KOSGEB Hibe - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

KOSGEB Hibe

13 Şubat 2020
KOSGEB Hibe

KOSGEB Hibe

Devletimiz, kendi işinizin patronu olabilirsiniz diyerek yeni iş sahibi olmak isteyenlere KOSGEB hibe ile destek olmaktadır. Bu destekle masraflarınıza ortak olmaya çalışmakta. Hibe miktarı 50 bin TL’ye kadar, 50 bin TL’den 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı sağlıyor. Kredi geri ödemesi içinde kolaylıklar sağlamakta. Bu hibeden yararlanabilmek için genç girişimci olmanız ve bazı diğer şartlar bulunmaktadır. Bir çok sektörde bu hibe programından yararlanıyorsunuz. Aynı zamanda 29 yaşından küçük olan genç girişimciler şirket açtığında şirketin vergisini 3 yıl boyunca ödemiyor. Devletimiz burada da yardımda bulunuyor.

KOSGEB Hibe Türleri

İşyeriniz yeni ise hibe türü farklı, işyerinizde ürüne teknolojik geliştirme programı yapacaksanız ayrı bir tür, ar-ge yapacaksanız ayrıdır. KOSGEB hibe türleri aşağıdaki gibidir.

Yeni iş kuran, yeni iş geliştirenler için Girişimcilik Destekleri.

İşletme geliştirme, büyüme ve uluslararasılaşma destekleri sizin işletmenizin büyümesine yardımcı olmak için bu destek türü vardır.

Ürettiğiniz ürünlerin kalitesini arttırmak için yapacağınız çalışmalara destek olmak için laboratuvar hizmetleri bulunmaktadır.

KOSGEB Hibe

KOSGEB Hibe

Ar-Ge, Teknolojik ürün ve yerleştirme destekleri bu alanda kendilerini geliştirecek şirketler için olan tür.

Kobiler için olan bir destek türü ise Kobi finansman destekleri.

Kullanacağınız hibe türüne göre seçeceğiniz seçenekler ve destekler ile size yardım için hazır bulunmakta bu kurum.

Kosgeb Başvuru Nasıl Yapılır

Öncelikle hibe almak istediğinizde Kosgeb’e kayıt olmanız gerekir. Kayıt olduktan sonra kursa gidip ve sertifika almanız gerekmekte. Sertifikasını alan genç girişimciler iş için kurmuş oldukları fikirlere hayat vermek için iş planını kurarak Kosgeb’e gitmeleri gerekmektedir. Buradan sonra sizin de isteğinize göre isterseniz geri ödemesiz hibe alabilirsiniz. Ya da daha çok isterseniz geri ödemeli sıfır faizli size destek olmakta. Genç girişimci olarak başladığınızda devlet size daha çok destek oluyor bahsettiğimiz gibi vergi almamakla başlıyor bu destekler.

KOSGEB Hibe

KOSGEB Hibe

Kosgeb Kurs ve Kayıt

Kosgebin kendi sitesinden kayıt işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Son yıllarda kayıt işlemleri ve destekler E-Devlet ile kayıt almaktadır. Kayıt olunduktan sonra kurs programlarına katılmak istediğinizde hangi destek türüne katılacağınızı seçmeniz gerekmekte. Uzaktan kurslar bulunduğu gibi eskiden ticaret odasında bire bir seminer verilerek de olabilir. Sizin seçimleriniz doğrultusunda bunları hallettikten sonra destek programını alabilmek için söylediğimiz gibi kuracağınız işi, şirketin planını yapmanız ve sizi desteklemesi için KOSGEB hibe için başvuruya gidebilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ