Kosgeb İş Planı - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kosgeb İş Planı

28 Şubat 2020

"<yoastmark

Kosgeb İş Planı konusunda kosgebe şimdiye kadar yapılmış olan ve onaylanıp destek verilen başvurularda nasıl iş planları yapıldığından bahsettik. Bu iş planları kosgebin belirledikleri olup içinde cafe, kreş, büfe, kahvehane, bakkal, market, giyim mağazası, lokanta ve dükkan gibi örnekler mevcuttur. Hazırlanan iş planlarınızın Word olarak teslim etmeniz gerekmektedir. Bütün girişimciler hazırlanan Word dosyasını şeklinde olan iş planlarını kosgeb müdürlüklerine teslim edip destek için beklemelilerdir. Teslim edilen planlar için size kısa sürede dönüş yapılacaktır, hibe destekleri 50 bin bunun üstüne 100 bin faizsiz kredi vermektedir. Size destek sağlandığı zaman kosgeb işletmenizin denetimini üç yıl boyunca yapmaktadır. Proje hazırlamak sizin hibe almanız için oldukça önemli bir etkendir, güzel iş planı ile hibe almanız kolaylaşır. Eğer hibe için iş planı hazırlama hakkında bilginiz yok ise piyasada iş planı örnekleri satılmaktadır. Diğer bir seçenek ise bunu öğrenmeniz aldığınız eğitimlere katılım sağladığınızda eğitmenlere sorular sorduğunuz zaman size yardımcı olacaktır.

Geleneksel Girişimci ve İleri Girişimci

Kosgebin destekleri açıkladığı zaman fiyat aralığının altmış bin ile üç yüz altmış bin arası olacağını duyurmuştu. İleri girişimci iseniz 360 bin TL, geleneksel girişimci iseniz 60 bin TL destekler sağlanmaktadır. Daha detaylı baktığımızda kuruluş dönemindeki işletmelere beş bin, sermaye şirketi ise on bin TL verilmekte ve devam etmekte. Kosgeb İş Planı ile iş yerinizin açılımından itibaren sigorta priminize göre değişerek beş bin ile yirmi bin arasında. Prim gününüze göre yine ikinci yılda devam etmekte bu yardım yani priminize göre iki senede size kırk bine kadar destek sağlanmakta.

"<yoastmark

Kosgeb İş Planı Onay Alan Hibe Projeler

Hibe almak için yapılması gerekenleri ve başvurular için yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Bunun dışında burada söz edeceğimiz hibe için önce bir eğitim almanız gerekmektedir. Eğitimin adı uygulamalı girişimcilik eğitimi bu programda iş planı için yapılması gerekenler anlatılmaktadır. Eğitim 32 saat olup internet üzerinden de alınabilmektedir, bu yenilik bu sene yapılmıştır. Kosgebin iş planlarının size en uygun olanını seçip sizin planınızı hazırlamanız gerekmektedir ve planın son derece iyi olması gerekmektedir. Başvuru tarihleri yılın son günü yani 31 aralık bitmektedir, yeni yılda kosgeb desteklerine devam etmektedir programın bitme tarihi gibi bir açıklama yapılmamıştır.

Kosgeb İş Planı Word Formatı

İş planını hazırlarken iş ile ilgili planlarınızı, işletme ile ilgili bütün bilgileri hepsini açık açık anlamlı bir şekilde sunmalısınız. İş plan örnekleri altı yazılı yere tıkladığınızda karşınıza çıkacak siteye yönlendireceksiniz. Yine hazırlamakta sorun yaşarsanız eğitimdeki kosgeb yetkililerinden destek sağlamak için iletişim kurmanızda bir sıkıntı yoktur.

"<yoastmark

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ