Kosgeb Başvuru - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Kosgeb Başvuru

16 Şubat 2020
Kosgeb Başvuru

Kosgeb Başvuru

Kosgeb Başvuru 2020 yılında işini kurma isteğinde bulunan girişimcilere hibe ve kredi vermeye güncellenen tutarlarla devam ediyor. Eğer sizde genç girişimci yani 18 ile 30 yaş arasında iseniz size yüzde 10 daha fazla hibe desteğinde bulunuyor. Genç girişimcinin yanında kadınlar, gazi ve şehit yakınları da yüzde 10 daha fazla hibeden yararlanabiliyor. Hibe desteği bu sene 60.000 TL’ ye kadar çıkmakta. Faizsiz kredi şeklinde olan destek miktarları daha fazla çıkabiliyor. Bu ne desteği aldığınızla ilgili olarak değişmekte. Peki başvuru için yapılması gerekenler neler?

Kosgeb Başvuru ve Kosgeb Hibe Desteğinin Amacı

Hibe desteğinin amacı kendi işini kuracak olanlar sayesinde hem işsizliği azaltmak hem de açılacak olan yerlerin pazarda yerlerini alarak ülkenin ekonomisini arttırmak. Pazar diye bahsettiğimiz genel olarak işletmelerin yaptıkları alımlar satımlardır. Kosgeb Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ve kobileri kalkındırmak amaçlı kurulmuş olan bir kuruluş olup hala etkinliğine devam etmektedir. Kosgeb desteklerinin bir çok seçeneği bulunmakta siz size uygun olanı belirleyip yolunuza onun üzerinden devam etmelisiniz. Yeni iş sahibi olacaklara girişimcilik desteği, işletmesi olup onun gelişimini, idaresini öğretmek ve zor zamanlarını atlatarak büyümesi için girişimciliği geliştirme desteği vardır. Bu sadece bir destek başlığının alt dallarıdır. Diğerleri için sitemizde bulunan yazılara geçebilirsiniz. Peki sizin kosgebe başvurmanın için gereken şartlar nelerdir?

Kosgeb Başvuru

Kosgeb Başvuru

Gereken şartlar

18 yaşından büyük olan bütün Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları bu imkan için başvuru yapabilir.

Daha önce bu kurumdan hibe almamış olmanız gerekmektedir.

Terör örgütleri ile herhangi bir bağlantınızın olmaması gerekmektedir.

Kosgebin diğer istediği şart ise sigortalı olarak çalışmıyor olmanız gerekmekte.

Kuracağınız işin kosgebin belirlemiş olduğu iş kollarıyla alakası olmalı.

Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra eğitimi bitirip Girişimcilik Sertifikası almanız gerekir.

Kosgeb Başvuru yapılıp sonucun çıkması için iş yerinizi kendiniz kurması gerekmektir. Onaylandıktan sonra size hibe parası dönecektir.

Kosgeb Başvuru

Kosgeb Başvuru

Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler

Kosgeb Başvuru şartların içinde kurumun belirlemiş olduğu iş dallarıyla alakalı olmalı gerektiğini söylemiştik. Aksi taktirde hibe desteği yapılmaz. Bu yüzden ilk yapmanız gereken kurmak istediğiniz işin ya da kurulu olan işinizin bu dallar arasında olup olmadığını kontrol etmek. Diğer koşullar sağlandığı zaman ve kuracağınız iş kosgeb için uygunsa hibe desteği yüksek ihtimalle verilecektir.

İşinizin uygun olup olmadığına Kosgebin sitesinden burada bulunan linke tıklayarak karşınıza gelen sayfada isterseniz işin adını isterseniz 70 sayfalık olan yazıda işinizin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer iş fikriniz orada bulunanların içinde yoksa herhangi bir destekten yararlanamazsınız.

Kosgeb Başvuru Yapılması

İlk önce kosgebin eğitim sitesine girip e-Devlet ile giriş yapmanız gerekiyor. E-Devlet’ e giriş yapmak için T.C Kimlik Numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Girişi tamamladıktan sonra sizi eğitim sayfasına geri yönlendirecektir. Eğitiminizi tamamlayıp ve sertifikanızı aldıktan sonra başvuru için hazırısınız demektir, başvurunuzu yapıp sonuç için beklemeniz gerekmektedir. Kendi iş yerinizi kendiniz kuracağınız için yapılan hibe sigortalı olarak çalıştırdığınız insanlara göre ve kiranızı karşılayacak şekilde size temin edilecektir.

Kosgeb Başvuru

Kosgeb Başvuru

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ