Kosgeb İzmir - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kosgeb İzmir

29 Şubat 2020
Kosgeb İzmir

Kosgeb İzmir

Kosgeb İzmir 2020 yılında da devlet destekleri ile esnaf olmak isteyen, kendi işinin patronu olmak isteyen yeni girişimcilere destek vermektedir. Yeni girişimci olmak zorunda değil şimdi şu anda bulunan işletmeniz içinde destek şartlarını sağlamanız durumunda destek verilebilir. İzmirliler için kosgebe ulaşımın kolay olması için birden çok hizmet müdürlüğü bulunmaktadır. Bunlar güney, kuzey ve Karşıyaka’ da bulunanlardır ve bunlara ait bütün adres, iletişim bilgileri sizin için hazırlandı. İletişim bilgilerinin yanında girişimcileri kurslara nasıl e-devlet üzerinden katılabilecekleri hakkında detaylı bilgileri sizin için hazırladık. Kosgeb ile ilgili aklına takılan bütün soruları sayfamızda bulabilirsiniz.

Kosgeb İzmir Kurs Tarihleri

Devlet destek hibe olanaklarından faydalanmak isteyen İzmir’ de yaşayan vatandaşlarımız, ev hanımları, engelli vatandaşlarımız, şehit yakınlarına destekler hala sağlanmaktadır. Kosgeb İzmir eğitimlerine başvuru yaparak kolaylıkla iş kurmaları için gerekli olan desteği alabilirler. Desteklere katılımın şart olduğu girişimcilik eğitimi veya uygulamalı girişimcilik eğitimi yeterli başvuru sonucunda açılarak eğitim vermeye devam etmekte. Bundan önceki senelerde İzmir’de bulunan ve ilçelerinde bulunan hizmet binalarında direk kendiniz başvuru yapmanız gerekiyordu. Bu seneden sonra da yapılan eğitim başvuruları internet üzerinden E-Devlet üzerinden yapılacağı belirtildi.

Kosgeb İzmir

Kosgeb İzmir

Kosgeb İzmir Girişimcilik Eğitimlerine Nasıl Başvuru Yapılabilir

Eğitimlere başvuru yapabilmeniz için önce mutlaka e-devlet şifreniz olması gerekmektedir, eğer şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi daha önce aldıysanız ve şifresini unuttuysanız yine yapmanız gereken PTT’ ye gidip şifre almanız. Bir daha şubeden bu işle uğraşmak istemiyorsanız yapmanız gereken e-devlet sistemine bilgilerinizi girmeniz. Bir daha unuttuğunuzda sistemdeki bilgileriniz ile şifrenizi değiştirebilirsiniz. Kosgebin sitesine sistemine girerek il şeçme bölgesinden ili İzmir seçerek başlayalım. Daha sonra E-Devlet ile başvur yazısını yan tarafta bulup tıklayalım. Mailinizi onaylattıktan sonra girişimcilik eğitim başvuru formuna ulaşabilirsiniz artık. Formda bulunan bütün yerleri eksiksiz ve yanlışsız doldurmanız istenmektedir, istenilenler doldurduktan sonra onayla deyip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurudan sonra 32 saatlik bir eğitim alıp sertifika sahibi olabilirsiniz. Sertifikanız size ulaştıktan sonra destek programlarına başvurmak için hakkınız doğmaktadır.

Kuzey Merkez Bölge Müdürlüğü

İzmir’de bulunup kuzey bölgesinde ikamet eden için olan kuzey hizmet müdürlüğü size hizmet vermek için açılmıştır. Kuzey bölgesinin adresi, A.O.S.B 10013 sokak çiğli

Telefon numarası: 376 73 77 dahili 129- 122

Kosgeb İzmir

Kosgeb İzmir

Güney Merkez Bölge Müdürlüğü

Kuzey bölgede açıldığı gibi güneyde bulunanlara daha yakın bir bölge müdürlüğü kurulmuştur. Bu bölgenin iletişim bilgileri ile istediğiniz soruları sorabilirsiniz müdürlüğe.

Adresi Atatürk caddesi No: 92/4 Konakta bulunmaktadır telefon numarası ise 0 232 489 90 58 şeklinde bilinmektedir.

Eğer sizin eğitim alacağınız müdürlükte çok sıra varsa ve siz beklemek istemiyorsanız size en yakın temsilciliklere de gidebilirsiniz. İkamet ettiğiniz yere en yakın yerde almanız zorunlu değildir İzmir’de yaşarken Manisa’ dan da eğitim alabilirsiniz. Sıradan dolayı, yoğunluktan dolayı mağdur olmayın diye kosgebin size sağladığı kolaylıktır bu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ