Kredi Notu Düşük Olanlara Bloke Teminatlı Kredi Kartı - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kredi Notu Düşük Olanlara Bloke Teminatlı Kredi Kartı

26 Ocak 2020

Mevduat işlemlerine göre Kredi Notu Düşük Olanlara Bloke Teminatlı Kredi Kartı verilir. Adı üstünde kredi notu riskli seviyede olanlar krediden red yanıtı alır. Bu durumun önüne geçmek isteyenler bloke teminatını öne sürüyor. Böylece hem kredi notunu yükseltmek hem de kredi kartı almak mümkün oluyor. Şöyle ki:

  • Kredi kartı alacağınız banka üzerinden mevduat hesabı açmalısınız.
  • Hesaba bloke edilecek tutarı girmeniz beklenir.
  • Tutara göre kredi kartı limitiniz belirlenir ve çıkartılır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Neden Bloke Teminatlı Kredi Kartı Alınıyor?

Yukarıda belirttiğimiz gibi kredi notunun düşük olması kredi almanızı ya da kart sahibi olmanızı engeller. Temelde en riskli kredi notu 1 – 699 aralığında değişiklik gösterir. Bu aralıkta kredi notuna sahip olanların bankalardan faydalanmaları bir hayli zor. 700 puan ve üzerinde olanların ise işi daha kolay.

Kredi notu düşük olanlara bloke teminatlı kredi kartı için risk grubu göz önünde bulundurulur 1 – 699 puan aralığında olan kişilerin kredi kartı almaları mümkün olmaz. Bu durum teminatlara göre değişiklik gösterir. Bloke teminatı sunanlar zaman kaybetmeden kredi kartına onay alır. Bunun için mevduat hesabı açılır ve para gönderilir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl?

Kredi notu düşük olanlara bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar başvuru şartlarını gözler önüne sermiştir. Mesela en başta 18 yaşında olmanız gerekir. Yaş sınırından ziyade gelir durumu gibi temel şartlar sergilenir. Hepsine göz atanlar prosedürlere uygun bir şekilde başvuruya geçebilir. Kredi kartı başvurusu için:

  • Normal kredi kartı gibi internetten başvuru kabul edilmez.
  • Cep telefonu yani mobilden de başvuruda bulunmamanız gerekir.
  • Sadece bankanın şubesinden karta başvuru yapılabilir.

İsteklerini doğru bir şekilde ifade etmek için şubeye girmeniz gerekir. Bu yolla bloke teminatlı kredi için tüm detayları öğrenmiş olursunuz. Akabinde mevduat hesabı için harekete geçmeniz uzun sürmez. Ve kısa sürede teminat sunarak kart başvurusuna geçebilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı İçin Ne Yapılır?

Kredi notu düşük olan kişilerin yukarıda belirttiğimiz gibi mevduat hesabı açması gerekir. Hesaba bağlı olarak bankadan kredi kartı başvurusuna geçilebilir. Başvuru sırasında sadece kredi notu dikkate alınmaz. Haricinde kişinin mevcut herhangi bir yasal takibi var mı yok mu göz önünde bulundurulur.

Yasal takipte olmayan kişiler için kredi başvurularına onay verilir. Ancak bunun için mevduat hesabına yatırılan tutar dikkate alınır. Ve teminata bloke uygulanması sağlanır. Bloke kart limitinden yüksek tutulur. Çoğu banka teminat üzerinden %80 oranını dikkate alır. Yapılan hesaplamalar sonucunda kart limiti belirlenir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Kredi Notu Düşük Olanlara Bloke Teminatlı Kredi Kartı; Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

2020 yılında da bloke teminatları üzerinden kredi kartının verilmesi dikkatlerden kaçmıyor. Bankalar kredi ve kredi kartlarına ilişkin tüm prosedürlerini yumuşatmıştır. Yine bu bağlamda bloke teminatlı kredi kartlarının ortaya çıkması bir hayli dikkat çekiyor. Sonuç olarak bankaları öğrenenler başvuruya geçiyor. Örneğin:

  • Teminatlara göre başta Kuveyt Türk tarafından kredi kartı veriliyor.
  • TEB düşük kredi notuna sahip olanları karşılayan bankalar arasında.
  • Yine bloke teminatı Ziraat Bankası tarafından da karşılanır.

Başta bu bankaları kıyaslayabilir ve aralarından tercihte bulunabilirsiniz. Özellikle de kredi kartına ilişkin sundukları prosedürleri göz önünde bulundurarak başvuruya geçmeniz faydalı olacaktır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Bloke Teminatlı Kredi Kartı; Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi notu düşük olanlar için sadece kredi kartı çözümüne yer verilmemiştir. Bunun haricinde ihtiyaca yönelik kredi başvurularına da geçilebilir. Çünkü düşük kredi notuna rağmen birkaç bankanın kolayca kredi sunması dikkat çekiyor. Örneğin N Kolay Kredi yani Aktif Bank bunlar arasında. Arkasından Enpara ile ING bankası da geliyor.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ