuru yapılabilir ara sınıfınızı ne olduğunun bir önemi yoktur. Burs başvuruları eğitim – öğretim yılının başlamasından sonra genellikle ekim ayında yapılmaktadır. Sonuçları ise kasım gibi açıklanıp size burs ödemesi ocakta yapılmaktadır. Sonuçlar açıklandığında size bursta çıkabilir kredide çıkabilir bu kurumun yaptığı inceleme sonucunda belli olmakta. Başvuru yapanlara en az kredi çıkmaktadır bazı istisnalara hiçbir sonuç çıkmamaktadır. Eğer kredi çıkarsa bu geri ödemeli olarak size veriliyor geri ödemesini de üniversite bitiminden 2 yıl sonra başlamakta veya işe başlarsanız hemen başlamakta. Başvuruları e-devlet üzerinden yapılmaktadır.

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Üniversite sınavının sonuçlarına göre başarı sıralaması yüksek olması ve ilgili dil kuruluşlarında okuması gerekmektedir. 18 ile 26 yaş aralığında olan ve yukarıda yazan şartı sağlayanlar başvuru yapabilirler.

"<yoastmark

Sevda Cenab And Müzik Vakfı

Müzik alanında okumak isteyen ya da eğitim görenler için burs vermektedir bu vakıf. Çok sesli müzik eğitimi, evrensel çok sesli müzik ve müzik bilimi eğitimi alan başarılı, durumu olmayan öğrencilere burs olanağı sağlamakta.

Bu bilgilerin yanında burs alamayacak olan öğrenciler hakkında bilgi verecek olursak bunlar aşağıda verilmiştir, genel olarak sitemizde sizin için hazırladığımız yazıları okuyabilirsiniz bunlardan biride üniversitelilere en avantajlı kredi kartları hangileridir.

Açık öğretimde okuyan öğrenciler

Uzaktan eğitim öğrencileri

Özel yani vakıf üniversitelerine giden öğrenciler

25 yaşından büyük olan öğrenciler

Ücretli değişim programı yapan öğrenciler.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ