Kosgeb Nace Kodları - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kosgeb Nace Kodları

3 Mart 2020
Kosgeb Nace Kodları

Kosgeb Nace Kodları

Kosgeb Nace Kodları bu yılda kosgeb tarafından destelenen iş kolları için verilmiş olan kodlar olup geçen senelerle aynı kodlardır. Nace kodları ve desteklenen sektörler iki ana başlık altında incelenmeye başlamıştır, geleneksel girişimcilik ve ileri girişimcilik olmak üzere. Hibe imkanından yararlanmak isteyen bütün kobilerimiz ve esnaflarımız nace kodlarını bilmiyorlarsa bile vereceğimiz sayfadan kolaylıkla öğrenebilecekler. Bu sayede girdiğiniz Word dosyasında ctrl f yaptınız da istediğiniz kelimeyi arayabileceksiniz. Söylediğimiz işlemler sayesinde nace kodunuzu bulmanız için bir dakika yeterli olacaktır.

Kosgeb Nace Kodları Geleneksel Girişimcilik

2009 yılında destek vermeye başlayan devlet kurumu o zamandan beri sanayi imalatı için destekler vermekteyken artık bu değişmiştir. Kosgeb bu yıl itibari ile destek verdiği sektörlerin sayısı oldukça artmıştır. Özellikle iş kuracak olanları kapsayan geleneksel girişimcilik Kosgeb Nace Kodları ile bu destekler oldukça artmıştır. Bu sene verdiği destek miktarında da artış söz konusu olup 60 bin TL hibe desteği kurum tarafından sağlanmaktadır. Desteklerin verilmesi için ilk şart iş kollarını kapsayan nace kodlarında sizin işinizin de olması. Altı çizili yere tıkladığınız zaman nace kodlarının olduğu sayfaya ulaşabilirsiniz orada bulunan Word belgesini indirmeniz ve yukarıda bahsettiğimiz işlemi yapmanız yeterlidir. Bu şekilde işletmenizin bulunduğu iş kolunun desteklenip desteklenmediğini öğrenebilirsiniz.

Kosgeb Nace Kodları

Kosgeb Nace Kodları

Kosgeb Nace Kodları İleri Girişimcilik

İleri girişimcilik için verilen destek programında hibe edilen tutar 225 bin TL olarak belirlenmiş olup alabilmeniz için işinizin İleri teknoloji düzeyinde olmalıdır. İleri girişimcilik üç ana ad altında dağılmış olup nace kodları aşağıdaki gibi sınıflandırılıp hibe miktarları yanlarında yazmaktadır.

Düşük teknoloji düzeyi bunlardan ilki olup yaptığınız harcamanın yüzde 75’i geri verilmekte. Yani yaptığınız 100 bin TL harcamanın 75 bin TL’si geri verilmekte.

Orta ileri teknoloji düzeyi ikinci bölüm olarak yaptığınız harcamanız yüzde 75’i geri verilmektedir burada da ama verilen destek miktarları artmaktadır. Burada verilen hibe tutarı 150 bine kadar çıkmakta.

İleri teknoloji düzeyi yaptığınız harcamanızın yüzde 75 geri verilmekte olup en yüksek hibe miktarı burada verilmektedir. Hibe miktarı 225 bine kadar çıkabilir.

Kosgeb Nace Kodları

Kosgeb Nace Kodları

Ana Başlıklarla Desteklenen Sektörler

Devlet kurumu Kosgeb tarafından desteklenen bütün iş kolları 14 ana başlıktan meydana gelmektedir. Bu ana başlıklara sektör denilmektedir ve bu ana başlıkların altında ikili, altılı nace kodları bulunmaktadır. Nace kodlarının hepsine yukarıda verdiğimiz siteden ulaşabilirsiniz. 14 ana başlıktaki sektörler şu şekildedir.

B – Madencilik ve Taş ocakları                                                    H – Ulaştırma ve Depolama

C- İmalat                                                                                           I – Yiyecek hizmetleri ve konaklama

D – Elektrik üretim ve dağıtımı                                                   J – İletişim ve bilgi

E – Su temini, Atık yönetimi kanalizasyon                               M – Mesleki ve Teknik Faaliyetler

F- İnşaat                                                                                            N – Destek hizmetleri ve İdari

G- Toptan ve perakende Ticareti                                                 R – Eğlence, kültür, sanat ve spor

                                                                  S – Diğer Hizmet faaliyetleri

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ