Kosgeb E Devlet - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kosgeb E Devlet

23 Şubat 2020

"<yoastmark

Kosgeb destek programlarına, girişimcilik kursuna E-Devlet aracılığıyla kayıt yapabilirsiniz. İnternet üzerinden nasıl yapılabilir, kosgeb nedir, desteklerden kimler yararlanır bunun gibi konularla merak ettiğiniz soruları sizin için cevapladık. Merak ettiğiniz diğer kosgeb soruları için başvuru nasıl yapılacak, kosgeb nitelikli eleman nasıl alınır gibi yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Kosgeb E Devlet Başvurusu Nasıl Yapılır

Kosgebten destek alacağınız zaman işlemler internet üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz başvurular, formlar sayesinde oldukça hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun yanında teslim edeceğiniz belgelerin azlığı sayesinde de işleminiz çabuk bir şekilde bitmektedir. Kosgeb e devlet hızlılık açısından oldukça yararlı olmuştur. O yüzden başvurular için elektronik ortama geçilmiştir. E-Devlet ile başvuru için yapacağınız işlem sıraları aşağıda bulunmaktadır.

Gerçek şahıs işletmeleri veya gerçek şahıslar kendi e-devlet şifrelerini kullanarak kosgeb destek programlarından kolaylıkla yararlanabilirler.

Anonim şirkete sahipseniz veya limited şirketiniz varsa kosgebe başvuru yapmanız için merkezi sicil kayıt sisteminde kayıdı olan işletme temsilcileri ile destek programlarına başvuruda bulunabilir.

İşletmenizi münferiden temsil eden temsilciler de e-devlet üzerinden sizin için kosgeb başvurunuzu tamamlayabilir.

Başka durumlarınız varsa e devlet üzerinden yapılacak destek başvuruları için işletmeden alınacak olan vekalet dosyasını sisteme taratarak yüklemeleri gerekir. Sistemden kontrolü gerçekleşmiş olan vekaletle bütün e devlet işlemlerini yapabilirsiniz.

Sizde işletmenizin yeni kurulum aşamasında finansal sıkıntılar yaşamak istemiyorsanız kosgeb desteklere başvuru yapabilirsiniz.

"<yoastmark

Kosgeb E Devlet ile Desteklerden Kimler Yararlanabilir

Kosgebin size destek vermek için bazı şartları bulunmaktadır bu şartları sağladınız zaman kosgeb size yardım sunacaktır. Bu şartlar ise size aşağıda verilmiştir.

Üniversitede ilgili bir bölümü bitirmiş olan genç girişimci geliştirme programına katılmış olanlar kosgebin destek programlarından yararlanabilir.

Destekten yararlanabilecek kişilerin bir diğeri grubu ise iş kurma danışmanlığı ve eğitimini almış olanlardır.

Diğer yararlanacaklar ise işgem bünyesinde bulunup son 12 ay içinde işletmesini kurmuş olanlarda rahatlıkla desteğe başvuruda bulunup yararlanabilir.

Kosgebin Temel Hedefi Nedir

Kosgeb işletmelerin finansal ihtiyaçlarını karşılamak, ilk açıldıkları zaman piyasada tutunabilmelerini sağlamak ve bunların yanında ülke ekonomisini düşünerek pazarın canlanması, rekabet ortamının artmasıdır. Kosgeb tarafından kobilere verilen destekler içinde kobi destek programı, genel destek programı, kredi faiz desteği, ar-ge destekleri olarak birçok seçeneği bulunmaktadır.

"<yoastmark

Kosgeb Nedir

Son olarak kosgeb ile ilgili bilgileri sunalım, kobileri geliştirmek için hemen kapanmalarını engel olmak için genel destek vermeyi hedefleyerek parasal sıkıntılarına çözüm olmak istemektedir. Kosgebin açılımı küçük ve orta ölçekli sanayiyi geliştirme idaresi başkanlığı olarak kobilere destek vermek için kurulmuş devlet kurumudur.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ