Kuveyt Türk Bankası EFT Saatleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kuveyt Türk Bankası EFT Saatleri

"<yoastmark

Kuveyt Türk Bankası EFT Saatleri

Havale ve EFT işlemleri birbirinden çok farklıdır. Biri yani havale aynı banka içinde banka hesapları arasında para aktarımıdır, iki hesapta Kuveyt Türk bankasındadır. Diğeri yani EFT işlemi ise Kuveyt Türk bankasında bulunan hesabınızdan diğer herhangi bir bankanın hesabına para aktarımıdır. Havale ve EFT kesinlikle birbirine karıştırılmamalıdır. Kuveyt Türk Bankası EFT yapabileceğiniz saatleri sizler için hazırladık. Hiçbir şey bilmeden girip bütün işlem sırasını öğreneceğiniz bilgiler mevcuttur.

"<yoastmark

Kuveyt Türk Bankası EFT Nasıl Yapılır

Kuveyt Türk Bankası EFT Saatleri esnasında yapacağınız işlemdir. Saatler hakkında bilgi vermeden önce size EFT işleminin yapılımı için gerekli olan bilgilerden bahsedelim. Öncelikle günümüzde bu işlemi yapabileceğiniz pek çok yöntem vardır. Bunlardan bazıları hakkında nasıl yapılacağını anlatacağız.

Bilindiği gibi ATM’ler artık çoğu noktada bulunmakta sizin EFT yapabileceğiniz platformlardan biri de bu, ATM’lere gidip kartınızı takarak para gönderme seçeneğinden EFT işlemini seçmek olacaktır. Bundan sonra sizden bir IBAN numarası isteyecektir. IBAN numarası para göndermek istediğiniz hesabın numarasıdır. Hangi banka olduğunu söylemenize gerek yoktur. Sistem kendi otomatik olarak bulacaktır. IBAN, para tutarını ve IBAN numarasının kime ait olduğunu eksiksiz girdikten sonra işleminiz bitmiştir. IBAN numarası ve hesabın kime ait olduğunda yanlışlık yaparsanız EFT işlemi gerçekleşmeyecektir. Paranız hesabınıza geri dönecektir.

Diğer bir yöntem artık internet çağında olduğumuz için internet bankacılığıdır. Bu işlemi yapmak için Kuveyt Türk Bankası sitesine girip ilgili alana bilgilerinizi girerek sisteminize giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra para gönderme seçeneğinden yine ATM’de olduğu gibi EFT seçeneğini seçmeniz gerekmekte. IBAN, gönderilen kişinin bilgileri ve para tutarı yazıldıktan sonra işleminiz gerçekleşecektir

Bir diğer yöntem ise yine herkesin elinde bulunan akıllı telefonlar sayesinde olmakta. Mobil uygulamaya girerek aynı internet bankacılığında olduğu gibi menüden para göndermeye basarak çıkan ekranda EFT seçeneğini seçmektir. Yine gerekli bilgiler IBAN , gönderilen hesabın sahibinin adı, göndereceğiniz tutar. Bunları doldurduktan sonra işleminiz bitecektir.

Diğer yöntem şubeye gidip sıra alarak olmaktadır. Siz bilgileri çalışana söylediğiniz zaman o sizin için işlemi yapacaktır.

Bahsedeceğim son yöntem ise çağrı merkezinden de bu işlemi yapabilmektesiniz. Çağrı merkezini arayarak işleminizi söylemeniz yeterli onlar sizin için işleminizi yapacaklardır.

"<yoastmark

Kuveyt Türk Bankası EFT Saatleri

EFT işlemi çalışma saatleri ile eşdeğerdir yani Kuveyt Türk Bankası EFT Saatleri bankaların mesai saatleri içinde olmak zorundadır. Yukarıda bahsettiğim yöntemlerin biri daha önce kapanmakta. EFT saatleri şu şekildedir:

Kuveyt Türk Bankası şubelerinde 09.00 – 17.00 arasında gerçekleşmekte,

Kuveyt Türk Bankası internet bankacılığı, ATM, mobil uygulamada ve çağrı merkezinde ise 09.00 – 17.20 arasında işlem yapabilmektesiniz.

Eğer EFT işleminiz bu saatleri geçti ise bir sonraki iş gününe sarkacaktır. Hafta sonu verdiğiniz EFT talimatı pazartesi gününe kalacaktır. Örneğin Salı günü saat 17.20 den sonra yapacağınız EFT işlemleri Çarşamba günü işleme alınacaktır. Mesai saatleri içinde verilen EFT işleminin hesaba geçme süresi 5 ile 10 dakika arasındadır.

"<yoastmark

Kuveyt Türk Bankası EFT ücretleri

İşlemin gerçekleşebilmesi için yukarıda bahsettiğimiz gibi Kuveyt Türk Bankası EFT Saatleri içinde yapılmalıdır.

Kuveyt Türk Bankası Şubeleri EFT Ücreti: 42 TL

Kuveyt Türk Bankası ATM’den EFT Ücreti: 10 TL

Kuveyt Türk Bankası Mobil Uygulamadan EFT Ücreti: Ücretsiz

Kuveyt Türk Bankası İnternet Bankacılığı EFT Ücreti: Ücretsiz

Kuveyt Türk Bankası Çağrı Merkezi EFT Ücreti: Ücretsiz

 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ