Kredi Kartı Ekstresi Hakkında Bilinmesi Gerekenler - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kredi Kartı Ekstresi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

31 Mart 2022

 kredi kartı ekstresi

Kartı Ekstresi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bankalar arasında Kart Merkezi verileri ile ülkemizde 58 milyondan çok kredi kartı mevcut. Çalışanlardan, öğrenci kesimine kadar neredeyse her vatandaşın en az bir tane kredi kartı bulunmakta. Kredi kartlarınızla yaptığınız harcamaların hepsi her ay hesap kesiminden hemen sonra; sizlere banka aracılığıyla kredi kartı ekstresi adı altında yollayacaktır. Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz ayrıca sitemizde bulunan diğer yazıları da inceleyebilirsiniz bu yazılardan bir tanesi Türkiye Finans kredi kartı.

Kredi kartı ekstresi nedir?

Bu sorunun cevabı, hali hazırda kullandığınız kredi kartıyla yaptığınız harcamaların özetini barındıran bir belgedir. Bu belgede, kredi kartınızdan hesap kesim tarihine kadar yaptığınız harcamaları, dönem sonundaki borcunuzu, eğer ödemediğiniz geçmiş dönem borcunuzu, en az yatırmanız gereken asgari ödeme tutarı, son ödeme tarihi ve hesap kesim tarihinin bulunduğu bir döküman.

Kredi kartı ekstresi ne zaman kesilir

Ekstreniz, kredi kartınızın borcunun son ödemesinden yaklaşık olarak 10 gün öncesinde kesilir. Şayet, hesap kesim tarihinizden sonraki gün tatil ise, bu durumda hesap kesim tarihi tatilin son günü olacak şekilde ayarlanır.

 kredi kartı ekstresi

Kredi kartınızın hesap kesim tarihini siz belirlemektesiniz. Bu tarih sizin ödeme konusunda kolaylık sağlamak için sorulmaktadır. Kartı alırken yaptığınız planda değişiklik yapıp kartın hesap kesim tarihini başka bir güne almak istiyorsanız bunu banka ile görüşüp halledebilirsiniz.

Kart ekstresi ne zaman gelir?

Hesap özetiniz size belirlediğiniz hesap kesim tarihinden sonra ve kredi kartı son ödeme tarihi arasında bir gün size iletilecektir. Günümüzde her bilgiyi telefonlardan öğrenebildiğimiz gibi Kredi kartı ekstresi ne zaman gelir demeden size ulaşmadan d şubelerden, internet bankacılığından, mobil uygulama ve telefon bankacılığı aracılığıyla dönem içindeki harcamalarınızı, borcunuzu ve bulunuyorsa geçmiş dönemdeki borçları da görebilirsiniz.

Kart ekstresi nereye gelir?

Kredi kartı ekstresi nereye gelir sorusunun cevabı, sizin talebiniz doğrultusunda; e-ekstre şeklinde bankaya vermiş olduğunuz e-posta adresine veya yine bankaya bildirmiş olduğunuz adresinize posta aracılığıyla size ulaştıralacak. Bunların yanında banka sizi SMS yoluyla da dönem borcu hakkındaki bilgileri sizlere iletir.

 kredi kartı ekstresi

Kredi kartı ekstresi nasıl alınır?

Kart ekstreniz, kartın hesap kesim işleminden yani; hesap kesim tarihinden sonraki günlerde son ödeme tarihinden önce banka aracılığıyla size gönderilecektir. Bankaların birçoğu ekstreleri Posta, e-posta veya SMS aracılığıyla kart ekstresini size iletir. Yukardaki belirttiğimiz iletme yöntemlerinde yaşayabileceğiniz herhangi bir sıkıntı sonucu; size ulaşmayan ekstreyi başka yollarla da öğrenebilirsiniz.

Diğer öğrenme yöntemleri ise bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi; ATM’ler, internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi platformlar aracılığı ile de ekstrenize ulaşabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ