Kosgeb Giriş - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kosgeb Giriş

17 Şubat 2020
Kosgeb Giriş

Kosgeb Giriş

Kosgeb Giriş diye adlandırılan olay, 2020 yılında kosgeb’ e başvurmak isteyen vatandaşların ilk yapması gereken iş olarak adlandırabiliriz. Başvurudan önce sistemin veri tabanına kayıt işleminizi gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Kayıt işlemi olurken yapmanız ve bilmeniz gereken tek şey size özel olan e-Devlet şifrenizdir. İş yerinizi önceden kurup GİB kaydınızı yaptıysanız daha sonra destek başvurusu yapacak iseniz izlemeniz adımları size hazırladık. Kayıt işlemi desteklere başvurabilmeniz için gerekli olan ilk adım gerisi eğer uygunsanız oldukça kolay ilerleyecektir. Diğer önemli bir husus ise kayıt işleminde şahsınıza ait bütün bilgilerin doğru girilmesi. Olası bir yanlış girilmede hukuki ve mali yaptırımları olmakta. Bu yüzden kayıt yapılırken size verilen 15 dakika içinde istenilen bütün bilgileri doğru ve eksiksiz girmeniz son derece önemlidir.

Kosgeb Giriş İlk Kayıt Olma İşlemi

İstediğiniz kosgeb hibelerinden, kosgebin sağlamış olduğu desteklerden yararlanmak ise yapmanız gereken ilk iş işletme kaydınızın doğru ve hatasız bir şekilde oluşturulması. İster kobi olun isterseniz yeni girişimciler destek programlarına yapmak istediğiniz de başvurulardan önce kaydolup sisteme giriş yaptıktan sonra hibe başvurunuzu yapabilirsiniz. Kosgeb Giriş sisteminde kaydı bulunmayan işletmeler, şirketler hibe ve destek programlarına başvuru yapamazlar. İşletme, AR-GE ve organizatör kayıtlarının nasıl olduğunu, hangi adımları izlemeniz gereken her adımı sizin için hazırladık.

Kosgeb Giriş

Kosgeb Giriş

Kosgeb Kayıt Adımları

İşlem kaydına başlamak için altı çizili yere tıklayıp kosgebin sitesine gidelim.

Açılan sayfada iki istenilen bölüm karşımıza çıkmakta. İlki T. C. Kimlik Numaranız ya da vergi numaranız. İkinci istenilen ise işe başlama tarihi ise GİB kaydında yer alan tarihtir.

İstenilen iki bilgiyi doldurduktan sonra giriş tuşuna basalım.

Bastıktan sonra açılan sayfada işletmenin bilgileri istenilmektedir. İstenilen bütün bilgileri eksiksiz ve doğru olacak şekilde doldurduktan sonra bağlı olmak istediğiniz il müdürlüğü sorulmakta. Burada hangi müdürlüğü bağlı olmak istiyorsanız onu seçip Kaydet tuşuna basmanız yeterlidir.

Kaydet dedikten sonra işletme kaydınızı sisteme doğru bir şekilde sunmuş olup Kosgeb Giriş işlemini yerine getirdiniz. Peki hibe almak için yapılması gerekenler hakkında bilginiz fazla değilse diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Organizatör Kaydı Oluşturma

Kosgeb desteklerinin biri de kobiler için yapmış olduğu işletme geliştirme desteği. Bu programın içinde bir de yut içinde fuar organizatör kuruluşu bulunmaktadır. Bu işi yapacak, böyle işler alacak kobiler de organizatör kaydı oluşturmak zorundadır. Kosgeb kayıt adımları bu işlem içinde geçerlidir. Tek fark girdiğiniz sitedir. Siteye girip önce vergi numaranız ya da T.C kimlik numaranız onun altına vergi levhanızdaki tarihi girerek giriş tuşuna basmanız. Sonra yapılan işlemlerde değişmemekte. Sizden istenilen her şeyi doğru bir şekilde yazıp kaydet tuşuna basmanız yeterlidir.

Kosgeb Giriş

Kosgeb Giriş

AR-GE Girişimci Kayıt İşlemi

Henüz bir işletme sahibi değilseniz ama aklınızda bulunan iş için araştırma geliştirme yapacaksanız. Bu destek size göre. Bu kayıt işlemi ise yine aynıdır. Girişi farklı bir siteden olmakla birlikte altı çizgili yerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sonra izleyeceğiniz adımlar ikinci başlımız olan kayıt adımlarında olduğu gibidir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ