Milli Tarım Projesi Nedir - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Milli Tarım Projesi Nedir

"<yoastmark

Milli Tarım Projesi Nedir bu yılda devam edecek mi gibi sorularınıza cevap vermek için yazımızı hazırladık bu yazının yanında Tarım Kredi Kooperatifi Hayvancılık Kredisi yazımızı da sitemizde mevcuttur. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen projenin bu yılda devam edeceği belirtildi ve resmi gazetede hangi illerde yapılacağı ile birlikte yayımlandı. Bakanlığın yaptığı açıklamada projenin devam edeceğinin yanında Milli tarım projesinin de başlayacağı söylenenler arasında. Söylediklerine ekleyerek devam eden Bakan bitkisel üretimde yeni bir modeli de hayatta geçirmeye başlayacaklarını söyledi. Yeni modelin belirli havzalarda yapılacağını ayrıca belirtmiştir.

Milli Tarım Projesi Nedir ve Detayları

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ortaya atılan proje Bakanın bir televizyon programında proje ile ilgili yaptığı konuşmalar ile daha da aydınlandı. Bu yıl içinde de devamı kesinleşen projenin yanında bitkisel üretimde yapılacak olan yeniliğin hakkında da konuştu Bakan. Belirli havzalarda yüksek kazanç sağlanacağını düşündükleri belirtti. Yeni projede parça parça olan araziler birleştirilerek verimin artması hedeflenmekte, bu durumun vatandaşlarımızı olumlu etkileyeceği ve daha çok kazanç sağlayacaklarını belirtti. Milli Tarım projesinin ülkeye başka bir katkısının da ithalata dayalı hayvancılığın biteceği olacaktır. Devlet bankalarından biri olan Ziraat Bankası doğal afetlerden etkilenen çiftçilere özel krediler vererek çiftçilerin ihtiyaçlarını karşılayacağını duyurdu. Sayın Cumhurbaşkanı bu konuyu takip ettiğini ve bütün konularda kesinlikle çiftçilerin yanında olduğunu belirtti. Milli Tarım Projesi Nedir ve Milli Tarım Projesi Başvurusu detaylarının bu sene yapılan açıklamaları hakkında bilgiler verdik şimdi Tarım projesi nedir sorusuna geçelim.

"<yoastmark

Milli Tarım Projesi Nedir

Bakanlık bu projeden bahsettiğinden beri birçok çiftçi Milli Tarım projesini duyunca yüzleri gülmüştür, çünkü bu iş onları olumlu bir şekilde etkilemekte. Milli Tarım Projesi tarım ile ilgili yapılan bir proje olmayıp hem tarım hem de hayvancılığı kapsayan bir projedir. Projenin hayvancılıkla ilgili olanına verilen genel isim kendi kendine yeten hayvancılık ve tarım projesi olarak anılmakta. Bu iki projenin ülke ekonomisine çok büyük katkıda bulunacağı ithal hayvancılığın başlarda azalacağı sonralarda kalmayacağı konuşulanlar arasında. Ülkemizde bulunan 941 havza için geçerli olacak olan tarım projesi belirtilen ürünlerin ekilmesi ile verimli üretim yapmaya çalışılacaktır. Belirtilen ürünleri eken çiftçilerimize devlet tarafından destekler de sağlanacaktır. Bu ürünleri ekmeyenler için verimsiz üretim yapacağı için herhangi bir devlet desteği verilmeyecektir. Belirtilen ürünler o bölgelerde en sağlıklı ve verimli şekilde yetişecek ürünler olacaktır bu şekilde ürün kalitesi de artacaktır. Milli Tarım Projesi Nedir ve Milli Tarım Projesi detayları sorularının cevabı genel olarak konuşacak olursak havzalarda verimli ve sağlıklı üretim yaparak ürün kalitesini ve ürün fazlalığını sağlamak.

"<yoastmark

Milli Tarım Projesi Desteklenecek Ürünler

Havza üretimine dayalı olacak olan projede her havza için devletin belirlediği ürünler ekilmesi zorunludur aksi takdirde sizlere destek verilmeyecek. Verilecek desteklerde küçümsenecek derecede değildir. Mazotta örneğin 100 liralık mazot alımınızın yarısını devlet karşılayacak. Gübre indirimleri %16,5 sularına çıkarıldı bu önceden %5 sularında indirim şeklindeydi. Arazilerin birleştirileceği hakkında bilgiler vermiştik yaklaşık olarak 7 milyon hektar arazi birleştirilerek sulama işlerine öyle başlanacağı söylentiler arasında. Projeye destek için ayrılan bütçe 16,7 milyar dolar devlet tarafından Tarım ve Orman Bakanlığına verildi.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ