Kosgeb Kursları - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kosgeb Kursları

26 Şubat 2020
Kosgeb Kursları

Kosgeb Kursları

Kosgeb Kursları yeni kurmak istediğiniz iş için size verilen hibe ile hemen hemen bütün açılış masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk iş 4 günlük Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almanız ve bu eğitim bu yılda devam etmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana bu kurslarda en fazla rağbet görülen iller olarak belirlenmişlerdir. Kurslara başvuru yapabileceğiniz bütün formları ile iletişim bilgilerini sizin için hazırladık. Kosgeb iletişim bilgileri için sitemizin diğer yazılarını inceleyebilirsiniz, uzaktan eğitim için internet üzerinden e-devlet ile nasıl yapıldığı da sitemizde yazılar bulunmaktadır.

Kosgeb Kursları Veren Kurumlar

Bilindiği gibi Kosgeb Kursları aracılı ile kendi işini kuracak olan, kendi işinin patronu olacaklara yeni girişimcilik destek programı hibe verilmekte. Birçok iş alanı için bu hibe fırsatı sunulmaktadır, sunulan hibe açılış masraflarınız içinde olabilir. Kosgeb size bu hibe desteği vermeden önce uygulamalı girişimcilik kursuna katılmanızı ve başarıyla bitirmenizi istiyor. Devletin bir kurumu olan kosgeb tarafından verilen hibe eğitimlerini bu yılda iş ortakları ile yapacaktır.

İş ortakları şu şekildedir;

Belediyeler

İşKur

Ticaret Odası

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı

Halk Eğitim Merkezleri

Üniversiteler

Engelli Federasyonları

Kalkınma Ajanları şeklinde olan iş ortaklıkları bulunmaktadır.

Kosgeb Kursları

Kosgeb Kursları

Kosgeb Kursları Başlangıç Tarihleri ve Adresleri

Genç girişimcilerin eğitimlerde zaman kaybetmemesi için kosgeb elinden geleni yapmaktadır. Zaman kaybının olmamasında da iş ortaklarının payı oldukça önemlidir. Büyük şehirlerimizde özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir’ de daha sık bir şekilde eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlere başvurmak için önce 18 yaşına girmeniz gerekmekte, yaşınıza girdiğiniz zaman direk başvuruda bulunabilir üst bir yaş sınırı yoktur. Tüm illerde değil sadece bütün ilçelerde bu eğitimler iş ortakları ile kurum aracığıyla verilmektedir. Kosgeb Kursları güncel tarihlerini nerelerde açılacağı hakkında bilgileri altı yazılı yerden ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız siteden il filtresi adı altında bulunduğunuz ili seçerek kurs ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz ve size uygun kursu tercih etmelisiniz.

Kurslarda İkametgah Şartı Yoktur

İstanbul gibi büyük şehirlerde fazla nüfuslu illerde kurslarda oldukça sıra olabilir. Sizde bu sırayı beklemek istemiyorsanız nüfusu az olan bir yerde yapılan kursu seçebilirsiniz. Örneğin Ankara’ da yapılan bir kursta size sıra gelene kadar baya bir sıra bekleyebilirsiniz. Bunun yanında Polatlı ya da Sivrihisar’ da yapılacak olan kosgeb kurslarında sıra olmadığından direk eğitiminizi alabilirsiniz. Kosgebin sağlamış olduğu bu ikamet zorunluluğunun olmaması sizin eğitiminizi bir an önce bitirmeniz için elinden gelini yapmaktadır.

Kosgeb Kursları

Kosgeb Kursları

Başvuru Yapacağınız Kurumun Önemi

Kosgeb yeni girişimcilere yapmış olduğu güzellikten bahsetmiştik bu sıraların oluşmaması için iş ortakları ile de kurs başvurusu almaktadır. Kurs başvuruları alan iş ortaklıklarının bazı şartları olabilir hangi kanal ile yapacağınıza göre bu şartları için onları aramanız gerekmektedir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 2 YORUM

BİR YORUM YAZ