Öğrenci Kredisi Öderken İhtiyaç Kredisi Çıkar mı? - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Öğrenci Kredisi Öderken İhtiyaç Kredisi Çıkar mı?

23 Mayıs 2020

Öğrenci Kredisie İhtiyaç Kredisi Çıkar mı?

Öğrenci Kredisi Öderken İhtiyaç Kredisi Alınabilir mi?

Öğrenciyken alınan KYK kredisi işe başladıktan sonra ödenirken ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz.Özel yada kamu bankaların birçoğu bunun için krediler sağlayabilmekte olup örnek verecek olursak İş bankası, Vakıfbank örnekler içerisindedir. Öğrenci Kredisi Öderken İhtiyaç Kredisi nasıl alınır sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. İhtiyaç kredisinin olumlu sonuçlanması için başvurmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Şu anda kredi ödemesi yapan birisi için ödeme geçmişi, kredi notunuz, risk raporunuz ve finansal siciliniz kredi değerlendirilmesinde oldukça fazla önem taşımakta. Müşteriler kredilere başvuru yaparken ihtiyaçlarına göre davranması ve şartlara uygun olarak başvuru yapmanız iyi olacaktır. Vakıfbank İhtiyaç Kredisi hakkında bilgi edinmek isteyenler için sitemizde bu konuyla ilgili makale hazırladık.

İhtiyaç Kredisi Gelir-Gider İlişkisi

"Öğrenci

Bu krediye başvururken önünüze kredi vadesi, kredi tutarı, vade farkları, dosya masrafları şeklinde birçok başlık önümüze çıkmaktadır. Ödeme planı yapılırken sizin karşınıza çıkacak olan tüm masrafları göz önünde bulundurarak işlem yapmalısınız. Aylık gelirinize ve bununla birlikte giderinize göre kredi tutarınızı belirleyip en uygun şekilde bu krediye başvurmalısınız. Aksi durumda size verilmeyecek kredi tutarları için başvuru yaptığınızda kredi reddediliyor. Reddedilen krediler sizin bir sonraki başvurunuzu olumsuz etkileyip kredi notunuzu düşürebiliyor.

Kredi Notunuzun Önemi

Kredi notu hesaplama işlemlerinde krediyi çekecek kişinin ödeme durumu notu etkileyen önemli etkenlerdendir. Öğrenci kredinizi ödeme şekline uymanız size puan kazandırmaktadır. Bu ödemeye uymayıp ödemelerde yaptığınız gecikmeler, aylık geri ödemenizden az bir tutar yatırmanız, borç faizinin artmış olması gibi durumlar kredi notunuzu düşürmeye yöneliktir. Kredi risk raporu kredinin verilmesinde belirleyen etken olup bu raporda bütün finansal siciliniz bulunmaktadır. Bu rapor içerisinde bulunan kredi notunuz da 1 ile 1900 arasında değişiklik gösterebilir ve puan ne kadar yükselirse kredi alma ihtimaliniz artıyor.

"Öğrenci

 

Eğitiminizi Göz Önünde Bulundurun

İhtiyaç Kredisi avantajları arasında kredi notunuzun yükseltilebiliyor olması olabilir. Kredi notu az olan müşterilerin kredi başvurusundan önce bunu değiştirebilirler, aylık ödemeleri düzenli olarak yapmak, eğer o şekilde zorlanıyorsanız kredi yapılandırılmasına gitmek ondan sonra düzenli ödemek kredi notunuzu etkileyebilir. Kişilerin eğitim düzeyleri göz önünde bulunarak aylık kazançları, toplam ek gelir dahil gelirleri gibi değerlendirmelerle kredi tutarı belirlenmeli. Kredi borçlarınızın hepsini bitirerek yeni kredilerinizi kapatarak yeni krediye başvurmanız yeni kredi onaylanması için iyi olacaktır. Kredi Notu Yükseltme yazımızda bu konu ile ilgili detaylı bilgi olup bu yazımızı okuyabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ