Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılır mı? - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılır mı?

Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılır mı?

Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılır mı?

Kredi kartı kullanıcılarının aklındaki sorulardan biri de kredi kartından havale nasıl yapılır. Bu yazımızda bu konuyla ilgili soruları sizin için açıklığa kavuşturduk. Akıllı telefonların kullanımının artmasından sonra bankacılık işlemlerini bankaların mobil uygulaması veya internet bankacılığıyla istediğiniz yerden yapabileceğiniz duruma geldik. İstediğiniz anda istediğiniz yerde para gönderme işlemlerini yapabilirsiniz. Hesabınızda göndermeniz gereken tutar kadar para olmaması durumunda para göndermek mümkün mü? Bu durumda eksik olan parayı tamamlama adı altında kredi kartı; aklımıza ilk gelen seçeneklerden bir tanesidir. Peki kredi kartı ile alışveriş, kredi kartından nakit para çekme işlemleri yapabildiğimiz gibi havale işlemi yapılabiliyor mu? Vatandaşların diğer merak ettikleri bir konuda Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızda sitemizde bulunmaktadır.

Kredi kartlarının kullanımında başta böyle bir özellik yoktu bankalar sürekli yenilikler yapmaktadır. Bankaların sürekli kendilerini yenilemeleri ile temassız ödeme, ulaşım araçlarında geçerli kartlar gibi yeniliklerle birlikte kredi kartından havale ve EFT işlemi yapmada bu yenilikler arasında yerini aldı.

Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılır mı?

Kredi Kartından Havale ve EFT Transferi

Bu işlemi kredi kartından yapmak mümkündür bu şekilde para göndermek isteyenler için açıklama yapacak olursak; havale işlemi bankanın kendi içindeki hesapları arasında para değişimi yani bankanın içindeki bir hesaba para göndermedir. EFT işlemini açıklamak gerekir ise A bankasından B bankasına para transferi olarak değerlendirilmektedir. Siz kredi kartından nakit para çekme işlemi yapabiliyorsanız kredi kartından para gönderme yapabilirsiniz. Normal para gönderme işlemlerinden biraz farklı şekilde yapılmaktadır. Bu işlem bu işlem için kesilen para da biraz fazla olmaktadır.

Nakit para çekme limiti üzerinden gönderilen bu işlem için nakit para çekmenizde herhangi bir sorun olmaması gerekmektedir. Ödemelerinizi düzenli olarak yaptıysanız bu konuda bir sıkıntı çıkmayacaktır. Ama kredi kartı ödemesi düzensiz olarak yaptıysanız; nakit para çekme işleminize bloke konulabiliyor. Para gönderme işleminde bir diğer sıkıntı ise nakit çekme işlem limitinizin üstünde para göndermek istemeniz. Kredi kartının nakit para çekme limiti örneğin; 1500 TL ise siz bu miktarın üstünde para gönderemezsiniz. Kredi kartınızın limiti ile nakit para çekme limitiniz farklılık gösteriyor. 10 bin TL’lik kredi kartı limitinizin olduğunuz düşünürsek; bunun nakit olarak çekilebilecek tutarı 10 bin TL olmayabilir.

Bu göndermek istediğiniz tutara taksit yapma imkanınız yoktur ve gönderdiğiniz tarihten sonraki kredi kartı ekstresi ile birlikte bu tutar size direkt olarak yansıyacaktır ve bu tutarı ödemek zorunda olacaksınız. Normal havale ve EFT işlem tutarlarından söylediğimiz gibi daha fazla olarak işlem tutarı alınmaktadır.

Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılır mı?

Mobil Bankacılık ile Para Gönderme

Bu şekilde işlem yapmak isteyenler için en uygun olacak yöntem mobil uygulama üzerinden yapmanız olacaktır. Bunun nedeni ise diğer gönderme türlerine göre oldukça uygun bir şekilde olmasından dolayı olacaktır. Sonuç olarak bankanızın mobil uygulaması yoksa bütün bankaların mobil uygulamaları bulunmaktadır; Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası gibi bütün bankalarınkilerine ulaşabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 2 YORUM

BİR YORUM YAZ