Kosgeb gov tr - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kosgeb gov tr

3 Mart 2020

"<yoastmark

Kosgeb gov tr esnaflar ve kobilerin Kosgebe giriş sağlayabilecekleri sitedir. Esnaflar ve kobiler Kosgebe giriş yaparak kobi beyannamelerini almaları gerekir, bu aldıkları beyanname çıktısı ile destekler başvuru yapmaya başlayabilirler. Başvurulardan önce yapılması gereken başka adımlara da ihtiyaç vardır bu ilk adımıdır diğer adımlar için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Tabi önce e-kobi şifresini almaları ve KBS adı verilen sisteme kayıtlarını yapmaları istenmekte. Güvenli şekilde şifre oluşturmanız için gerekli olan bilgileri, yapılması gerekenleri sizin için hazırladık.

Kosgeb Gov Tr Kobi Giriş Şifresi Nasıl Oluşturulur

Kurumdan destek almak için yapmanız gereken KBS sistemine kaydolmak. Bunu yaparken de sizden e-kobi şifresi oluşturmanız istenecektir. Şifre oluşturmak için sizden vergi levhanızdaki bilgiler istenecektir o yüzden şifreyi oluştururken en azından vergi levhanızın fotoğrafı yakınlarınızda olsun. Dilerseniz hemen şifreyi nasıl kolaylıkla alabileceğinizden bahsedelim.

İlk olarak size verdiğimiz siteye girmeniz gerekecektir siteye altı çizgili olan yere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kosgeb gov tr adresine girerek uğraşarak da bulabilirsiniz. Açılan sayfada kayıtlı değilseniz tıklayın yazısına tıklayalım. Tıkladığınız zaman açılan sayfada 3 tane birbirinden farklı bölüm karşınıza çıkacaktır bölümleri nasıl doldurmanız gerektiğinizi anlatalım.

"<yoastmark

Kosgeb Gov Tr İşletme Başvuru Alanının Doldurulması

İstenilen bilgilerin doldurulması için vergi levhanızın üstünde yazan bilgilere ihtiyacınız olacaktır, bilgileri biliyorsanız herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Bilgileri bilmiyorsanız levhaya bakarak doldurabilirsiniz. İstenilen bilgiler aşağıda sıralanmıştır.

İşletme adı:

İşletme Statüsü:

Kuruluş Yılı:

Yetkili Kişi Adı:

Yetkili Kişi Soyadı:

Vergi Numarası:

Vergi Dairesi:

Ticaret Sicil Numarası:

SSK İşyeri Sicil Numarası:

İşletmenin Yeri:

Bağlı Olduğu Meslek Kuruluşu:

Bu bilgiler tarafınızca doldurulması istenilmekte olup bu alanları doldurduktan sonra diğer bilgiler için diğer bölümü doldurmanız gerekir.

Faaliyet Konumunuzun Seçilmesi Nasıl Yapılır

Kurum tarafından doldurulması istenilen ikinci bölüm Faaliyet konumunuzun seçilmesidir. Burada ki amaç iş kolunuzun Kosgeb Nace Kodları arasında olup olmadığının belirlenmesi amaçlanmıştır. Kurum destek verirken kendi belirlediği iş kollarına destek sağlamaktadır. Eğer nace kodunuzu bilmiyorsanız Kosgeb gov tr adresinden arama yerine Nace Kodları yazıp yayımlanan 70 sayfalık yazıdan işinizi arayıp bulabilirsiniz.

"<yoastmark

İletişim Bilgilerinin Girilmesi

Doldurulması istenilen son bölüm iletişim bilgilerinizdir. Bu bilgiler hem sizin hem de işletmenizin iletişim bilgilerinden oluşmaktadır. İstenilen bilgilerde adres, posta kodu, iliniz ve ilçeniz, telefon numarası, cep telefonu numarası, e-posta, web adresi şeklindedir. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde vermeniz gerekir. E-posta alanınızı kesinlikle doğru yazmanız gerekmektedir çünkü bu işlemden sonra doğrulama için mail atacaklardır. Onaylama sonunda e-kobi şifreniz de mail adresinize gelecektir.

Artık sisteme giriş sağlamanız için gerekli olan bütün her şey hazır. Mail adresinize gelen kullanıcı adı ve e-kobi şifresi ile sisteme giriş yapabilir ve eğitim almak için bekleyebilirsiniz. Eğitimler ve destek başvurularında yapılması gerekenler için sitemizde bulunan yazıları okumanızı öneririz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ