Kosgeb Destekleri 2021 - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kosgeb Destekleri 2021

15 Şubat 2020

"<yoastmark

Kosgeb Destekleri 2021 ve geliştirme daire başkanlığı yani kosgeb 2020 yılında 5 ana başlık adı altın desteklerini verecektir. Bu desteklerin alt başlıkları şeklinde dallanmaktadır, girişimcilik desteği, araştırma geliştirme teknolojik üretim ve yerlileştirme, işletme geliştirme büyüme ve uluslararasılaştırma ilk üçü. Diğer iki ana başlık kobi finansman destekleri ve laboratuvar hizmetleri gibi alanlarda verilecek toplamda beş ana başlıkta destek vermeye devam etmektedir. Bu 5 desteğe başvuru şekli ve başvuru tarihleri güncellenmiştir.

Kosgeb Girişimcilik Destekleri 2021

Kosgeb Destekleri 2021 içinde yer alan girişimcilik destekleri iki alt alana açılmaktadır. Girişimcilik destek programı bunlardan ilki olup 50 bin TL hibe 100 bin TL ye kadar faizsiz kredi imkanı sunuluyordu. Artık yapılan güncelleme ile ülkenin ekonomisine katkıda bulunacak işletmelerin kalite oranlarını arttırmak isteniliyor. Yeni girişimcilere ise destek olmak için destek miktarı 150 bin TL ye çıkarılmıştır. Bunun yine 50 bin TL’si hibe olarak kalan 100 bin TL kredi şeklinde sunuluyor. Bu hibe ve kredi tutarlarını almak için önce eğitim programına katılmanız gerekiyor. Bu eğitim programı 32 saattir. Eğitim tamamen ücretsiz olup açılış zamanını kosgeb sitesinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Güncellenen tutarlı programa son başvuru tarihi 31 aralıkta son bulmakta. Girişimcilik geliştirme destek programı bu destek türünün ikinci olanıdır. Bunun amacı ise kurulacak işin yada kurulmuş olanın sürekli olma becerisi kazanması, başarıya ulaşması ve hayatta kalma şanslarının artmasını sağlamak. Bu amaç için şirketlere, işletmelere destek olmak için eğitim ve destek veren programdır. Bu destek tutarı ise 360 bin TL’ye kadar ulaşmakta.

"<yoastmark

Kosgeb Ar-Ge Destekleri 2021

Bu desteğin amacı gelişen teknolojiyi yakalamak için yeni fikirlerle kendi işletmelerini, şirketlerini araştırıp geliştirilmesi için yapılan destek türüdür. Kendilerini geliştirmek için yaptıkları projeler, ürünler, teknolojik alanlarda iyileşmelere finansal destek olmaktır amaç. Bu şekilde şirketlerin uluslararası pazarda yarışmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Ülke ekonomisini ve istihdamını arttırmak istenmekte.

Kosgeb Endüstriyel Uygulama Destekleri 2021

Kosgeb Destekleri 2021 ürün kalitesinin artıp üretim maliyetlerinin azalması için yapılan projeleri desteklemek için yapılıyor. Destekte verilecek tutar en fazla 818 bin TL olup bunun yüzde 75’i kira, personel giderleri, yazılım gibi konularda destek olunmak amaçlanmakta.

"<yoastmark

Kosgeb Kobi Finansman Destekleri 2021

Bu destek türü de 2 alt başlıkla çalışmakta. Bunların birincisi kredi faiz desteği. Kobilerin finansal sorunlarını çözmek için totalde 300 bin TL’ ye kadar faiz desteği yapılmakta.

Diğeri gelişen işletmeler pazarı kobi desteği de işletmenin kendini büyütmesi için İstanbul borsasına girmesi hedefleniyor bunun için 500 bin TL’ ye kadar yardım ediliyor.

Diğer desteklerin içerikleri sayfamızdaki diğer yazılarda mevcuttur. Ve bu bilgiler güncel olup 2020 yılında kosgebin kendi sitesinden yararlanıp analiz edilip size sunulmuştur.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ